Kıbrıs’ta Emlak Satın Almak İyi Bir Yatırım Mı ? 2023

kıbrıs’ta emlak satın almak i̇yi bir yatırım mı ? 2023

13

July

2020

16:38

İçindekiler

  Dünya emlak trendlerine dair yapılan araştırmalar Kıbrıs’ın yükselişte olduğunu gösteriyor. Yatırım amaçlı emlak almak isteyenler için Kıbrıs kesinlikle keşfedilmesi gereken olanaklar sunuyor. Birçok açıdan dünyanın diğer yerlerine göre Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak çok daha avantajlı. Emlak yatırımcılarının Kıbrıs’ı tercih etmesinin nedenlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Konut fiyatları oldukça uygundur.
  • Kira gelirleri ile yatırım 8 - 12 yılda amorti ediliyor.
  • Kira gelir vergisi kira sözleşmesinin %10’u kadardır.
  • İlk kez konut alanlar %3 KDV öder.
  • Emlak vergisi metrekare başına 1 TL’dir.
  • Gelişen diğer yatırımlar emlak talebini artırıyor.
  • Yeni şehir planlaması çalışmaları konut projelerini geliştiriyor.
  • Devlet yabancı yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.
  • Emlak yatırımı için kredi almak kolaydır.
  • Su projesi, Havalimanı projesi, Liman ve marina projeleri emlak yatırımları için eşsiz fırsatlar yaratıyor.

  Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

  Emlak yatırımından kısa sürede gelir etmek istiyorsanız Kıbrıs’ın kira getirisi yüksek olan bölgelerinde konut almalısınız. Uzun vadede değerlenecek yüksek kazanç sağlayacak emlak yatırımı için Kıbrıs’taki imar projelerine göre bölge belirleyebilirsiniz.

  Doğru yerde uygun fiyatlı konut alarak kısa sürede yatırımınızı amorti edebilirsiniz. Kira getirisi yüksek olan yerler turistlerin, öğrencilerin ve ticaret yapanların yoğun olarak konakladığı yerlerdir. Turistlerin denize sıfır villa kiraladığı İskele bölgesinde villa alabilirsiniz. Arap yatırımcıların tercih ettiği Mağusa merkezdeki rezidansları da değerlendirebilirsiniz. Üniversitelere yürüme mesafesinde daire alarak öğrencilere kiralayabilirsiniz. Emlak satın alırken tapu koçan durumuna ve satış yapan firmaya özellikle dikkat etmelisiniz. Mağusa bölgesinde satılık düşünüyorsanız bu yazımız size fikir verebilir.

  Kıbrıs ‘ta En Avantajlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Keşfedin

  Emlak yatırımı için Kıbrıs’ı düşünmek akıllıca bir yaklaşımdır. Aklınızda Kıbrıs’ta emlak yatırımı için düşünceler varsa size rehberlik edecek güvenilir bir firmaya danışabilirsiniz. Konut seçeneklerini, emlak piyasasını, yatırım getirilerini Kıbrıs koşullarında size anlatabilirler.

  Kıbrıs’a değer katan konut projeleriyle öne çıkan Döveç Construction güvenle bu konuda destek alabileceğiniz bir firmadır. Kıbrıs’ta en avantajlı emlak yatırım fırsatlarını keşfetmek ve bütçenize uygun yatırım olanaklarını değerlendirmek için tıklayınız.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp