Kıbrıs'ta Araba Fiyatları Ne Kadardır?

kıbrıs'ta araba fiyatları ne kadardır?

23

ubat

2022

11:15

İçindekiler

  Araba piyasasının oldukça aktif olduğu KKTC’de toplu taşıma araçları oldukça kısıtlıdır. Bu durum ister istemez Kıbrıs’ta yaşayanların araba sahibi olmasını zorunlu hale getirir. Hemen hemen her hanede ortalama 2 arabanın olduğu Yavru Vatan’da araba fiyatları oldukça merak edilen konuların başında gelir.

  Genel olarak araba fiyatlarının uygun aralıklarda olduğu Kıbrıs’ta araba alırken zorlanmazsınız ve bütçenizi aşmadan ihtiyaçlarınıza uygun seçeneklere rahatlıkla ulaşırsınız. Türkiye’deki araba piyasasıyla karşılaştırıldığında oldukça avantajlı olan fiyatlar, İngiltere ile karşılaştırıldığında ise bir miktar yüksektir.

  Ancak yine de İngiltere’den araba alıp Kıbrıs’a getirtmek yerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki mevcut arabalardan almak çok daha ideal olur. Kıbrıs’ta araç kiralamak isterseniz de “Kıbrıs’ta Araç Kiralama” başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

  KKTC’de Araba Fiyatlarının Uygun Olmasının Nedenleri

  Kıbrısta Araba Fiyatları Ne Kadardır

  Araba fiyatlarının oldukça ekonomik olduğu KKTC’de istediğiniz zaman siz de bütçenize ve beklentilerinize yanıt veren seçeneklere kolaylıkla ulaşabilir, toplu taşıma araçlarının kısıtlı olduğu bu bölgede etkili çözümler üretebilirsiniz.

  Peki, KKTC’de araba fiyatları neden bu kadar ucuz diye düşünebilirsiniz. Bu noktada yukarıda da belirttiğimiz gibi Kıbrıs’ta kişisel arabaya olan ihtiyaç, sektörün her daim aktif olmasına neden olur. İhtiyacın fazla olması halka sunulan arzın da yüksek olmasına yol açar. Çok sayıda aracın olması fiyatların uygun aralıklarda bulunmasını sağlarken halkın da ilk fırsatta kendine uygun araç edinmesine imkân tanır.

  Özellikle Kuzey Kıbrıs’ta araçlar için ÖTV gibi vergilerin olmaması ve mevcut vergilerin çok düşük olması araba fiyatlarının ucuz olmasını sağlar ve insanları araç sahibi olma konusunda teşvik eder.

  Kuzey Kıbrıs’a gelen kişiler arabalarını genellikle gittiği yerde temin ederek etkili çözümler üretir. Ayrıca Kıbrıs’tayken uluslararası pazardan da araç temin etmeniz kolaydır. En uygun fiyatlarla satışa sunulan seçenekleri inceleyerek bütçeniz için ideal olanı alıp Kuzey Kıbrıs’a getirtebilirsiniz.

  KKTC Araba Fiyatları Neden İngiliz Sterlini?

  KKTC Araba Fiyatları Neden İngiliz Sterlini

  Araba fiyatlarıyla ilgili en çok sorulan sorulardan biri de bunların neden İngiliz sterlini üzerinden hesaplandığıdır. Bu noktada bilmeniz gereken ilk şey, Kıbrıs’ta yaşayan insanların özellikle İngiltere ile sıkı bağlara sahip olmasıdır. Sadece araba değil, konut fiyatları da yine İngiliz sterlini üzerinden belirlenerek satışa çıkarılır.

  Günümüzde Kıbrıs’ta yaşayan Türklerin birçoğu İngiltere’de de yaşamını sürdürür. Ayrıca TL’nin hızlı değişimi de İngiliz sterlininin çok daha ön planla olmasına neden olduğu görülür. Çok daha tutarlı hareket eden sterlin, Kıbrıs’ta birçok alanda alışveriş için tercih edilen para birimlerinin başında gelir.

  Bu nedenle araç alacağınız zaman güncel kuru takip etmeniz ve İngiliz sterlini üzerinden hesap yapmanız gerekir. Siz de Kıbrıs’ta kullanmak için araç almak istiyorsanız ve bu süreci mümkün olduğunda pratik ve ekonomik şekilde tamamlamayı arzuluyorsanız firmamızdan profesyonel hizmet alabilir, beklentilerinize eksiksiz yanıt veren seçeneklere zahmetsizce ulaşmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Kıbrıs tatilinizin daha özgürce olması için isterseniz denize sıfır villa isterseniz de şehir merkezinde lüks Kıbrıs kiralık ev seçeneklerimizi inceleyerek hem ekonomik hem de rahat zamanlar geçirebilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp