Ferdi Kaza Sigortası

ferdi kaza sigortası

Ferdi kaza sigortası, beklenmedik anlarda gerçekleşen kazaların oluşabileceği riskler nedeni ile poliçe sahibini yani sigortalı bireyi teminat altına alan bir sigorta türüdür. Sigortalı olarak belirtilen kişilerin kaza sonucu sürekli sakatlık yaşamaları halinde kendilerini, vefat durumunda ise yasal varislerini güvence altına alan sigortaya ferdi kaza sigortası denir.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir ve Yenileme Şartları Nasıl Olur?

Ferdi kaza sigortası, kişinin iradesi dışında yani beklenmedik bir anda gerçekleşen kaza sonucu yaralanma durumunda, bir sakatlığa maruz kalmanız ya da ölmeniz durumunda sizi ya da yakınlarınızı güvence altına alır. Poliçe antlaşmasında yer alan ana teminatları ise kaza sonucu vefat teminatı ve kaza sonucu daimî maluliyet yani diğer bir ifade ile sürekli sakatlık teminatıdır.

Ferdi Kaza Sigortasına sahip olmak için sigorta acentesi ile özel olarak görüşmeli ve ailenizin genişliğine, bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Bu sayede beklenmedik herhangi bir kaza durumu yaşandığı taktirde kendinizi ve ailenizi gönül rahatlığı ile koruyabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortasının geçerlilik süresi bir yıl olarak belirlenmiştir. Sigorta poliçesi bireyin 64 yaşına kadar her yıl olmak şartıyla otomatik talimat ile yenilenir ancak bireyin 60 yaşından itibaren teminat tutarında herhangi bir artış yapılmaz. Ferdi Kaza Sigortası'nın antlaşmasında yer alan ana teminatları, kaza sonucu yaşamını kaybetmek, kaza sonucu kalıcı sakatlık yaşamak, kaza sonucu doğan tedavi giderleri teminatlarıdır.

Ferdi Kaza Sigortasının Kapsam Alanı Nedir?

Asıl amacı, kaza sebebi ile vefat eden sigortalı bireyin, geride kalan ailesine ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere; kaza sonucu kalıcı sakatlanma durumunda ise sigortalı bireye finansal olarak destek sağlamaktır. Ferdi Kaza Sigortasının sağlayacağı ödenek ile bireyin ailesine yaşadıkları evi koruma, geçimlerini sağlama ve çocukların okul taksitleri, faturalar gibi giderleri ödeme imkânı sağlanır.

Ferdi kaza sigortasının kapsamı oldukça geniştir. “Ferdi kaza sigortasını neleri kapsar?” sorusunun cevabı olarak ise beklenmedik kazalardan ayrı olarak ekstra deprem, sel, yer kayması ve terör olaylarına karşı sigorta poliçenizin sizi teminat altına alması örnek verilebilir.

Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapar?

  • Sigorta yaptıran bireyin kaza sebebi ile vefat etmesi durumunda ferdi kaza sigortası ödeme yapar.
  • Kazadan sebep hastane ve tedavi masrafları doğması durumunda ferdi kaza sigortası ödeme yapar.
  • Sigortalı bireyin kaza geçirmesi sebebi ile tam ya da kısmen maluliyet (sakatlık) yaşaması durumunda ferdi kaza sigortası ödeme yapar.
  • Sigorta yaptıran şahsın kaza sonucunda hemen ya da kaza tarihinden itibaren bir yıl içerisinde vefat etmesi ya da iki yıl içerisinde daimî maluliyet (sakatlık) yaşaması durumumda tazminat ödemesi yapılır.
  • Kaza olarak tanımlanan şu durumlarda durumunda ferdi kaza sigortası ödeme yapar: Yanıklar sebebi ile ve ani bir hareket neticesinde adale ve sinirlerin incinmesi, burkulması ve kopması, yılan ya da haşerat ve böcek sokması sonucunda meydana gelen zehirlenmeler ve ısırılma neticesinde meydana gelen kuduzdan kaynaklı vefat hali ya da oluşan cismani arızalar.
  • Kaza sonucu günlük olarak rutin yapılan pansuman ve doktor muayene masraflarının oluşması sebeplerinden ötürü ferdi kaza sigortası ödemesi şahsa yapılır.
Paylaş:

La Casalia

Where wellness meets paradise

166.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Four Seasons Life III

Luxury Seafront Life Style

Natulux

Nature Meets Luxury

201.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Courtyard Platinum

Live Experience

123.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Querencia Long Beach

In Harmony With Luxury

134.000 £
Başlayan Fiyatlarla

La Isla Villas

Geleceğe Temiz bir Nefes

Long Beach Panorama

Life's New Aroma

239.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Four Seasons Life II

Luxury Seafront Life Style

Sky Sakarya

A New Street On The Edge

129.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Four Seasons Life

Luxury Seafront Life Style

Courtyard Long Beach

Are You Ready To Live On The Dream ?

Döveç Apartmanı 49

Detaylı Bilgi Alın Whatsapp