Araç Kiralama Hizmetleri

araç kiralama hizmetleri

Günümüzde otomobil kullanmak artık bir lüksten çok ihtiyaç olarak görülüyor. Çünkü büyüyen dünyamız ve artan nüfusumuzla birlikte seyahat etmek de bir o kadar karmaşık hale geliyor. Bu ihtiyaca yönelik olarak hemen hemen her gün yeni bir model otomobil tasarlanıyor ve piyasaya sunuluyor.

Araç Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

Otomobil piyasasında küresel çapta yaşanan Çip krizi ve artan kullanıcı talebi ile araç fiyatları bazen dudak uçuklatabiliyor. İşte tam da bu noktada kullanıcıların ihtiyacına yönelik olarak çıkan bir pazar alanı var ve bu alan “Oto kiralama”. Oto kiralama hizmeti sayesinde istediğiniz aracı dilediğiniz süre zarfında kiralayıp yüklü harcamalar yapmak zorunda kalmazsınız. Zira oto kiralamak araç satın almaya göre çok daha avantajlı ve hesaplıdır.

Böylece oto kiralama hizmeti sayesinde arabaya ihtiyacınız olan süre zarfında aracı kullanabilirsiniz. Örneğin uzak bir şehre seyahat etmeniz gerektiği taktirde kendi arabanızı şehir dışına götürmek maliyetli olacağından bunun yerine uçak ile gidip vardığınız yerde oto kiralama firmalarından birkaç günlüğüne hizmet alabilirsiniz.

Özellikle deniz aşırı ülkelere ve adalara seyahat ederken araç kiralama hizmeti çokça tercih edilir. Bunun sebebi karayolları bağlantısının olmaması ve uzun mesafeler gerektirmesidir. Örneğin Kıbrıs ya da İngiltere gibi ada ülkeler açısında oto kiralama hizmeti çok gelişmiştir. Sizlerde Kıbrıs gibi benzeri ülkelere seyahatlerinizde oto kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca filo kiralama hizmeti ile daha uzun süre araç kiralama yapabilirsiniz. Filo kiralama sayesinde bir aracın satın alma uğraşılarına katlanmadan araç ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Çoğu filo kiralama şirketi araçların plaka tescil, sigorta, vergi, bakım ve onarım gibi tüm işlemleri araç kiralama hizmetinin içerisinde sunmaktadır.

Kiralanan Araç Türleri Nelerdir ve Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çoğu araç kiralama firması, çeşitli bütçeye uygun farklı araç çeşitleri sunar. Ayrıca bazı firmalar lüks modeller, üstü açılır arabalar, 4*4 arazi araçlar, hibrid ve elektrikli araçlar ve yolcu minibüsleri gibi özel araçlar da sunar.

Sınıflandırma ve araba kiralama fiyatlarının kolay karşılaştırılması adına Araç Kiralama Endüstrisi Sistemleri ve Standartları Birliği (ACRISS), Araba Sınıflandırma Kodu kodlama sistemini geliştirmiştir ve bu kodlama sistemi ile kapı sayısı, şanzıman tipi (manuel ya da otomatik), boyut ve arabanın klimalı olup olmadığını dört harfle kodlama yöntemi ile tanımlamaktadır.

Sizler de seyahat ettiğiniz bölgeye ve araziye uygun aynı zamanda bütçenize denk bir araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Araç kiralarken aracın yaşına, araçta kullanılan yakıt türüne, kiraladığınız ülkenin özelliklerine ve hava koşullarına dikkat etmelisiniz.

Detaylı bilgiye araç kiralama acentelerine ait internet sitelerinden ulaşabilir, aklınızdaki soruları giderebilir ve sunulan ek hizmetleri öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama Koşulları Nelerdir?

Araç kiralama işlemleri ülkeden ülkeye ve şirketten şirkete değişken birçok koşula bağlıdır. Araç kiralandığın zaman nasıl görünüyorsa aynı o şekilde iade edilmelidir ve belirlenen mesafe kısıtlamaları aşılmamalıdır.

Sigorta nedeni ile bazı firmalar kiralama konusunda yaş sınırı getirmektedir. Genellikle araç kiralama için gerekli minimum yaş sınırı 25 olabilmektedir. Tahmin edildiği üzere araç kiralamak için sürücü belgesi gerekmektedir ve bazı ülkeler sürücülerden Uluslararası Sürücü Belgesi (International Driving Permit, IDP) talep etmektedirler.

Paylaş:

Four Seasons Life III

Luxury Seafront Life Style

Natulux

Nature Meets Luxury

201.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Courtyard Platinum

Live Experience

123.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Querencia Long Beach

In Harmony With Luxury

136.000 £
Başlayan Fiyatlarla

La Isla Villas

Geleceğe Temiz bir Nefes

Long Beach Panorama

Life's New Aroma

239.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Four Seasons Life II

Luxury Seafront Life Style

Sky Sakarya

A New Street On The Edge

129.000 £
Başlayan Fiyatlarla

Four Seasons Life

Luxury Seafront Life Style

Courtyard Long Beach

Are You Ready To Live On The Dream ?

Döveç Apartmanı 49

Karpaz Town House Villaları

Detaylı Bilgi Alın Whatsapp