Cennet’ten bir parça… KUZEY KIBRIS

cennet’ten bir parça… kuzey kibris

09

September

2019

09:53

İçindekiler

  Dünyanın en gizemli yerlerinden biri olan Kuzey Kıbrıs, kültürel mirasın etkileyici dokusunu ve zengin doğal yapısını muhteşem güzellikleriyle yılın farklı zamanlarında sizlere sunar.Dönemin en etkileyici gotik yapılarından olan ve sanatsal işçiliğin en muhteşem şekilde sergilendiği Bellapais Manastırı, St. Sophia Katedrali (Selimiye Camii) ve St. Nicholas Katedrali (Lala Mustafa Paşa Camii) dışında, muhteşem şehir krallıkları Salamis ve Soli, bulutların arasında yerini alan Beş Parmak Dağları üzerinde bulunan dağ kaleleri ve binlerce yıllık tarihi içinde barındıran Mağusa ve Lefkoşa surlar içi ile Kuzey Kıbrıs sizleri bu tarihsel yolculuğa davet ediyor.

   

  Kuzey Kıbrıs’ta her kesimden tatilcinin beklentilerini karşılayabilecek farklı alternatifler mevcuttur. İster en lüks otellerde ister aile işletmelerine ait butik otel veya Eko turizm otellerinde konaklayabilirsiniz. Akdeniz’in benzersiz berrak sularında yüzmek, muhteşem doğasında güzel bir yürüyüşe çıkmak için daha ne duruyorsunuz ?

   

  Bu güzel adada geçireceğiniz her an size unutamayacağınız bir tatilin rahatlığını sunacaktır.Tatilinizin keyfini sürerken sizlere sıcakkanlılığı ve misafirperverliği ile bilinen ada insanı  bir turist gibi tüm detayları ile Kuzey Kıbrıs’ı anlatmak için elinden gelen herşeyi yapar. Oldukça sağlıklı bir iklime sahip olan Kuzey Kıbrıs’ta yaz geceleri uzun ve kış geceleri de kısadır. Yıllık ortalama sıcaklık ise 19C olduğundan tatilciler için değişilmez bir durak noktasıdır.

   

  Kuzey Kıbrıs’ın en güzel şehirlerinden biri olan Gazimağusa’da Othello’nun esintilerini görmek mümkün. Her köşesinde tarih kokusunu alacağınız yerlerden biri olan Gazimağusa’da Salamis Antik Şehri, St. Barnabas Manastırı ve W. Shakespeare’in Othello Trajedyası’na konu olan hikayenin geçtiği bir Venedik yapısı Othello Kulesi de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp