Corona Döneminde Kıbrıs Emlak Piyasasında Ne Değişti?

corona döneminde kıbrıs emlak piyasasında ne değişti?

13

Temmuz

2020

16:05

İçindekiler

  Tüm dünyada Corona ile mücadelede başarılı ülkeler ekonomik kayıpları daha az yaşıyor. Kıbrıs, Corona ile mücadele konusunda en başarılı ülkelerden biri olarak görülüyor. Emlak satın almak isteyenlerin de artık ilk dikkat ettikleri şey sağlık standartları yüksek koşulların olması. Kıbrıs emlak yatırımcıları için bu anlamda güven veriyor. Bu nedenle de emlak satışlarındaki piyasa dinamikleri diğer ülkelere göre daha olumlu.

  Ada ülkeleri virüs konusunda daha güvenilir olduğunda Avrupalı aileler ve yatırımcılar Kıbrıs’tan ev alma fikrine sıcak bakıyor. Kıbrıs emlak piyasasının İngiliz Sterlin bazlı olması da bu dönemde fiyat avantajlarını arttırdı. Akdeniz bölgesinde daha izole ve daha güvenli yaşam olanakları arayanlar için Kıbrıs oldukça iyi bir seçenek.

  Kıbrıs’ta Corona Hangi Konutların Daha Fazla Tercih Edilmesine Neden Oldu

  İnsanlar daha izole ve daha kaliteli yaşam alanlarına yöneliyor. Kıbrıs’ta kişiye özel alanı daha fazla olan villalar, site içinde özellikli konutlar bu dönemde daha popüler oldu. Havuzu olan yaşam kalitesi açısından daha fazla olanak sunan konut seçenekleri öne çıkıyor. Kıbrıs’ta konut almanın birçok avantajı da bulunuyor. Bu konuda merak ettikleriniz varsa da bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu merkezler yerine doğayla iç içe şehirden uzak yaşam alanları yükselişe geçti. Bahçe alanları daha büyük, denize ve ormana yakın konutlar izole ve konforlu yaşam olanakları sunuyor. Kıbrıs İskele Four Seasons Life - Sea Gate, Kuzey Kıbrıs 4 Seasons Salamis Villa 3+1 gibi Döveç projeleri bu dönemde popüler olan yaşam alanları arasında yer alıyor.

  Corona Döneminde ve Sonrasında Kıbrıs’ta Konut Fiyatları Nasıl

  Corona döneminde insanların ada ülkelerinde yaşamaya karşı bir refleks geliştirdiğini söyleyebiliriz. Ada ülkeleri daha korunaklı ve daha sağlıklı yaşam imkânları sunduğu düşünülüyor. Akdeniz’deki adalar arasında en uygun fiyatlı konut seçenekleri Kıbrıs’ta yer alıyor.

  Bu dönemde Kıbrıs satılık konutlarda çok büyük fiyat değişiklikleri olmadı. Ancak ikinci bir dalganın geleceği düşüncesiyle Kıbrıs’taki satılık evlere ilgi artabilir. Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak için oldukça iyi bir zaman. Kıbrıs’ta en avantajlı satılık ev fırsatlarını değerlendirmek ve güvenilir emlak uzmanlarından tavsiye almak için tıklayabilirsiniz.

   

  Paylaş: