Evinizde Ofis Ortamını Nasıl Yaratırsınız

evinizde ofis ortamını nasıl yaratırsınız

23

2020

09:12

İçindekiler

  Dijital hayatın önem kazandığı bu günlerde evlerimiz aynı zamanda ofislerimiz haline geliyor. Evinizde verimli bir çalışma ortamı yaratmak için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Evde ofis ortamı yaratmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Adım: Alan Belirleme

  Evde ofis ortamı için ilk ve en önemli adım alan belirlemektir. Yani çalışma alanınızı belirlemelisiniz. Çalışma alanı ev atmosferinden ayrı olarak size çalışmak için motive edici bir mekân yaratır. Ofis alanı olarak evin güneş alan, sakin ve eşya kalabalığı olmayan bir yer tercih etmelisiniz.

  2. Adım: Çalışma Ortamını Oluşturma

  Alan belirledikten sonra çalışma ortamını oluşturmak için masa, sandalye gibi ortam sağlayıcıları ayarlamalısınız. Sandalyeniz konforlu ve masanız pratik çalışma olanaklarına uygun olmalı. Görsel planı yaparken gözünüzü yormayacak şekilde ortamı dekore edebilirsiniz.

  3. Adım: Aydınlatma Ve Havalandırmayı Ayarlama

  Verimli çalışmak için sağlıklı bir ortamda olmalısınız. Çalıştığınız alanın mutlaka havalandırma olanakları olmalı. Aydınlatma çalışmayı çok etkileyen bir faktördür. Doğrudan gözünüze gelmeyecek, görünüzü yormayacak aydınlatma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  4. Adım: Teknolojik Donanımı Planlama

  Mevcut teknolojik olanaklarınız ofis için yeterli olmayabilir. Örneğin kullandığınız internetin dosya paylaşımı ve diğer iş dinamiklerini karşılaması gerekir. Kullandığınız bilgisayarda işiniz için kullanmadığınız diğer uygulamaları çalışırken kapatmalısınız.

  5. Adım: Motivasyon İçin Ortamı Düzenleme

  Herkesin zihinsel yaratıcılığını motive eden çevresel etkenler farklıdır. Cam kenarında bitkiler ya da duvarda asılı sanatsal dekoratif ürünler çalışma ortamını motivasyon edici şekilde düzenlemeye yardımcı olabilir. Çalışma masasının pencere önünde olması ve çalışma ortamında yatak olmaması motivasyon için önemli ip uçlarıdır.

  Evde ofis ortamı yaratırken kendi verimli çalışma standartlarınızı düşünmelisiniz. Dikkatinizi dağıtacak her şeyden uzak bir alan yaratmalısınız. Ergonomik mobilyalar sağlıklı ve verimli çalışmanıza yardımcı olur. Çalışma ortamınız dağınık, kalabalık ve kirli olmamalıdır. Temiz, ferah ve minimal bir ortam oluşturarak verimli şekilde çalışabilirsiniz. Çalışma saatlerinde tamamen başka bir ortama geçmelisiniz.

  Pandemi sürecini başarı ile yöneten Kıbrıs’ta, Kıbrıs konut seçenekleri çok fazla alternatif sunuyor. Çok uygun fiyatlara villa ya da lüks rezidans sahibi kolayca olabilirsiniz. Türk vatandaşlarının KKTC’de çalışması veya Kıbrıs’a yerleşmek konusunda daha detaylı bilgi için Türk Vatandaşı Kıbrıs'ta Çalışılabilir mi? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Döveç Construction ev konusunda lüks ve cazip fiyatlı seçenekleri ile kendine yeni bir yuva arayanlara da fırsat yaratıyor.

   

  Paylaş: