Kıbrıs Türk Koçanlı Nedir

kıbrıs türk koçanlı nedir

02

Şubat

2022

15:30

İçindekiler

  Bir tatil cenneti olan Kıbrıs adası son yıllarda çok cazip emlak fırsatları sunar. Ancak tapu denilince Eşdeğer koçan, Türk koçanı ve Tahsis koçanı gibi kavramlar devreye giriyor.

  Bilmeyenler için Kıbrıs’taki emlak - tapu düzenlemeleri biraz karışık gelebilir. Kıbrıs Kuzey ve Güney olmak üzere ikiye bölünmüştür. Güney’de Rumlar Kuzey’de Türkler kendi devletlerini yönetir.

  1974 yılında bu politik durum kuzeyde yaşayan Rumların güney kısmına, güney tarafında yaşayan Türklerin ise kuzey tarafına göç etmesine neden olmuştur. İki tarafta da mülk sahipleri mülklerini bırakmak zorunda kalmıştır. Kıbrıs eşdeğer koçanla bu konuya çözüm getirmek için kuzeye göç eden Türklere güneydeki mülklerine eşdeğer mülk verilmiştir.

  Zaten kuzeyde mülk sahibi olanlara ise Türk koçanlı tapu verilmiştir. Türk koçanlı tapu emlak piyasasındaki en güvenilir tapudur ve uluslararası geçerliliği vardır. Yüzde 100 güvenilir tapu olarak ifade edilir. KKTC satılık ev ya da villa almak isteyenler bu sebeple Türk koçanlı evleri tercih ederler.

  Neden Türk Koçanlı Tapu Tercih Edilmelidir

  Neden Türk Koçanlı Tapu Tercih Edilmelidir?

  Kıbrıs’ta konut alacakların ilk olarak bilmesi gereken şey tapu sağlamlığına dikkat edilmesidir. Eşdeğer koçan maalesef sorunlar çıkarabilir. Çünkü kuzeyde verilen tapunun güney tarafında karşılığı olmayabilir.

  Tahsis koçan 1974 sonrasında savaşta başarı gösterenlere ve Türkiye’den Kıbrıs’a göç edenlere ödül olarak verilmiş olan devlet garantili tapulardır. Eşdeğer ve tahsis koçanlarının KKTC devleri tarafından verilmiş olmasına rağmen açmazları sorun yaratabilir. Bu nedenle en temiz, sağlam ve güvenilir konut alımını Türk koçanlı tapuyla yapabilirsiniz. Yeni yapılan konutlara da Türk koçanlı tapu verilir. Yani modern ve geçerli bir tapudur.

  Türk Koçanlı Tapu %100 Güvenilirlik Garantisi ile Konut Alın

  Türk Koçanlı Tapu %100 Güvenilirlik Garantisi ile Konut Alın

  Kıbrıs’ta ev almak gerçekten çok akıllıca bir yatırımdır. Çünkü hem emlak vergisi düşüktür, hem konutu kiraya vermek ve gelir elde etmek kolaydır hem de Kıbrıs yaşam standartları olarak kaliteli ve huzurlu bir yaşamı garantiler.

  Kıbrıs’ta doğru ve güvenilir yerden kendi bütçenize göre çok konforlu, lokasyonu çok iyi, lüks konut alma imkânınız var. Döveç Construction emlak uzmanlarına istediğiniz her şeyi sorabilir Kıbrıs’ta ev sahibi olurken kendinizi de güvenceye alabilirsiniz. İster deniz kıyısında villa ister üniversiteye yakın stüdyo daire ister merkezde lüks rezidans seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Kıbrıs hem yatırım gem de yaşam için geniş emlak seçenekleri sunar. Sağladığı avantajlar sebebi ile her yıl Türkiye’den birçok kişi emlak tercihinde Kıbrıs’ı tercih ediyor. Bu konuda siz de fikir edinmek isterseniz “Kıbrıs’ta Ev Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir” başlıklı yazımızı okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp