Kıbrısta Ev Alma Şartları

kıbrısta ev alma şartları

27

Kasım

2021

11:34

İçindekiler

  Kuzey Kıbrıs emlak yatırımlarına oldukça açık bir politika izlemektedir. Adada yabancıların konut alabilmesi için çeşitli kolaylıklar sağlanır. Ekonominin gelişmesine katkı sağlamak için yasal düzenlemeler de buna göre yapılır. Kıbrıs’ta Türkler de yabancı statüsündedir. Yani Türkiye vatandaşları da yabancı olarak değerlendirilir. Kıbrıs’ta yabancıların ev alma şartlar şu şekildedir;

  • Kıbrıs vatandaşı olmayanlar Kıbrıs’da sadece 1 adet gayrimenkul alma hakkına sahiptir.
  • Ailenin her üyesi bir adet gayrimenkul alabilir.
  • Gayrimenkul almak için Bakanlar Kurulu’ndan izin alma şartı vardır.
  • Satın alınacak konut üzerinde her hangi bir ipotek ya da başa türlü bir engel olmamalıdır.
  • Bir kişi birden fazla gayrimenkul almak istiyorsa uluslararası sermayeli şirket kurmak zorundadır.

  Dünyanın En Kolay Konut Alınan Yerlerinden Biri Kuzey Kıbrıs

  Dünyanın neredeyse her yerinde yabancıların her hangi bir ülkeden konut alması pek kolay değildir. Ülkelerin yabancılara karşı uyguladığı bazı yasalar olabilir. Üstelik konut fiyatları da oldukça yüksektir. Çünkü konut alarak ülkede kalma ihtimali vardır.
  Kuzey Kıbrıs bu konuda oldukça cazip fırsatlar sunar. Zaten kozmopolit bir yapısı olan adanın yabancılarla dolu bir sosyal yaşamı vardır. Bu nedenle de adada yabancıların konut alması çok hoş karşılanır. Devlet de bu konuda birçok kolaylık sağlar. Vergi indirimleri ve kolay ödeme seçenekleri gibi olanaklar bulunur. Kıbrıs’ta oldukça iyi fiyatla dünyanın en güzel yerlerinden birinde ev sahibi olma şansınız var.

  Neden Kıbrıs’tan Ev Almalıyım?

  Kıbrıs’tan ev almak için oldukça fazla avantaj ve neden olduğunu söyleyebiliriz. Kıbrıs her şeyden önce Avrupa yaşam standartlarını yaşayabileceğiniz bir ülkedir. Dünyanın her yerinden hem turist hem öğrenci hem de orada yaşayan insan harika bir sosyal yapı oluşturur. Ve konutlar şaşırtıcı derece ucuzdur.
  Yeni yapılan konut projelerinde lüks villa, daire, tatil evi gibi seçenekleri çok uygun fiyatla almak mümkündür. Üstelik Kıbrıs’ta ev almak aynı zamanda kazançlı bir yatırımdır. Konuttan kira geliri elde edebilirsiniz. Kıbrıs ev fiyatları ve cazip fırsatlar için Döveç uzmanlarından destek alabilirsiniz. Kıbrıs’ta ev sahibi olmak konusunda hala tereddütleriniz varsa da “Kıbrıs’ta Ev Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Paylaş: