Kıbrısın Milli Geliri Ne Kadar

kıbrısın milli geliri ne kadar

06

ubat

2022

13:10

İçindekiler

  Ekonomisi büyümekte olan ülkeler arasında yer alan Kıbrıs’ta kişi başına düşen milli gelir ise 12 bin 649 dolar olarak kaydedilmiştir. Gayri safi milli hasıla yurt içi dağılımı ise şu şekildedir;

  • Ticaret ve Turizm % 22,2 (bu oranın %10,5’ini toptan ve perakendeye dayalı ticaret, kalan %11,7’sini ise otelcilik ve lokantacılık oluşturur)
  • Serbest Meslek ve Hizmetler % 13,2 (bu oranın %6,8’ini yükseköğrenim kalan %6,4’ünü ise serbest meslek ve diğer hizmetler oluşturur)
  • Kamu Hizmetleri %16,1
  • İthalat Vergileri %9,0
  • Sanayi %7,8
  • Ulaştırma ve Haberleşme %7,3
  • Mali Müesseseler %8,0
  • İnşaat %5,8
  • Tarım %5,5
  • Konut Sahipliği %5,2

  Kıbrıs’ta yaşam maliyetleri konusunda merak ettikleriniz varsa da “Kıbrıs’ta Yaşama Maliyeti Ne Kadardır” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Ekonomiyi Geliştiren Yatırımlar

  Kıbrısta Ekonomiyi Geliştiren Yatırımlar

  Kıbrıs, ekonomisini canlandırmak için özellikle emlak yatırımlarında büyük avantajlar sunar. Yeni yapılan konut projeleri emlak sektörünün hareketlenmesini sağlarken turizm açısından da etkili olmuştur. Denize sıfır villalar ve tatil evleri dünyanın dört bir yanından gelen turistler için en iyi konaklama olanaklarını sunması açısından da sıklıkla tercih edilir.

  Üniversitelerin gelişmesiyle öğrenci potansiyeli de adada giderek artar. Dış ticaret yatırımlarına sağlanan kolaylıklar ticarette de gelişmeleri destekler. Kıbrıs’ın ekonomisi turizme dayalı olduğundan yeni konut projeleri turizm dinamiklerini artırmaya olanak verir.

  Belli bölgeler dışında da tatil yaşam alanları yeni konut projeleri sayesinde oluşmuştur. Özellikle de Döveç Construction Kıbrıs’ın en başarılı konut projelerine imza atarken ekonominin büyümesine destek olacak emlak imkânları yaratır.

  Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak Avantajlı mı?

  Ekonomisi büyümekte olan bir ülkede yatırım yapmak her zaman avantajlıdır. Özellikle Kıbrıs gibi tatil cenneti bir adada emlak yatırımı yapmak gelir garantisi demektir. Örneğin, denize sıfır lüks bir villayı ya da şehir merkezinde bir rezidans çok uygun fiyatla satın almak mümkündür. Vergi ve diğer harçlar da devlet tarafından indirimlere tabidir ve kira gelir vergisi de yoktur.

  Kıbrısta Yatırım Yapmak Avantajlı mı

  Kıbrıs yılın 360 günü tatil için uygundur. Ada her zaman dinamik bir turizm yapısına sahiptir. Öğrenciler, yatırımcılar da adanın dinamiklerini yükseltir. Merkezde rezidans satın almak, üniversiteye yakın daire almak, tatil evi ya da villa almak akıllıca yatırımlar arasında yer alır. Kıbrıs emlak yatırımı hakkında güvenilir uzmanlara danışmak için Döveç Construction destek hattını arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp