20. Mektup Yazma Yarışması, Gazimağusa ve İskele İlçelerinde gerçekleştirildi.

20. mektup yazma yarışması, gazimağusa ve i̇skele i̇lçelerinde gerçekleştirildi.

07

September

2019

08:37

İçindekiler

  Gazimağusa ve İskele’den çeşitli okullardan yaklaşık 700 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri Namık Kemal Lisesi, Yeni Erenköy Lisesi ve Şht. İlker Karter İlkokulu’nda Mektup Yazma Yarışması’na katıldı.

   

  Mektup yazma yarışmasında, 3 ve 4. Sınıflara “Susuzluk yaşamımızı nasıl zorlaştırır? Susuz kalmamak için neler yapabiliriz?”5, 6 ve 7. sınıflara afiş gösterilerek “Siz olsanız bu göleti ve çevresini nasıl temizler, nasıl düzenlerdiniz? 8 ve 9. Sınıflara “İnsan vücudunun yüzde 70’i, dünyamız 80’i su ile kaplı iken biz suya ne oranda önem veriyoruz? Bu konularda neler yapılabilir? 10, 11 ve 12.sınıflara ise “Bir göçmen kuş olsanız göç ettiğiniz yerde nasıl bir çevre olmasını hayal ederdiniz?” konu başlıkları altında Nature 2000 Çevre Örgütü’ne mektup yazmaları istendi.

   

  Gazimağusa ve İskele İlçelerindeki çeşitli okullardan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisinin katıldığı yarışmanın dereceye girenleri, Mehmet Yağlı başkanlığındaki Çağın Zort, Emine Kılınç, Sencer Genç, Emirali Evcimen, Filiz Çağın, Ayşenur Talat, Kürşat Özdaloğlu, Özlem Güler, Aysan Özcezarlı, Meryem Özbolat ve Esen Beyköylü’den oluşan jüri tarafından belirlendi.

   

  Mektuplardan 62’si jüri tarafından çok başarılı olarak değerlendirildi. Öğrenciler mektupları su konusunda Natura 2000 adlı çevre örgütüne yazdı. Yarışmanın ödül töreni ve sergileme 16 Mayıs 2016 Pazartesi saat 18.00’da Rauf Raif Denktaş Sarayı’nda yapılacak.

   

  Döveç Construction adına organizasyonun sponsorluğunda görev yapan Zeki Özbilgen, Festivale gereken altyapıyı sağlayamaya ve destek vermeye devam edeceklerini belirterek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi.

   

  Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları da konuşmasında, Mağusa Kültür Derneği olarak yıllardır tamamen gönüllü olarak, çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için çalıştıklarını ifade ederek, çocukların yaptığı etkinliklerde gelişmelerini sağlamanın önemli olduğunu, yarışmaya yüksek katılım gösteren velilere, öğrencilere ve gönüllü olarak görev yapan öğretmenlere ve festival kapsamında organizasyonun ana sponsorluğunu üstlenen Döveç Construction şirketine de katkılarından dolayı da teşekürlerini iletti.

   

  20. Mektup Yazma Yarışması Sonuçları:

   

  İskele İlçesi :

   

  3.Sınıflar: Gamze Borak - Hüdanur İskender - Leyla Yanık

  4. Sınıflar: Suğra Aktaş - Nil Gülhan - Alperen Güngör

  5. Sınıflar: Azra Nakışcı - Buşra Cecer - Gözde Gürler

  6. Sınıflar: Duana Yılmaz - Hayat Antel

  7.Sınıflar: Fatma Betül İskender

  8.Sınıflar: Nuray Altıoğlu - Kezban Milli

  11.Sınıf: Yağmur Antel

   

  Gazimağusa İlçeasi:

   

  3.Sınıflar: Alara Küçük - Yağmur Özçelik - Mirac Ören - Derin Umay - Selis İkincihoca - Aslı Keskin

  4.Sınıflar: Doğa Akıncı - Selin Yüksel - Şerife Su Mehmetalioğulları - Ayşe Sueda Aksoy - Derin Su Sarıyel -Özgü Beliz Kurşun - Sıla Yaman

  5.Sınıflar: Aslı Barbaros - Yasmin Daboul - İzgi Abbasoğlu - Benay Buse Çetin - Derin Bilsen - Fidel Güleçyüz - Beren Kuyucuoğlu - Ogün Orhan -Simay Aşar

  6.Sınıflar: Vilenay Gardiyanoğlu - Nazgül Terazili - Egemen Cengiz - Şeran Bahadır

  7.Sınıflar: Meliha Kuyucuoğlu - Tugehan İrem Koduman - Ayşe Naz Kankur

  8.Sınıflar: Tanem Behzat - Ayten Yabaner - Dilara Keseroğlu - Sedanur Türker

  9.Sınıflar: Azra Say Ötün - Dila Yıldız - Darem Kadiroğulları - Zeynep Sude Kankur - Ezgi Aybala Ateş

  10.Sınıflar:Nihan Öztürk - Busem Terazili - Özlem Soybir - Elisaveta Karakuş

  11.Sınıflar: Sevgen İzel - Semra Defteralı

  12.Sınıflar: Sıla Barbaros - Kaya Kaya

   

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp