Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023

kıbrıs sigara fiyatları 2023

22

Mayıs

2023

17:20

İçindekiler

  Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023

  Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve günümüzde milyonlarca turist ağırlayan Kıbrıs, Akdeniz’in 3. büyük adasıdır. Ziyaret edilecek birçok destinasyon ve sunduğu sosyal imkanlar nedeniyle Kıbrıs, hem tatil yapmak için hem de yaşamak için en idealdir. Kıbrıs’ta alkol fiyatları gibi sigara fiyatları da dikkat çeker. Çünkü özellikle Türkiye’ye göre sigara fiyatları çok uygundur. Kıbrıs’ı ziyaret edenler uygun sigara fiyatlarından son derece memnundur. Kıbrıs sigara fiyatları 2023 yılında da Türkiye fiyatlarına göre bir hayli ucuzdur. 2023 Kıbrıs sigara fiyatları aşağıdaki gibidir:
   
  Kıbrıs Sigara Markaları Fiyatlar
  Benson & Hedges ve Çeşitleri ₺34
  Marlboro Gold ₺34
  Silk Cut ₺34
  Davidoff ₺34
  Monte Carlo ₺34
  Chesterfield ₺34
  LD Kıbrıs Fiyatı ₺34
  L&M ₺30
  Kent ₺34
  Viceroy ve Çeşitleri ₺34

   

  Kıbrıs Marlboro Fiyatları

  Kıbrıs Marlboro Fiyatları

  Marlboro, dünya çapında popüler olan ve sevilen bir sigara markasıdır. Birden fazla çeşidi vardır ve hemen hemen her çeşidi ilgi görür. Kıbrıs Marlboro fiyatları çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Bazı Marlboro Kıbrıs fiyatları 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

  Kıbrıs Marlboro Çeşitleri Fiyatlar
  Benson & Hedges ve Çeşitleri ₺34
  Marlboro Edge ₺34
  Marlboro Edge Blue ₺34
  Marlboro Edge Sky ₺34
  Marlboro Touch Blue ₺34
  Marlboro Touch Gray ₺34
  Marlboro Touch White ₺34
  Marlboro Red ₺34
   

  Kıbrıs Karton Sigara Fiyatları

  Karton sigara alışverişi yapmak zamandan tasarruf edilmesine yardımcı olur. Bu durum Kıbrıs’ta yaşayan veya bir süreliğine Kıbrıs’ta bulunan kişiler için geçerlidir. Ancak Türkiye’den Kıbrıs’a gelen ziyaretçiler için hem zamandan hem de paradan tasarruf etmeye yardımcı olur. Çünkü Kıbrıs karton sigara fiyatları Türkiye ile kıyaslandığında çok uygundur. Sigara kullanan ve Kıbrıs’ı ziyaret eden her Türk, Kıbrıs’tan ayrılırken mutlaka karton sigara alışverişi yapar. Hatta kişi kendi kullanmıyorsa bile sevdiklerine hediye etmek amacı ile karton sigara alışverişi yapar. Kıbrıs karton sigara fiyatları 2023 yılı için şu şekilde sıralanabilir: 
   
  Kıbrıs Sigara Markaları Fiyatlar
  Kent Switch Karton ₺650
  Marlboro Light Karton ₺650
  Kısa Parliament Karton ₺650

  Kıbrıs Puro Fiyatları

  Sigara gibi ilgi gören puro da Kıbrıs’ta uygun fiyatlıdır. Bu yüzden Kıbrıs puro fiyatları Türk ziyaretçiler tarafından takip edilir. Marketlerden ve çeşitli satış noktalarından kolay bir şekilde temin edilebilen puroların fiyatları nadiren değişiklik gösterebilir. Yaklaşık olarak Kıbrıs puro fiyatları 2023 yılında aşağıdaki gibidir.  
   
  Kıbrıs Sigara Markaları Fiyatlar
  Al Capone Puro ve Çeşitleri ₺70
  Captain Black Puro ve Çeşitleri ₺60
  Swisher Sweets Chocolate Puro ₺100

  Kıbrıs Tütün Fiyatları

  Sigara kadar ilgi gören tütün, sigaraya göre daha uygun fiyatlarla satılır. Kıbrıs tütün fiyatları Türkiye'den daha ucuzdur. Kıbrıs tütün fiyatları 2023 yılında aşağıdaki gibidir:
   
  Kıbrıs Tütün Markaları Fiyatlar
  Captain Black Cherry Tütün (50 Gr) ₺42
  Captain Black Vanillia Tütün (50 Gr) ₺42
  Marlboro Gold Tütün (25 Gr) ₺27
  Most Virginia 50 GR Tütün Sarı ₺35
   

  Kıbrıs'ta Sigara Fiyatları 2022 ve 2023 Kıyaslaması

  Kıbrıs’ta sigara fiyatları tütün fiyatlarının zamlanmasına bağlı olarak bazı dönemlerde zamlanır. Bu zamlara rağmen Kıbrıs sigara ve tütün fiyatları Türkiye’ye oranla çok uygundur. 2022 - 2023 Kıbrıs sigara fiyatları kıyaslandığında fiyatların minimum seviyede arttığı görülür. Bazı sigara markalarının 2022 ve 2023 fiyatları aşağıdaki gibidir: 
  Camel Sarı ve Mavi Kıbrıs fiyatı 19 TL’den 21 TL’ye yükseldi.
  Winston markalı sigaraların Kıbrıs fiyatı 18’den 20’ye yükseldi.
  Davidoff grubunda yer alan sigaraların Kıbrıs fiyatına 2.5 TL’lik artış yapıldı ve 20 TL’den satışı yapılan sigaranın Kıbrıs fiyatı 22,50 TL’ye yükselmiş oldu.

  Kıbrıs'ta Sigara Türkiye’den Daha Ucuz mu?

  Cazibe merkezi Kıbrıs’ta sigara, Türkiye’den daha ucuzdur. Bunun nedeni Kıbrıs’taki KDV ve ÖTV’nin Türkiye’ye göre çok daha düşük olmasıdır. Sigara fiyatlarının yanı sıra içki fiyatları da Kıbrıs’ta çok ucuzdur. 

  Kıbrıs'ta Sigara Nereden Alınır?

  Kıbrıs'ta Sigara Nereden Alınır?

  Kıbrıs’ta sigara kolaylıkla bulunabilir. Marketler, yetkili satış noktaları ve havaalanında bulunan duty free shoplardan kolay ve uygun fiyatlarla sigara almak mümkündür. 

  Kıbrıs’tan Türkiye’ye Sigara ve Tütün Ürünleri Getirilebilir mi?

  Kıbrıs’tan Türkiye’ye sigara ve tütün ürünleri getirilebilir mi, sorusu Kıbrıs’a seyahat etmeyi planlayan hemen hemen her Türk vatandaşının aklına gelir. Kıbrıs’tan Türkiye’ye sigara ve tütün ürünleri getirilir. Ancak adetler yasal olarak sınırlandırılmıştır. Bu sınırlar çerçevesinde Türkiye’ye Kıbrıs’tan sigara ve tütün ürünleri hatta alkol getirilebilir. Kıbrıs’tan ayrılırken Türkiye’ye kişi başı 3 karton sigara getirilmesine izin verilir. Ancak bir kişinin 3 kartondan fazla sigarayı Türkiye’ye getirmesi mümkün değildir.
  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp