Kıbrıs Parfüm Fiyatları 2023

kıbrıs parfüm fiyatları 2023

16

Mays

2023

09:50

İçindekiler

  Kıbrıs Parfüm Fiyatları 2023 - Kıbrıs’ta Parfüm Ucuz mu?

  Parfüm, günün her saatinde güzel kokmaya yardımcı olan bir üründür. Hoş kokulu uçucu yağlar, sabitleyici ve aroma bileşiklerinden meydana gelen parfüm, kadınların ve erkeklerin yaşamında önemli bir yere sahiptir. Bazı parfüm markaları dünya çapında popülerdir. Bu popüler markalar Türkiye’de çok pahalıdır. Hatta lüks ürünler kategorisinde yer alırlar. Bu yüzden Kıbrıs’ı ziyaret etmeyi planlayan Türk vatandaşları Kıbrıs’ta parfüm ucuz mu, sorusunun cevabını merak eder. Birçok lüks tüketim malları gibi parfüm de Kıbrıs’ta Türkiye’ye göre ucuzdur. Özellikle duty free shoplarda çok uygun fiyatlı parfüm çeşitleri bulunur. İçerdiği aromaya ve bileşenleri göre parfüm çeşitleri şunlardır:

  1. Pomander
  2. Perfume Extract
  3. Eau de Parfum
  4. Eau de Toilette (EdT)
  5. Eau de Cologne (EdC)
  6. Splash Perfume (EdS)

  Kıbrıs Parfüm Fiyatları 2023

  Kıbrıs Parfüm Fiyatları 2023

  Kıbrıs’tan ayrılırken parfüm alışverişi yapmak Türk vatandaşları için çok keyiflidir. Bu yüzden kişisel kullanım amacının yanı sıra hediye etmek için de parfüm satın alınır. Kıbrıs’ta parfüm fiyatları şehir içi ve duty free shoplarda farklılık gösterir. Bu yüzden parfüm alışverişlerinde fiyatları incelemek faydalı olur. Kıbrıs parfüm fiyatları 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

  Kıbrıs Parfüm Markaları Fiyatlar
  Avon Far Away - Glamour&Infinity  ₺450
  Avon Far Away ve Avon Incandessence (Seyahat Boy) ₺275
  Avon Attraction (Seyahat Boy)  ₺185
  Absolute Santal by Elite (Erkek) ₺440
  Bonjour De Paris Vp (100 ml) ₺390
  Fabyoulous Hello Pretty–Sweet Cherry (100 ml) ₺220
  Artistique Parfumiers Patchouli Indulgence  ₺640
  Attraction Desire (Kadın) ₺490
  Avon Luck Eau de (Erkek)

  ₺490

  Kıbrıs'ta Parfüm Türkiye’den Daha Ucuz mu?

  Kıbrıs’ta birçok ürünün fiyatının Türkiye’ye göre daha uygun olduğu bilindiği için Kıbrıs’ta parfüm Türkiye’den daha ucuz mu, sorusu sık sık gündeme gelir. Kıbrıs’ta parfüm Türkiye’den daha ucuzdur. Bu yüzden parfüm konusunda da Kıbrıs cazibe merkezidir. Kıbrıs’a gitmişken hem kendiniz hem de sevdikleriniz için parfüm satın alabilirsiniz. 

  Kıbrıs'ta Parfüm Nereden Alınır?

  Kıbrıs'ta Parfüm Nereden Alınır?

  Kıbrıs’ın dillere destan doğal güzelliklerini keşfetmek kadar Kıbrıs’tan alışveriş yapmak da çok keyiflidir. Özellikle dünya çapında ün yapmış olan parfüm markalarını uygun fiyatlarla satın almak için Kıbrıs idealdir. Ancak her yerde olduğu gibi imitasyon ürünler burada da mevcuttur. Bu yüzden güvenilir yerlerden alışveriş yapmak faydalıdır. Kıbrıs’ta parfüm nereden alınır, diye merak ediyorsanız; duty free shop mağazalarını önerebiliriz. Duty free mağazalarından orijinal ürünler uygun fiyatlarla satılır. 

  Kıbrıs Duty Free Shop Parfüm Fiyatları

  Duty free mağazaları, vergisiz alışveriş imkanı sunduğu için buradaki fiyatları başka herhangi bir yerde bulmak mümkün değildir. Parfüm alışverişlerinde de içki ve sigarada olduğu gibi belirli bir limit vardır. Kıbrıs duty free shop parfüm fiyatları aşağıdaki gibidir: 

  Kıbrıs Duty Free Shop Parfüm Markaları Fiyatlar
  Dior Hypnotic Poison–Eau de Parfum (Kadın) (100 ml) ₺1.350
  Dior Sauvage Edt (Erkek) (100 ml) ₺660
  Carolina Herrera Bad Boy Edt (Erkek) (100 ml) ₺500
  Cherish Eau de Parfüm ₺220
  Paris Bleu Rich Man Aqua Edt (100 ml) ₺225
  Paris Bleu Writer Edt (100 ml) ₺180
  Paris Bleu Fleurs De Sistelle Edp (100 ml) ₺190
  Paris Bleu Ivanhoe Edt (100 ml)

  ₺165

  Kıbrıs’tan Türkiye’ye Parfüm Nasıl Getirilir?

  Kıbrıs’tan ayrılırken herkesin aklına gelen sorulardan bir tanesi de Kıbrıs’tan Türkiye’ye parfüm nasıl getirilir, sorusudur. Uygun fiyatlarla parfüm alıp Türkiye’ye getirebilmek için parfümün duty free shop mağazalarından alınması gerekir. Ayrıca yasal prosedürlere göre paketlenmeli ve faturasının paket içerisinde bulundurulması önemlidir. Ülke dışına parfüm çıkarmak yasalarla sınırlandırılmıştır. Bu yüzden Kıbrıs’tan Türkiye’ye kişi başı olmak üzere 600 ml parfüm getirilebilir.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp