24. Gazimağusa Çocuk Festivali

24. gazimağusa çocuk festivali

07

Eyll

2019

08:33

İçindekiler

  24. Gazimağusa Çocuk Festivali - 1 Haziran Dünya Çocuk Günü Döveç Construction Ana Sponsorluğu ile kutlandı!!! Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklığında, Döveç Construction ana sponsorluğunda bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında, “1 Haziran Dünya Çocuk Günü”, kortej yürüyüşü ve Namık Kemal Meydanı’ndaki gösterilerle kutlandı.

  Bu yıl 23 Mart-1 Haziran tarihleri arasında birbirinden renkli etkinlikleriyle binlerce çocuğa eğlenceli saatler yaşatan Gazimağusa Çocuk Festivali’nde heyecan ve coşku doruğa çıktı.

  Namık Kemal Lisesi önünden hareket eden festival kortejinin Namık Kemal Meydanı’na gelmesi ve Grup Trafik’in sahne alması ile başlayan etkinlik renkli gösteriler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

  Etkinlikte Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğlu konuşma yaparak, tüm çocukların bir çiçek olduğunu belirterek, onların 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nü kutladı.

  Konuşmadan sonra etkinliğe katılan tüm okullar gösterilerini sahnelediler.

  Çeşitli stantların kurulduğu Namık Kemal Meydanı’nda, dans, illüzyon, ateş, tahta bacak gösterileri de yer aldı.

  Kıbrıs’ın en büyük çocuk festivali olma özelliğini bu yıl da sürdüren festivalin finalinde meydanı dolduran çocuklar Dünya Çocuk Günü kutlamasını coşkulu bir şekilde yaptı.

  UÇURTMA ŞÖLENİ 3 HAZİRAN’DA”

  Festival kapsamında Döveç Construction ana sponsorluğunda 23 Mayıs’ta yapılması planlanan ancak hava şartlarından dolayı yapılamayan 11. Uçurtma Şöleni ise 3 Haziran’da saat 17:30’da Glapsides’te yapılacak. Tüm katılımcılar saat 17:00'de park alanında bulunan Döveç Construction standından uçurtmalarını alabilecekler. Döveç Construction'ın satış ve pazarlama müdürü Zeki Özbilgen, 2016 yılı için planladığı sosyal sorumluluk projelerine tüm hızıyla devam edeceğini ve önümüzdeki yıllar içinde güzel ve büyük organizasyonlarda yer almak için çalışmaların yapıldığını belirtti.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp