Evinizi Daha Aydınlık Nasıl Gösterirsiniz?

evinizi daha aydınlık nasıl gösterirsiniz?

16

Ocak

2021

08:25

İçindekiler

  Bu nedenle Kıbrıs kiralık ev veya satılık daire seçimi yaparken veya ev seçimini yaptıktan sonra evinizi daha aydınlık nasıl gösterirsiniz bunlara ilişkin birkaç püf noktası vereceğiz.

  Halı Rengi

  Evin aydınlık bir görüntü kazanması için seçilen renkler önemlidir. Bunun için renk seçiminde kullanacağınız canlılık evinizin aydınlığını artıracaktır. Halı seçiminde canlı renklerden faydalandığınız takdirde evinizin daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Aynalar

  Ev aydınlatmasının en güzel yollarından biri de aynalardır. Işığın geldiği yöne doğru duvarınıza bir ayna yerleştirirseniz daha aydınlık bir ev oluşturabilirsiniz. Işığın yansıması yoluyla aynaların doğru yerleştirilmesi bu noktada önemli hususlardan biridir.

  Perde Seçimi

  Evinizde aydınlık olmayan bir odanız varsa, bu odalarda koyu renk perde seçiminden kaçınmanız gereklidir. Özellikle ağır ve koyu perdeler evinizin karanlık görünmesine sebep olur. Işığın girmesi için açık renkli perde seçimleri önemlidir.

  Zemin Rengi

  Zemin rengi evin aydınlık görünümünde doğrudan etkilidir. Açık tonlu ve mat zeminler tercih etmeniz parlak zeminlere göre daha aydınlık bir oda görünümü sağlamanıza yardımcı olur. Ayrıca odanızın daha büyük bir görünüm elde etmesine de olanak tanır.

  Güney Cephe Ev Seçimi

  Ev satın alırken veya ev kiralaması yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri güney cepheden ev seçmenizdir. Bu seçimle birlikte güneşin faydalarını daha çok görmeniz mümkündür. Hem evinizin sıcaklığını arttırabilir hem de odalarınızın aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Koltuk Seçimi

  Koltuk renkleri ve koltuk türleri seçimi evin aydınlık ve geniş bir görünüm elde etmesinde çok önemli bir rol oynar. Koltuk renkleri daha açık tonlarda tercih edilmelidir. Eğer koyu renk bir koltuk takımınız varsa, bunu açık renk perdelerle zenginleştirmelisiniz.

  Duvar Rengi Boyası

  Duvar renkleri de tahmin ettiğiniz gibi evlerin aydınlık görünümünde muazzam etkiye sahiptir. Duvar renklerinizi seçerken beyaz, krem, pudra, sarı tonlarında bir seçim yapabilirsiniz. Bu renkler ışığı daha iyi alacak ve evinize ferah bir görünüm kazandırmanızı da sağlayacaktır.

  Döveç Construction olarak KKTC kiralık ev veya villa seçiminizde aydınlık görüntüyü yakalamanıza yönelik ev tercihlerinizde gereken desteği sağlamaktayız. KKTC emlak piyasası hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “KKTC Emlak Piyasası Değişiyor” konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

   

  Paylaş: