Kıbrısta Hayat Sigortası Yaptırmak

kıbrısta hayat sigortası yaptırmak

25

Ekim

2021

08:16

İçindekiler

  Sigorta şirketleri Para Kambiyo ve İnkişaf Sandığı İşleri Dairesi’ne bağlı olarak çalışır.

  Hayat sigortası beklenmedik risklere karşı önlem almayı sağlayan bir sigortadır. Kapsamları değişse de temelde beklenmedik olumsuz durumlarda maddi destek sunar. Yıllık ya da uzun süreli hayat sigortası seçenekleri vardır. Kıbrıs’ta hayat sigortası yaptırmak Türkiye’dekiyle aynı süreçleri kapsar.

  Ancak daha ekonomik fiyatlarla Kıbrıs’ta sigorta yapmak mümkün olabilir. Yabancılar için Kuzey Kıbrıs’ta birçok alanda olduğu gibi sigorta yaptırmada da kolaylıklar sağlanır. Bazı durumlarda, yabancı işçi konusu gibi sigorta yaptırmak mecburidir. Kıbrıs’taki sağlık imkânları ile ilgili detaylı bilgi isterseniz de “Kıbrıs’ta Sağlık İmkânları Nasıldır” başlıklı blog yazısını okuyabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Hayat Sigortası Çeşitleri

  Kuzey Kıbrıs’ta Kıbrıs Sigorta, Axa Sigorta, Anadolu Sigorta, Hayat Kredi Sigortası gibi farklı sigorta şirketleri bulunur. Bu şirketlerin sigorta kapsamları ve kuralları farklı detaylara sahiptir. Hayat sigortası çeşitleri ise şunlardır;

  • Hayat Sigortası (Yıllık, Birikimli ve Uzun Süreli)
  • Grup Hayat Sigortası
  • Eğitim Sigortası
  • Sağlık Sigortası
  • Özel Durum Sigortası

  Tüm sigorta çeşitlerinin hangi durumları kapsadığı sigorta şirketinin belirlediği düzenlemelerde yer alır. Sigorta yaptırırken kapsama olanaklarına ve maddelere çok dikkat etmek gerekir. Hangi durumlarda hayat sigortasının durumu karşıladığını iyice anlayarak sigorta yaptırmak akıllıca olur.

  Kıbrıs Hayat Sigortası Olanakları Nelerdir?

  Sigorta paketlerine göre sigortanın sağladığı olanaklar da değişir. Temel olarak hayat sigortası vefat halinde geride kalanlara maddi teminat sağlayan bir sigortadır. Sigorta için yapılan aylık ödemeler pakete göre farklı fiyat aralıklarında olur. Ne kapsamlı bir sigorta alıyorsanız o kadar fazla ödeme yaparsınız.

  Hayat sigortalarının hangi olanakları sunduğu sigorta poliçesinde belirtilir. Size sunulan paket hakkında detaylı bilgi almalı ve özellikle yazılı sözleşmeyi çok iyi incelemelisiniz. Kıbrıs’ta sigorta yaptırarak vergi indirimi almak da mümkündür. Doğru seçim yaparak oldukça kazançlı bir hayat sigortasına sahip olabilirsiniz. Kıbrıs’la ilgili aklınıza takılan her şeyi Döveç uzmanlarına ücretsiz olarak danışabilir, sigorta, ev ve yaşam olanaklarını daha net anlayabilirsiniz. Kıbrıs hakkında daha fazla bilgiye erişim sağlamakiçin Kıbrıs Emlak Sektörü sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp