Kıbrıs'ta Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

kıbrıs'ta araç kiralama nasıl yapılır?

19

Ekim

2022

08:30

İçindekiler

  Kıbrıs’ın güzelliklerini doyasıya yaşamak isteyenler araç kiralayarak ulaşım sorununu çözebilir. Kıbrıs’ta araçla her yere daha kolay gitmek mümkün olur. Türkiye’deki gibi trafik sorunu da olmadığından araç kiralamak Kıbrıs’ta en avantajlı yoldur. Anacak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise trafiğin akış yönüdür. Kıbrıs’ta trafik soldan akar. İlk kullanıldığında buna alışmak biraz zaman alsa da kısa sürede bu duruma alışırsınız. Özellikle Kıbrıs’ın turistik yerlerini gezmek için araç gereklidir. Oldukça da uygun fiyatlarla istediğiniz araçları kiralayabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Araç Kiralarken Nelerle Karşılaşılabilir?

  Kiralama ücretleri araç kiralanmadan önce alınır. Teslimattan önce ya da aracı teslim alırken ödeme yapabilirsiniz. Geçerli bir sürücü ehliyetine sahip olmayanlar ve 25 yaş altındakiler Kıbrıs’ta araç kiralayamaz. Günlük kiralık araç fiyatları firmalara göre değişkenlik gösterebilir. Araç kiralama şoförlü ya da şoförsüz tercih edilebilir. Günlük, haftalık ya da aylık araç kiralanabilir. Kiralama sırasında sözleşme yapılır. Bu sözleşme kimin üzerineyse aracı sadece o kişi kullanabilir. Başka biri kullandığında ceza alınması söz konusudur.

  Kıbrıs’ta Kiralık Araç Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Kıbrıs’ta kiralık araç kullanırken ehliyetiniz ve kimliğiniz yanınızda olmalıdır. Kiralama sözleşmesinde kimin adı yazıyorsa aracı o kullanmalıdır. Başkaları kullanacaksa sözleşmeye şoför eklemesi yapılabilir. Kıbrıs’ta trafik kuralları oldukça katıdır ve cezaları da buna göre yüksektir. Alkollü araç kullanma, araç kullanırken telefonda konuşma gibi hareketlerin cezası fazladır. Kurallara uymaya özen gösterilmelidir. Trafik soldan aktığı için buna göre hareket etmek de önemlidir. Kuzey Kıbrıs’ta tüm araçların direksiyonu sağda bulunur. Araç teslim alınırken benzin durumuna dikkat etmekte fayda vardır.

  Kıbrıs’ta Araçla Gezilebilecek Yerler

  Kıbrıs’ta araçsız gezmek pek de beklentileri karşılamaz. En güzel yerler araçla gidilecek yerlerdir. Özellikle Kıbrıs’ın muhteşem manzaralarını görmek için mutlaka araç kiralamak gerekir. Kıbrıs’ta araçla gidebileceğiniz büyüleyici yerler;

  • Salamis Antik Kenti
  • Bellapais Manastırı
  • Karpaz Yarımadası
  • İkon Müzesi (Arkhangelos Mikhael Kilisesi)
  • Othello Kalesi
  • Venedik Sütunu
  • Saint Sophia Katedrali (Selimiye Camii)
  • .Love Bridge (Kamara tou Koraka)
  • Gavur Taşı
  • Olimpos Tepesi
  • Nissi Plajı
  • Ayia Thekla Plajı
  • Camelot Plajı
  • Lara Koyu

  Kıbrıs’ta Araç Kullanmak Zor mudur?

  Kıbrıs’ta araç kullanmak çok kolaydır. Çok fazla trafik olmadığından rahat ve sakin şekilde seyahat edebilirsiniz. Koylara ve plajlara giderken de manzaralı yollardan keyif alabilirsiniz. Araçların direksiyonları sağda olduğundan alışmak için biraz deneme sürüşü yapabilirsiniz. Çok kolay şekilde bu duruma alışabilirsiniz. Her şey aynıdır. Sadece trafik soldan akar. Çok kolay şekilde aracınızı kullanabilirsiniz. Trafik kurallarına uymaya çok dikkat etmelisiniz. Kıbrıslılar trafik kurallarına uyar. Bu da çok daha güvenli ve kolay seyahat olanakları yaratır.

  Kıbrıs’ta Güzel Manzara İçin Nereye Gidilir?

  Kıbrıs’ta en güzel manzaralara araçla gidebilirsiniz. Olimpos Tepesi en güzel manzaralardan birini sunar. Othello Kalesi de özellikle akşamüstü harika seyirler sunan yerlerden biridir. St. Hilerion Kalesi Girne’yi kuşbaşı görebileceğiniz çok özel bir noktadır. Soli Harabelerinden de çok hoş manzaralar görebilirsiniz. Aracınızla farklı noktalardan deniz manzaraları yakalayabilirsiniz. Ayrıca Beş Parmak Dağlarından yamaç paraşütü de yapabilirsiniz. Deniz altı manzaralarını da görmek isterseniz dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Nereden Araç Kiralanır?

  Kıbrıs’a gitmeden araç kiralama işini online olarak halledebilirsiniz. Güvenilir firma tercih ederek konforlu ve rahat seyahat imkanı yakalayabilirsiniz. Havalimanından da araç kiralama olanakları vardır. Araç kiralamak için güvenilir firma tercih etmek önemlidir. Sigortalı ve güvenilir araçlar arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Havalimanına gittiğinizde aracınız sizi orada bekleyecektir. Online olarak araç kiralama işini hallederseniz gittiğinizde rahat edersiniz. Kıbrıs araç fiyatları konusunda detaylı bilgi için ise “Kıbrıs’ta Araba Fiyatları Ne Kadardır” başlıklı blog yazısını okuyabilirsiniz.

  Kuzey Kıbrıs’ta Tatil Yaparken Nerede Kalmak Daha Avantajlıdır?

  Kuzey Kıbrıs’ta tamamen zevkinize göre ev kiralama şansınız var. Villa, tatil evi, rezidans gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. İster şehir içi bir lokasyonda ister doğayla iç içe konut seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Lüks villa tercih ederek konforu en üst düzeyde yaşayabilirsiniz. Kıbrıs kiralık ev ve villa seçenekleri oldukça çeşitli ve uygun fiyatlıdır. Bu açıdan birçok kişi tatilinde otel yerine ev ya da villa kiralama alternatifini değerlendirir. Farklı yerleri gezecekseniz de günlük kiralık seçenekleri size avantaj sağlar.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp