Kıbrıs Hakkında En İlginç 10 Bilgi

kıbrıs hakkında en i̇lginç 10 bilgi

17

Kasm

2021

08:39

İçindekiler

  Kıbrıs hakkında duyduğunuz birçok güzel şey olduğunu biliyoruz. Kıbrıs gezilecek yerler açısından çok geniş seçenekler sunan nadir ada ülkelerinden bir tanesidir. Bu açıdan şahane doğası, deniz ve plajları, antik kalıntılarıyla dünyanın cennet köşelerinden biri olan Kıbrıs hakkında en ilginç 10 bilgiyi sıraladık;

  • Yunan aşk Tanrıçası Afrodit’in Kıbrıs’ta doğduğu mitlerde geçer.
  • Kıbrıs’ın haritadaki şekli bir puroya benzer.
  • 5000 yıl öncesine ait olan ve dünyanın en eski şarap etiketi Kıbrıs’tadır.
  • 140 farklı çiçekli bitki dünya üzerinde sadece Kıbrıs’ta yetişirr.
  • Kıbrıs bir ada olmasına rağmen Kıbrıslılar balık tutmayı sevmez.
  • Kıbrıs’ta 371 farklı göçmen kuş türü görülebilir.
  • Kıbrıs Muffonu olarak bilinen bir koyun türü sadece Kıbrıs’ta görülür.
  • Trafiğin soldan olduğu dört ülkeden birisi de Kıbrıs’tır.
  • Dünya üzerinde bilinen en eski evcil hayvan olan bir kedinin kalıntıları Kıbrıs’ta bulunmuştur.
  • Dünyanın en önemli dalış lokasyonlarından birisi olan Zenobia Batık Gemisi Kıbrıs’tadır.

  KKTC’de en merak edilen yerlerin başında da Kapalı Maraş Bölgesi gelir. Bu konuda merak ettiğiniz konular için “Kapalı Maraş Hakkında Bilinmeyenler” konulu yazıya göz atabilirsiniz.

  Kıbrıs’a Gidince Şaşırabileceğiniz Şeyler

  Kıbrıs’ta her şeyden önce trafiğin soldan akması sizi şaşırtabilir. Çok dilli sosyal ortama da şaşırılabilirsiniz. Çünkü adada hem İngilizce hem de Türkçe konuşulur. Kıbrıs’ta bazı cafelerin sadece erkeklere ait olması da şaşırtıcı gelebilir. Bir de dışarıdan gelenlerin en ok şaşırdığı şeylerden biri kumar etkinliklerin çok rahat olmasıdır. Kuaför ya da market kadar erişilebilir kumar mekânları vardır.

  Kıbrıs’ta yemek isimleri de sizi şaşırtabilir. Çünkü Kıbrıs mutfağının kendine özgü birçok lezzeti vardır. Gece hayatı da Kıbrıs’ı daha önce görmemiş birini oldukça şaşırtacaktır. Çünkü dans şovlar dünyaca ünlü şovlardır. Ve eğlenceler gece gündüz devam eder. Adanın manzaraları ve havası da sizi çok etkileyebilir. Tertemiz hava ve Akdeniz manzarasından büyülenebilirsiniz.

  Yaz mevsimi dışında adaya giderseniz ılıman iklim de sizi şaşırtabilir. Çünkü Kıbrıs neredeyse yılı 300 günü güneşlidir. Konut fiyatlarının ne kadar uygun olduğunu görme de sizi şaşırtabilir. Gitmeden önce villa ya da istediğiniz stilde bir konut kiralarsanız Kıbrıs’ta çok daha konforlu ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs hakkında daha fazla bilgiye Kıbrıs Emlak Sektörü sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp