Girne Karmi Köyü Hakkında Bilmedikleriniz

girne karmi köyü hakkında bilmedikleriniz

24

May

2021

08:27

İçindekiler

  Kıbrıs’ın gizli hazinelerinden biri de eşsiz atmosferleriyle büyüleyen köylerdir. Başparmak Dağlarının eteklerinde nostaljik evleriyle hayranlık uyandıran Karmi köyü Kıbrıs’ın en sakin yerleşim yerlerinden biridir.

  Tarihi dokusunu koruyan köyün ortasında Meryem Ana Kilisesi olarak bilinen tarihi yapı bulunur. Manzarası büyüleyici olan Karmi köyünde çok az insan yaşar. Sessiz, sakin, doğayla iç içe, huzurlu bir yaşam arayanlar için tam bir cennettir. Karaman köyü olarak bilinen bu gizli cennet 1878-1960 yıllarında aristokrat İngilizlerin yaşadığı köşk ve villalarla diğer köylerden farklı bir atmosfere sahiptir.

  Orijinaline sadık kalınarak restore edilen evlerde savaş sonrası dağının şekilde yaşayan yabancılar yerleştirilmiş. Karmi köyünde tarih boyu hep İngilizler ve yabancılar yaşadığı için İngiliz köyü olarak da bilinmektedir.

  Kıbrıs’ta Gizemli ve Büyüleyici Bir Köy: Karmi

  Keşfedilmemiş, tamamen doğal ve tarihi bir köy olan Karmi karakteristik özellikleriyle büyüleyicidir. Kaya mezarları, kilise gibi antik kalıntılar atmosferi çok daha gizemli yapar. Dağ ve deniz manzarası ise muhteşemdir. Burada birkaç gün bile geçirseniz stresi unutabilirsiniz.

  Zaman ve hayata meydan okuyan nostaljik köyün sokaklarında çiçek kokularıyla dolaşabilirsiniz. Dünyadan uzak bir cennet köşesi arıyorsanız Karmi köyü tam olarak size bunu verecektir. Özellikle Covid 19 salgını sonrası dünyadan uzakta sağlıklı, huzurlu bir köşe arayanlar için Karmi’de ev almak mükemmel bir tercih olacaktır. Rahat ve huzurlu bir yaşam için Kıbrıs’a yerleşmek için adım atabilir, maddi ve manevi açıdan büyük faydalar sağlayabilirsiniz.

  Kıbrıs’ın Gizli Hazinesi Karmi Köyünde Ev Almanın Tam Zamanı

  Kıbrıs güvenilir, sağlıklı ve refah düzeyi yüksek bir ada ülkesidir. Ama daha fazlasını yani daha sakin ve daha huzurlu bir hayatı arayanlar için gizli hazineleri de vardır. Karmi köyünde ev alarak keşfedilmemiş bir cennet köşesinde yaşama şansını yaratabilirsiniz. Kıbrıs’ta yaşamaya halen karar veremediyseniz “Kıbrıs'ta Yaşamak İçin 10 Güzel Neden” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Pandemi sonrasında da insanların daha sakin yerler arayacağını biliyoruz. Bu nedenle burada ev almak yatırım açısından da çok avantajlı olacaktır. Kıbrıs’ta çok daha farklı doğal güzellikler ve tarihi dokular sunan yerlerde ev bakmak istiyorsanız Döveç emlak uzmanlarına danışabilirsiniz. Karmi köyü henüz keşfedilmemiş çok nadir güzelliklerden biridir. Kıbrıs’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıradadır.

   

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp