Keyifli Bir Tatil İçin Girne’de Neler Yapılabilir?

keyifli bir tatil i̇çin girne’de neler yapılabilir?

13

Kasm

2020

09:20

İçindekiler

  Bir liman kenti olmasından dolayı dünyanın en önemli turistik yerlerinden biridir. Liman bölgesi dört mevsim hareketli ve keyiflidir. Harika plajlar ve koylar Girne’de sadece yüzmek için değil su altı zenginlikleri açısından da mükemmel olanaklar yaratır. Zenobia enkazı dünyanın en önemli dalış çekim yerlerinden biridir. Kıbrıs’ta dalış en ilginç su altı zenginlikleri Girne’de bulunur. Girne’de keyifli bir tatil için neler yapılabilir?

  • Her şeyden önce Girne sahillerinin tadını çıkarın. Altın Kumsal ve Kaplumbağa Plajına mutlaka gidin.
  • Akşam saatlerinde Girne limanında gezintiye çıkın. Güzel bir restoranda gün batımında yemek yiyin.
  • Bellapais Manastırını gezin. Görkemli bir tarihi miras olan manastırsa klasik müzik konserleri dinleyebilirsiniz.
  • Tekne turlarıyla eşsiz güzellikteki koyları görmeye gidin. Haftalık ya da günübirlik turlara katılabilirsiniz.
  • Muhteşem su altı zenginliklerini görmek için tüplü dalış turuna katılın. Mercan kayalıkları, ahtapotlar ve bin bir çeşit deniz canlısını görebilirsiniz.
  • St. Hilarion Kalesindeki gökyüzü merdivenlerini görün. Gökyüzüne doğru çıkan merdivenler masalsı bir atmosfer yaratıyor.
  • Koruçam ve Akdeniz köylerinde keyifli bir gezintiye çıkın. Gün batımının en güzel olduğu yerlerden biri Akdeniz Köyüdür.

  Kıbrıs’ Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

  Kıbrıs’a ilk kez gidecekler ada hakkında bazı önemli şeyleri bilmelidir. Örneğin Kıbrıs’ta trafik bize göre tersten akar. Araçlarda direksiyon sağdadır. Konaklama açısından oldukça uygun lüks seçenekler vardır. Deniz kıyısında villa kiralamak en rahat konaklama alternatifidir. Kıbrıs’ a gitmek için pasaporta ihtiyacınız yok. Ancak nüfus cüzdanı şart. Ehliyet kabul edilmiyor. Eğer Kıbrıs’ı ilk defa ziyaret edecekseniz, bu yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

  Kıbrıs’ta Türk Lirası ile harcama yapabilirsiniz. Dönüşte alkol sigara alacaksanız belli bir sınır var. 2 lt içki ve iki üç kutu karton sigaraya izin veriliyor. Araç kiralayacaksanız trafiğe çıkmadan biraz alıştırma yapmalısınız. Havaalanında size verilen giriş-çıkış belgesini kesinlikle kaybetmelisiniz. Kıbrıs çok mutlu bir adadır. Villa ve araç kiralayarak keyifli bir tatil için kendi rotanızı çizebilir ve daha fazlası için tıklayabilirsiniz.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp