Çocuklu Aileler Nasıl Ev Satın Almalıdır

çocuklu aileler nasıl ev satın almalıdır

15

January

2021

09:53

İçindekiler

  Çocuklar için özgürlük alanının oluşturulabilmesi, evin lokasyonu gibi durumlar çocuklu aileler için önemli olan noktalardan bazılarıdır. Ev hem ebeveynlerin hem de çocukların yaşam alanıdır. Bu nedenle çocuklu aileler nasıl ev satın almalıdır sorusuna ilişkin önemli püf noktalardan bahsedeceğiz.

  Evin Lokasyonuna Dikkat Edilmelidir

  Evin lokasyonu hem çocuklarınızın güvenliği için hem de çocukların okullarına rahatlıkla ulaşım sağlayabilmeleri açısından önemlidir. Evinizin lokasyonunu ayarlarken mahalle seçimini okul çevresinden yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra evin bulunduğu konumun çocuklar için güvenlikli olması ve yakın alanlarda oyun park alanlarının bulunması önemlidir. Çocuklar özgürleşmek isterler. Bu nedenle evin çevresinde park olması özgürlük alanlarına kavuşması anlamına gelir. Çocuğunuzun okuluna yakınlık ve park alanları gibi kriterleri düşünerek ev satın alabilirsiniz.

  Semtin Güvenliğine Dikkat Edilmelidir

  Ev satın alırken seçeceğiniz semte yönelik olarak en uygun ve güvenlikli tercihleri Döveç Construction olarak sunuyoruz. Semtin güvenliğinin içinde dikkat etmeniz gereken hususlar, binanın güvenliği, çevrenin güvenliği, evin balkon ve korkulukların güvenliği gibi durumlar oldukça önemli kıstaslardır. Satın alırken görüşeceğiniz emlak şirketinden gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz.

  Aartık home Office çalışmalar gittikçe artıyor. Çocuklu ailelerin çalışma ortamı oluşturması da bu açıdan önemlidir. İyi bir çalışma ortamı için “Evinizde Ofis Ortamını Nasıl Yaratırsınız” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Ev İçinde Güvenlik Önlemleri Nasıl Olmalıdır?

  Evin içerisinde çocuklar için tehlikeli olabilecek birtakım hususlar bulunuyor. Bu hususlara yönelik olarak çocukların güvenliğine maksimum önem verilmelidir. Evdeki prizlerin konumu çocuklara uygun yükseklikte olmasına dikkat edilebilir. Bununla birlikte kapaklı prizler tercih sebebiniz olmalıdır.

  Eğer almak istediğiniz ev buna uygun değilse, evinizi satın aldıktan sonra gerekli priz önlemlerini alabilirsiniz. Pencerelerde korkuluk olması çocukların güvenliği içi önemlidir. Balkonlardaki korkulukların aralıklarına dikkat edebilirsiniz.

  Çocuk odası, çocukların hem uyku uyuduğu hem de oyun alanları olarak kullanılıyor. Bu nedenle küçük olmayan bir oda tercihinde bulunmanız çocuklarınız için özgürlük alanı yaratabilir. Eğer yenidoğan bir bebeğiniz varsa, sizinle uyuyacaktır. Ancak 6 aydan sonra çocuğunuzun kendi odasında kalması önemlidir. Buna uygun olarak evlerin oda seçiminde artışa gitmeniz gerekebilir.

  Döveç Construction çocukları olan ailelere KKTC emlak piyasasında büyük avantajlar sağlarken, ev satın alma konusunda gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Kıbrıs’ta oturma izni konusunda endişe duymadan bu güzel adada aileniz ile keyifle yaşayabilirsiniz.

   

  Paylaş: