Gazi Magosa’da Gezilecek En İyi 10 Yer

gazi magosa’da gezilecek en i̇yi 10 yer

17

November

2020

09:48

İçindekiler

  Cennetten bir köşe gibi Akdeniz sularına gülümser. İlk bakışta küçük bir kasaba gibi görünse de aslında o kadar küçük değildir. Aynı zamanda bir öğrenci şehri olan Magosa’da dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler kültürel renkliliği arttırır. Size bir de iyi haberimiz var. Bilmiyorsanız Mersin’den direk Magosa’ya feribot var. Deniz yolculuğunu tercih ederek direk Magosa’ya gelebilirsiniz. Gazi Magosa’ya geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerler;

  1- Salamis Harabeleri: Zeus Tapınağının da yer aldığı ören yerinin tarihi 11. yy’a uzanıyor.

  2- Othello Kalesi: 12.yy’da Luzinyalılar tarafından inşa edilen kalenin içinde birçok tarihi mekân bulunuyor.

  3- St. Nicholas Katedrali: Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan katedral 1571’de cami haline getirilmiş.

  4- Hayalet Şehir Kapalı Maraş: Burası aslında yasak bölge. Ama yakındaki plajdan harabeler görülebiliyor.

  5- Namık Kemal Müzesi: Namık Kemal Vatan Yahut Silistre eseri nedeniyle Kıbrıs’a sürgün edilmiş ve 2 yıl burada kamıştır. Müzede b döneme ait belgeler ve eşyalar yer alır.

  6- Glapsides Plajı: Magosa’da denize girilecek en güzel yerlerden biridir.

  7- Kıbrıs’taki En Yaşlı Ağaç Cümbez Ağacı: 15 metre boyundaki Cümbez ağacı adanın en yaşlı ağacıdır. 1298 yılında dikildiği tahmin edilmektedir.

  8- Deniz Kapısı: Şehre girişin yapıldığı şehir kapısıdır. Bu kapınızın tasarımını Leonardo Da Vinci’nin yaptığı düşünülmektedir.

  9- Latin Kilisesi: Aziz George kilisesi şehrin en eski kiliselerinden birisi olarak gotik mimarinin izlerini taşır.

  10- Venedik Sarayı: Kıbrıs krallarının oturduğu bu saray önemli tarihi yapılardan biridir.

  Mağusa’yı tam olarak gezmek için en az bir gün ayırmanız gerekir. Bu bölgede etkileyici tarihi eserler ve büyüleyici doğal güzellikler saklıdır. Kıbrıs’a geldiğinizde bu gizli cennet kenti görmeden dönmeyin. Diğer kalabalık şehirlerin aksine burada daha sakin plajlarda yüzme şansınız da olur. Manisa’dan feribotla gelirseniz ilk gün Mağusa’da kalabilirsiniz. Daha sonra Kıbrıs’ın daha turistik şehirleri olan Girne ve Lefkoşa gibi şehirleri gezebilirsiniz.

  Gazi Magosa’da keyifli bir tatil için otelde kalmanıza gerek olmadan en ekonomik fiyatlar ile ev kiralayabilirsiniz. Bu bölgede en uygun kiralık evleri arıyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Döveç Construction avantajları ile lüks rezidans veya denize sıfır villalar hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

   

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp