Kıbrıs Tatil Rehberi 2023

kıbrıs tatil rehberi 2023

22

Kasm

2021

08:29

İçindekiler

  Elbette herkesin tatil anlayışı farklıdır. Kimi insan tamamen huzurlu ve sakin dinlendiren bir tatil ister. Kimisi de eğlenceli ve unutulmaz tatiller ister. Kıbrıs.’ta herkesin tarzına uygun tatil olanakları vardır. Ama hangi tatil şekli olursa olsun Kıbrıs adasını doyasıya yaşamak için yapılması gereken bazı şeyler olduğunu söyleyelim. Kıbrıs’ı doyasıya yaşamak için tatilinizde mutlaka yapmanız gerekenler;

  1. Konaklamayı kendinize göre ayarlayın

  Evet, Kıbrıs otelleri çok popülerdir. Ancak kendinize harika bir villa ya da tatil evi tutabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatla kiralayacağınız villa ya da tatil evi çok daha konforlu ve özgür bir tatil imkânı sunar. Kıbrıs kiralık ev veya villa seçenekleri için Döveç uzmanlığından yararlanabilirsiniz.

  2. Araç kiralayın

  Kıbrıs’ta gezilip görülecek o kadar çok yer var ki ancak aracınız olursa istediğiniz gibi bir tatil yapabilirsiniz. Araçla antik kalıntıları, farklı mimarileri, manzaralı yerleri, köyleri, plajları, koyları çok rahat şekilde dolaşabilirsiniz. Ancak trafik soldan akar bunu unutmayın. Kıbrıs’ta araç kiralanması konusunda bilgi isterseniz de “Kıbrıs’ta Araç Kiralama” başlıklı blog yazısı size yardımcı olacaktır.

  3.Mükemmel manzaraları yakalayın

  Akdeniz’in ortasında bir adada olacaksınız. Yani güneş, deniz ve tüm diğer şeyler mükemmel manzaralar sunacak. Doğru yerlerde doğru zamanlarda olarak harika manzaralar yakalayabilirsiniz. Örneğin; Kervansaray Plajı gün batımının en güzel olduğu yerlerden biridir. Kıbrıs’ın bazı noktalarından unutulmaz manzaralar seyredebilirsiniz;

  • Afrodit Kayalıkları
  • Bufavento
  • Kantara Kalesi
  • Bellapais Manastırı
  • Kervansaray Plajı
  • Karaman Köyü

  Kıbrıs mutfağının tadını çıkarın

  Dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız Kıbrıs’a özgü lezzetler var. Bu nedenle Kıbrıs’ a gidince özellikle Kıbrıs mutfağının lezzetleri için zaman ayırmalısınız. Hellim peynirinden yanınıza da almak isteyebilirsiniz. Özellikle Kıbrıs’ın meşhur yemeklerinden yemelisiniz. Çok tuhaf isimleri olduğunu düşünebilirsiniz ama harika lezzetlerdir.

  Su altı dünyasını keşfedin

  Kıbrıs’ta görünenin ardında bir de görünmeyen bir cennet vardır. Su altı dünyası dünyanın en güzel su altı lokasyonlarından biridir. Hem batık geminin olması hem de birbirinden güzel su altı canlıların yaşamı harika bir deneyim sunar.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp