02 Eylül 2019

Dört Mevsim Tatil

Kuzey Kıbrıs’ta tatil yapmak ve bu güzel adayı tanımak için 7 neden.
1- Deniz, kum ve güneş
Yılın 365 günü güneşli bir hava, hemen hemen 6 ay boyunca denize girme şansınız varken sizlerin daha iyi bir tatil yeri bulmanız mümkün olmayacaktır. Dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olan Altın Kum’da ailenizle veya arkadaşlarınızla keyif dolu dakikalar sizleri bekliyor.
2- Eğlence
Özellikle yaz aylarında eğlence sektörünün en yoğun ve güzel olduğu dönemde çok güzel vakit geçirebilirsiniz. İster plaj bölgelerinde olan eğlence merkezlerinde ister deniz manzaralı lüks eğlence mekanlarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Mağusa ve Girne bölgesinde bir çok farklı seçenek bulmanız mümkün olacaktır.
3- Yemek
Kuzey Kıbrıs’ta sayısız restaurant ve cafe olmasının sizlere sunduğu en önemli özelliklerden biri de birçok farklı mutfağın lezzetlerini bulabilmenizdir. Kıbrıs mutfağının tüm faklı lezzetleri dışında, Fransız, Çin, Hint ve daha birçok farklı lezzeti bulabileceğiniz mekan mevcut. Bunların dışında sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan sıcak ve soğuk sandwichleri, birçok farklı çorba çeşitini veya sadece kebap yemek isteyenler için özellikle 1960’lı yıllardan beri bunu gelenek haline getirmiş kebapçıların olduğu yerlerde de bu lezzetlere ulaşabilirsiniz. Gazimağusa’da özellikle surlar içi bölgesinde olan ve yerel lezzetler dışında farklı birçok mutfağın da menüsünü sunan restaurantlar dışında, konforlu ve rahat ortamların olduğu kafeleri de bulabilir, ya da deniz manzarası eşliğinde güzel bir ortamda rakı balık keyfini de sürebilirsiniz. 
4- Spor
Kuzey Kıbrıs’ta birçok farklı spor aktivitesi yapmanız mümkün. Özellikle deniz sporları ile ilgili farklı alternatifler sizlere adrenalin dolu bir zaman geçirmeniz için olanak sağlayacaktır. Bunun dışında birçok spor aktivitesi de yapma şansınız olacaktır. Golf, at binme, doğa yürüyüşleri ve yamaç paraşütü gibi farklı aktiviteler ile eğlence dolu bir gün sizleri bekliyor.
5- Eşsiz ve benzersiz bir tarih
Tarihinin her döneminde, stratejik, politik, ticari vedini sebeplerden dolayı her zamanistenilen ve cazibesini hiçbir zamanyitirmeyen ada. İlk medeniyet ateşinin yakıldığı Neolitik yerleşim yerleri, Roma döneminin görkemini yansıtan antic şehir krallıkları, Haçlı Seferleri'nin sığınak yeri, Fransız hanedanlarından Lüzinyanların enihtişamlı ülkesi, Venedikli tüccarların doğudaki en önemli, ve Osmanlı'nınDoğu Akdeniz'deki en güçlü ülkesi.
6- Sıcakkanlı ada insanı
Kuzey Kıbrıs’ta yaklaşık olarak 300,000 kişi yaşamaktadır. Böylelikle herhangi bir sahilde yürüyüş yaparken size tebessüm eden insanları aynı gün içerisinde farklı bir yerde görme olasılığınız çok yüksek. Kıbrıs’ta yaşayan ada insanı misafirperverliği ve sıcakkanlı oluşu ile tanınır. Dünyanın birçok yerinde bulamayacağınız  dostluklar ve ortamı hemen hemen her gün yaşamanız mümkün olacaktır.
7- Beş Yıldızlı Lüks Hoteller
Huzuru ve eğlenceyi gelin ve Kuzey Kıbrıs’ta bulunan 5 yıldızlı hotellerde yaşayın. Akdeniz mutfağının zengin çeşitleri, ada kültürünü size tüm detayları ile anlatan eğlenceli showları ile tatilin keyfini çıkarın.

Kıbrıs İskele Four Seasons Life - Sea Shell
£ 210,000
 • 165 m2
 • 2
 • 1
 • 2
Kuzey Kıbrıs Mağusa Corner Park’ta Yaşamak Başka
£ 74,000
 • 93 m2
 • 2
 • 1
 • 1
Terrace Park Studio
£ 3,100
Terrace Park Studio

Mağusa/Çanakkale
Ref: 1367

 • 51.5 m2
 • 0
 • 1
 • 1