Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

kıbrıs üniversiteleri hakkında bilmediğiniz 10 şey

26

December

2020

08:11

İçindekiler

  Türkiye’de Kıbrıs’ta okumak ve Kıbrıs’a yerleşmek oldukça popülerdir. Türkiye’deki üniversitelerle göre puanları daha düşük olduğundan birçok öğrenci Kıbrıs’ta okumayı seçiyor. Bu sebeple de çoğu zaman Kıbrıs öğrenci ve turist adası olarak anılır.

  Kıbrıs’ta bulunan üniversiteler mühendislik, tıp, sosyal bilimler gibi birçok alanda eğitim fırsatları sunuyor. Kıbrıs üniversiteleri hakkında pek bilinmeyen bazı şeyleri sizler için listeledik;

  • Kıbrıs üniversiteleri öğrenciler için dünyanın en güvenli üniversiteleri arasında yer alır.
  • Kıbrıs üniversitelerinde son teknoloji olanaklar ve modern sosyal tesisler Avrupa standartlarındadır.
  • Kıbrıs üniversiteleri öğrencilerine gündelik hayatta yaşamsal kolaylıklar sağlıyor.
  • Kıbrıs üniversitelerinde dünyanın dört bir yanında farklı ülkelerden öğrenciler eğitim görüyor.
  • Kıbrıs üniversitelerinde okurken başka ülkelerdeki değişim programlarına katılmak mümkündür.
  • Kıbrıs üniversitelerinde Türkiye’de olmayan bölümler de bulunuyor.
  • Kıbrıs üniversiteleri yüksek puanla giriş yapan öğrencilere çok geniş burs olanakları verilir.
  • Kıbrıs üniversitelerinin yakınlarında çok uygun fiyatlı, eşyalı, lüks öğrenci daireleri kiralanır.

  Kıbrıs’ta Üniversite Okumanın Avantajları Nelerdir?

  Kıbrıs’ta öğrenci olmak oldukça farklı bir deneyimdir. Turizm cenneti olan adada öğrenciler stres atmak için dünyanın en güzel plajlarına beş dakikada gidebilir. Çok kültürlü bir öğrenci platformu olduğundan farklı dilleri sosyal hayatta öğrenmek mümkündür. Ada halkı öğrencileri çok sever.

  Adada yaşam kalitesi oldukça yüksektir. Huzurlu, güvenli ve keyifli yaşam standartlarıyla öğrencilik çok daha iyi geçer. Kıbrıs ev fiyatları Türkiye’ye göre oldukça uygun. Bu sebeple de öğrencilerin çoğu yurtta kalmak yerine ev kiralıyor. Kıbrıs’ta öğrenciler için üniversite yakınlarında lüks stüdyo daireler çok uygun fiyatlara bulunur. Üniversiteye gidip gelmek zahmetli değildir. Yaşam daha lüks daha ucuzdur.

  Avrupa Birliği yaşam standartlarıyla öğrenciler güvenli ve huzurlu gündelik hayatlara sahip olur. Okurken çalışmak isteyen öğrenciler için birçok part-time iş fırsatı da vardır. Kıbrıs’taki üniversiteler eğitim kalitesi açısından dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alır. Öğrenciler eğitimlerine odaklanabilecek hayat standartlarına sahip olduğundan daha başarılı olurlar. Eğitim sonrası yurt ışı staj seçeneklerini değerlendirebilirler ya da Kıbrıs’ta yaşamaya devam edebilirler. Kıbrıs’ta öğrenciler için en uygun kiralık konut seçenekleri hakkında Döveç web sayfasından bilgi alabilirsiniz. Kıbrıs’ta yaşama yönelik daha fazla bilgi için de “Kıbrıs’ta Yaşama Maliyetleri Ne Kadardır” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

   

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp