Kıbrıs’a Yatırım Yapmak

kıbrıs’a yatırım yapmak

05

September

2019

11:07

İçindekiler

  Büyük yatırımcılar yeni yatırımlar yapmak için genellikle turizm bölgelerini seçmektedir. Bu bölgelerde de yatırımlar için yüklü bütçe gerektirmektedir. Kuzey Kıbrıs yatırım imkanlarının oluşması sonucunda Avrupa ülkeleri ve ülkemiz turizm bölgelerine göre daha az bütçe ile yatırım yapılabilmektedir. Kıbrıs’a yapılan yatırımlar genellikle, turizm sektörü için otel ve eğlence merkezi gibi alanlarda yapılmaktadır. Diğer yatırım yöntemleri ise yüksek kira getirisi olan konut alanında yapılan yatırımlardır. Emlak sektöründe lider konumda bulunan firmamız, Kıbrıs adasında yapılacak olan her türlü yatırımlar için yatırımcılara danışmanlık yapmakta, yer ve arsa temin etme işlerinde yardımcı olmaktadır. Kıbrıs Akdeniz’in en güzel ve en iyi yatırım bölgelerinden birisidir.

  Kıbrıs’ta Eğitim

  Kıbrıs’a eğitim için yurtdışından çok sayıda öğrenci gelmektedir. Son yıllarda Kıbrıs’ta okuyan üniversite öğrenci sayısı 100.000’in üzerindedir. Öğrenci sayısı sürekli artış sağladığı için yeni üniversitelerin yapılmasına başlanmıştır. Bu yatırımcıların bu alanlarda özel yurtlar, lojmanlar ve kiralık konutların yapımlarının artmasına neden olmaktadır. Gelecek için yatırım yapmak isteyen yatırımcı firmalar Kıbrıs’ta sürekli olarak arsa yatırımı yaparak gelecek için yatırım alanları oluşturmaya çalışmaktadırlar.

  Kıbrıs’a Yatırım Yapılmalı mı? 

  Yavru vatanımız olarak gördüğümüz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti emlak alanında yatırım yapılabilecek en iyi yerlerden birisidir. Kıbrıs’ta emlak yatırımlarının küçük bütçeler ile yapılabilmesi, yabancı yatırımcıların Kıbrıs’a yönelmesinin en iyi nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında Akdeniz’in sıcak sularında tatil yapmak için Kıbrıs’a gelen turistlerin günlük ev kiralama yapmaları kiraların yüksek olmasına ve yatırımcıların bu alanda yatırımlar yapmalarına neden olmaktadır.

  Yatırım Seçenekleri 

  Yabancı yatırımcıların Kıbrıs adasında yaptıkları yatırım seçenekleri arasında emlak yatırımları ilk sırada yer almaktadır. Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Emlak yatırımlarının daha ucuza ortaya konulması ve geri dönüş süresinin daha kısa süre içerisinde tamamlanmasıdır. Ayrıca turizm bölgesi olması, eğitim alanında çok sayıda çok sayıda yabancı barındırması konut ihtiyacının karşılanması için otel ve konut yatırımlarının yapılmasını artırmaktadır. Firmamız yeni projeleri ve tamamlamış olduğu projeler ile yatırımcılara ve bireysel kullanıcılara her türlü destek ve hizmeti en iyi şekilde vermektedir.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp