Kıbrıs’ta Doğru Rezidans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Adım

kıbrıs’ta doğru rezidans seçiminde dikkat edilmesi gereken 5 adım

05

October

2020

13:19

İçindekiler

  Kıbrıs, sahip olduğu iklim özellikleri, tatil ve eğlence imkanları ile herkesin yaşamak isteyebileceği bir bölgedir. Neredeyse yılın 300 günü güneş alan Kıbrıs, doğası, ‘’Altın Kum’’a sahip kumsalları ve masmavi denizi ile ziyaretçilerini büyüler.

  Kıbrıs’a ziyarete gelen yerli ve yabancı uyruklu turistler yatırım amaçlı ya da tatillerini keyifli hale getirebilmek adına yazlık gayrimenkul alım-satımı yapmayı tercih edilir. Son zamanlarda Kuzey Kıbrıs’ta öğrenci sayısının da artmasıyla rezidans satış ve kiralama oranı artmıştır. Peki Kıbrıs’ta rezidans seçerken nerelere dikkat edilmelidir?

  1- Rezidansın Denize ve Merkezi Yerlere Uzaklığı

  Kıbrıs dört tarafı denizlerle çevrili bir ada olması nedeniyle konumunuz nerede olursa olsun sahile uzaklığı en fazla 30 dakikadır. Rezidansların bulunduğu konum ve Kıbrıs’ın coğrafi özellikleri sayesinde deniz manzaralı evlere kolayca sahip olunabilir. Ayrıca öğrenciler için de üniversitelere yakın konumda oldukça fazla rezidans seçeneği bulunur.

  2- Bulunduğu Konumun Güvenliği

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, suç oranı en az olarak tespit edilen ülkelerin başında gelir. Bu sebeple rezidansınızın bulunduğu konumun güvenli olmama durumu Kuzey Kıbrıs’ta söz konusu değildir.

  3- Rezidansın Fiziksel Özellikleri

  Satın alınacak veya kiralanacak rezidansın ısınma, ses ve yalıtım gibi özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Kıbrıs yılın 300 günü güneş alan bir bölge olması nedeniyle ısınma problemi çok yaşanmasa da yaz ayları oldukça sıcak geçtiği için klima, havalandırma gibi sistemlerin olması önemlidir.

  4- Fiyat Araştırması

  Dünyanın her yerinde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da bazı bölgelerde gayrimenkul fiyatları diğer bölgelere göre yüksek olabilir. Bu nedenle rezidans kiralamadan veya satın almadan önce pazar araştırması yapmalı, aynı özelliklere sahip rezidansların fiyatları ile karşılaştırılmalıdır. Kıbrıs’ta ev alma şartlar konusunda daha fazla bilgi için bu yazı size yardımcı olacaktır.

  5- Daha Önce Rezidansta Yaşanması

  Rezidansta daha önce birinin yaşamış olması satın alacaksanız sıfır bir rezidansa göre fiyatını etkiler, kiralamayı düşünüyorsanız da yapılan kira sözleşmesini inceleme fırsatı sunar. Ev sahibinin daha önceki kiracı ile yaptığı sözleşmeyi inceleyerek uygun olup olmadığına karar vermeyi kolaylaştırır.

  Kuzey Kıbrıs, özellikle yatırımcı ve tatilcilerin bir numaralı adresidir. KKTC’de rezidans sahibi olmak veya rezidans kiralamak Döveç Construction ile çok kolay! Profesyonel ekibi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun rezidansı bulur. Size sadece Kıbrıs’ın ve yeni evinizin keyfini sürmek kalır. Kiralık veya satılık rezidansla hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

   

  Paylaş: