Kıbrıs'a Nasıl Kargo Gönderilir?

kıbrıs'a nasıl kargo gönderilir?

14

Mart

2022

08:07

İçindekiler

  Çok çeşitli nedenlerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan tanıdıklarınız olabilir. Özellikle üniversite eğitimi için Yavru Vatan’ı tercih eden gençlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Bu nedenle orada yaşayan sevdiklerinize sürpriz yapmak ya da çocuklarınızın ihtiyaçlarını karşılamak için kargo gönderme gereksinimi duyabilirsiniz.

  Peki, akrabalarınıza ya da dostlarınıza paket göndereceğiniz zaman hangi adımları atmanız gerekir? Bu noktada aslında çok sayıda alternatifiniz bulunur. Düşünülenin aksine Kuzey Kıbrıs’a kargo gönderimi oldukça kolay ve hızlı olur. Ülkede aktif olarak faaliyet gösteren çeşitli kargo firmaları mevcuttur ve bunlar, güvenli teslimat imkanı sunar.

  Kıbrıs'a Nasıl Kargo Gönderilir

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Faaliyet Gösteren Kargo Firmaları

  Günümüzde KKTC’de çok sayıda kargo firması mevcuttur ve bunlar arasında Türkiye’de de çalışmalarını yürüten firmalar vardır. Bu sayede siz de Kıbrıs’ta yaşayan sevdiklerinize veya iş ortaklarınıza dilediğiniz paketi kolaylıkla gönderebilir, hızlı ve güvenli teslimat olanağı sunan kargo firmalarından destek alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

  Hem Türkiye’de hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren kargo firmaları ve iletişim bilgileri ise şu şekilde sıralanabilir:

  1. Aras Kargo & Lefkoşa

  Telefon: +90 392 444 25 52
  Adres: Şehit Mustafa Ruso Cad.

  1. MNG Kargo & Lefkoşa

  Telefon: +90 392 229 02 41
  Adres: Osman Paşa Caddesi

  1. Yurtiçi Kargo & Lefkoşa

  Telefon: +90 392 228 69 26
  Adres: Atatürk Cad.

  1. TNT Kargo & Lefkoşa

  Telefon: +90 392 227 25 53
  Adres: Üner Ulutuğ Sokak

  1. UPS Kargo & Lefkoşa

  Telefon: +90 392 444 00 33
  Adres: Hulusi Sok.

  1. PTT Kargo AsPOS-Askeri Posta & Lefkoşa

  Telefon: +90 392 228 59 82
  Adres: Kıbrıs Türk Alayı

  1. DHL Kargo & Lefkoşa

  Telefon: +90 392 44 05 05
  Adres: Sanayi Bölgesi Lefkoşa

  Bu kargo firmalarının her biri Kuzey Kıbrıs sınırları içerisinde yer alan tüm bölgelere düzenli olarak kargo hizmeti sunar ve ihtiyaçlara eksiksiz yanıt verir. Güvenli ve hızlı hizmet sunan firmalar, kargo konusunda herhangi bir problemle karşılaşmamanız adına titiz bir çalışma yürütür. Bu güzel ada ülkesinde kullanılan para birimi konusunda tereddütleriniz veya merak ettikleriniz varsa “Kıbrıs’ın Para Birimi Nedir” konulu yazımız size oldukça bilgi sunacaktır.

  KKTC Kargo Gönderimleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  KKTC Kargo Gönderimleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Kuzey Kıbrıs’a kargo göndereceğiniz zaman öncelikle yukarıdaki listede ismi geçen kargo firmalarından birine danışmanız ve profesyonel destek almanız gerekir. Bu kargo firmalarının her biri hem Türkiye’den KKTC’ye hem de Kuzey Kıbrıs’tan Türkiye’ye kargo gönderim hizmeti sunar. Bu sayede dilediğiniz zaman sevdiklerinize gönül rahatlığıyla paket gönderebilirsiniz.

  Türkiye’nin Yavru Vatan’ı olarak bilinen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kargo göndereceğiniz zaman aşağıdaki detaylara dikkat etmeniz önemlidir:

  1. Hangi kargo firmasından destek alırsanız alın, kargo gönderim ücretleri paketin boyutuna ve ağırlığına göre değişiklik gösterir.
  2. Bu firmalar Türkiye ile KKTC arasında sıklıkla kargo hizmeti sunar ve güvenli gönderim vadeder. Bu nedenle her iki ülkede de faaliyet gösteren kargo firmalarından destek almaya özen göstermelisiniz.
  3. Kargonuza zarar gelmemesi adına paketleme işlemini özenle yapmanız gerekir. Ayrıca paketleme sırasında aklınıza takılan detaylar olursa kargo firmasını arayarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.
  4. Hızlı ve güvenli hizmet sunan kargo firmaları, bazen aksiliklerle de karşılaşabilir. Bu tür durumlarda teslimat konusunda gecikme yaşanacaksa firmalar sizi konuyla ilgili bilgilendirir.
  5. Kargonuzu gönderdiğiniz zaman takibini de yapmanız çok önemlidir. Böylece herhangi bir aksilik çıktığında hemen çözüm üretebilirsiniz.

  Kıbrıs’a Gönderilmesi Yasak Olan Ürünler Nelerdir?

  Kargo gönderimi oldukça kolay olan KKTC’ye aşağıdaki ürünlerin gönderilmesi ise yasaktır. Gönderilerinizi buna göre yapmanız sizin için faydalı olur.

  1. Takviye gıdalar
  2. Cinsel içerikli ürünler
  3. Şahsi kullanım için tütün
  4. Vücut geliştirmeye yönelik olan sporcu ilaçları
  5. Topraklı olan ağaç fidanları
  6. Şahsi kullanıma yönelik toz biber benzeri olan baharatlar
  7. Soğuk zincir şeklinde gönderilen kargolar

  Bu tür yasaklı ürünler ve kargo gönderim süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için ise ilgili kargo firmalarıyla iletişime geçebilir ve aklınızda oluşan soru işaretlerini giderebilirsiniz.

  Kıbrıs iş, eğitim ya da tatil olsun konaklama alternatifi açısından herkese oldukça geniş iman sunar. Siz de bu güzel ada ülkesine gidecekseniz Kıbrıs kiralık daire seçeneklerine bakarak ziyaretinizi hem ekonomik hem de konforlu hale getirebilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp