24. Çocuk Festivali - 19.Resim Çizme Yarışması

24. çocuk festivali - 19.resim çizme yarışması

07

Eylül

2019

08:35

İçindekiler
    Bu yıl 1000’in üzerinde öğrenci sayısına ulaşılarak büyük bir katılımın sağlandığı 19. Resim Çizme Yarışması’nda dereceye girenler Türksal İnce Başkanlığında, Taylan Oğuzkan, Cemal Tunceri, Zühre Özkaraman, Ünal Karahasan ve Ali Genç’den oluşan juri tarafından belirlendi. Yarışmada 1 ve 2. Sınıflar “Renkler ve çiçekler”, “Doğadaki Yaşam” ve “Hoşgeldin Bahar” konularını; 3,4 ve 5. sınıf öğrencileri ise “Su ve Yaşam”, “Mağusa’nın tarihi zenginlikleri” veya “Sizin gözünüzle Trafik” konularını işlediler.

    Döveç Construction adına sponsorluğunu yürüttüğü organizasyonda konuşan Zeki Özbilgen, 'Festival için gereken tüm desteği vermeye devam edeceklerini belirtirken, organizasyonda emeği geçen tüm gönüllü çalışanlara teşekkür ederek etkinliğe katılan öğrencilere de başarılar diledi'.1000'in üzerinde çocuğun etkinlikte yer almasını ve böyle büyük organizasyonlarda bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Zeki Özbilgen, 'Organizasyonda hizmet veren tüm gönüllü arkadaşlarımız da inanın yarışmaya katılan çocuklar kadar heyecanlı ve çok mutlu olduğunu biliyorum, umarım önümüzdeki yıllarda hem farklı alanlarda etkinlikler yapar hemde Gazimağusa halkının etkinliklere daha fazla katılmasını sağlarız. Tabi ki bu etkinliklerin yapılması için çok büyük emek ve gönülden yapılması gerekmektedir ve ayrıca en önemli unsurlardan biri olan sponsorların da daha aktif bir şekilde rol almaları önemli bir etken olarak açıkça görülmektedir. Bizler Döveç Construction olarak Gazimağusa şehrinin kültürel zenginliğini, sosyal aktivitelerini ve şehirde yaşayan insanların bu tür etkinliklere katılımlarının artmalarını sağlamak için tüm çalışmalarda yer alacağız.'

    Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları da konuşmasında, Mağusa Kültür Derneği olarak yıllardır tamamen gönüllü olarak, çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için çalıştıklarını ifade ederek, çocukların yaptığı etkinliklerde gelişmelerini sağlamanın önemli olduğunu, yarışmaya yüksek katılım gösteren velilere, öğrencilere ve gönüllü olarak görev yapan öğretmenlere ve festival kapsamında organizasyonun ana sponsorluğunu üstlenen Döveç Construction şirketine de katkılarından dolayı da teşekürlerini iletti.

    24. Çocuk Festivali - 19.Resim Çizme Yarışmasında kazananların sınıfları ile listesi:

    Ana Sınıf

    Asya Ilgaz - Ada Şahin - Lavin Gürmanoğlu - İlhan Bağdatlı - Ata Kontoşoğlu - Laren Onbaşı

    Halife Serbülent - Sultan Çil - Ege Yolcu - Buğrem Tuna - Kayra Akbora - Viyola Arifi

    Almila Faika Ulak - Elay Gökağaç - Sarp Sarper - Nehir Tiryaki - Efe Gündoğdu

    Ada Yiğittürk - Süleyman Enes Polat - Ayşe Esen - Sülay Tunçkaya - Meral Akalpler - Yusuf Şişman

    Azra Usta - Ecem Yeniçeri - Doruk Yıkıcı - Aras Küçük - Tuğra Kuş - Tanem Sayıcı - Emine Uysal

    Saner Özoğul - Arınç Okur

    Birinci ve İkinci Sınıflar

    Dünya Özçığır - Tuğhan Yılmaz - Selin Erciyas - İlgiza Burhanova - Asu Ela Işıl - Türkeş Kaan

    Ayşe Zümra Meşe - Ahmet Kamil Özdemir - Laren Şenyiğit - Mert Taşeli - Ela Poyrazoğlu

    Zerrin Duru Pehlivanoğulları - Rüya Karakuzu - Nehir Kara - Kübra Nur Çiftçi

    Melike Tunca - Su Sevim Diran - Ülkü Açan - Ezgi Su Saçıldı - Selin Moralı

    Baran Yardım - Toprak Altuntaş - Bensu Baturay - Dilay Oras - Hüseyin Altınay Gazi

    Asya Abiç - Azra Çaylı - Afet Davulcuoğlu - Kadriye Özdilaver - İlayda Çelebi - Eylül Ciner,

    Irmak İmam - Gülay Aksal - Ayşe Kılıç - Ela Menteş - Asya Oğuzhanoğlu -Seher Abi

    Osman Can Karakuzu - Yağmur Abiç

    Üçüncü, Dördüncü, Beşinci Sınıfla –

    Kardelen Nur Koşar - Nisa Er - Şefika Kök - Özlem Sülünlü - Rüzeyna Kiriş - İrem Ayşe Aydın

    Sergen Curcur - Hamide Sima Aydınlı - Halil Davulcuoğlu - Emine Denizer - Aslı Barbaros

    İlke Soler - Ecem Diran - Gaye İmge Çavdar - Kübra Tekkanat - Feriha Çağın - Tugay Gökağaç

    Lalin Ünlüsoy - Ender Yıldırım - Dilan Uysal - Alperen Acun - Vedia Küçüksu - Sıla Aktuna

    Melisa Ahmetova - Eylül Demir - Hazal Özbey - Derin Umay - Kıvanç S. Yılmaz - Elif Su İnce

    Batu Baturay - Raziye İklim Abiç - Yaren Giritli - Selin Yüksel - Ahmet Levent Takır - Sümer Güner Tuzlalı

    Şerife Su Mehmetalioğluları - Dilem Bozkurt -Sude Karabulut - Fidel Güleçyüz - Beren Kuyucuoğlu

    Derin Bilsen - Ekin Kelmen


    Paylaş: