Kıbrıs’ta Ev mi Almalı Arsa mı? 2023

kıbrıs’ta ev mi almalı arsa mı? 2023

28

Austos

2020

17:12

İçindekiler

  Kıbrıs tüm dünyada muhteşem bir tatil adası olarak popülerdir. Son yıllarda Kıbrıs emlak piyasası en az adanın güzelliği kadar öne çıkan bir konu haline geldi. Kıbrıs’ta emlak ya da arsa yatırımı yapmayı düşünüyorsanız bu düşüncenin çok mantıklı bir ilk adım olduğunu söyleyebiliriz.

  Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenler için ev mi arsa mı sorusunu yanıtlarken emlak piyasası ve gelecek öngörüleri açısından değerlendirmeler yaptık. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımlarına tüm dünyadan büyük ilgi olduğunu söyleyelim. Çünkü Kıbrıs gelişiyor. Hem turizm hem ticaret hem de eğitim alanlarında gelişen Kıbrıs akıllı yatırımcılar için çok cazip olanak sunuyor.

  Kıbrıs’ta Ev Almak mı Arsa Almak mı Daha Kazançlıdır?

  Emlak yatırımları arsa yatırımlarına göre daha kısa sürede kazanç getirisi sağlar. Uzun vadede kazanç elde etmek isteyenler arsa yatırımını tercih edebilir. Ancak özellikle Kıbrıs’ta hayata geçirilen lüks konut projeleri yatırım açısından çok kazançlı fırsatlardır. Kıbrıs’ta ev almak arsa almaktan daha avantajlı diyebiliriz.

  Birçok açıdan lüks bir ev aldığınızda yatırım olarak daha iyi bir yatırım olmuş olursunuz. Arsa alıp kazanç sağlamak biraz daha uzun vadeli bir iştir. İnşaat sektörünün ilgi duyduğu bölgelerde arsa alarak birkaç yıl sonra daha iyi fiyata satma şansınız var. İyi bir bölgede ev aldığınızda ise hem kiralama hem de ilerde satma olanağı olacağından kısa vadede kazanç elde edebilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Ev ya da Arsa Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Kıbrıs’ta emlak ve araziler için tapu durumları biraz farklıdır. Üç çeşit tapu olduğunu bilmelisiniz. Bu tapulardan en güveniliri Türk koçanlı tapulardır. Arazi alırken özellikle imar izni olup olmadığına bakmak gerekir. TC vatandaşlarının bir konut bir de arsa alma hakları vardır. Kıbrıs’ta tapu işlemleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz de bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  Avantajlı ve güvenilir yatırım yapmak için uzman yardımı almakta fayda var. Kıbrıs’ta ev ya da arsa almak için güvenilir uzman yardımını Döveç Construction firmasından alabilirsiniz. Türk vatandaşları için ücretsiz emlak yatırımı gezileri de düzenleyen Döveç oldukça kazançlı yatırım fırsatlarını değerlendirmenizi sağlayacak güvenilir bir firmadır. Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp