Kıbrıs’ta İlkbaharda Gezilecek Yerler 2023

kıbrıs’ta i̇lkbaharda gezilecek yerler 2023

27

January

2021

08:19

İçindekiler

  Kıbrıs adaların ruhunu yansıtan eşsiz bir manzaraya sahiptir. Özellikle ilkbahar ayları Kıbrıs’ın en güzel zamanlarından birini oluşturuyor. İlkbaharda Kıbrıs gezilecek yerler listesi sık merak edilenler arasında olup, aydınlatıcı bilgiler ışığında vereceğiz.

  Girne Limanı

  Listemizin başına Girne Limanını koymak gerekir. Çünkü bir ada ülkesi olan Kıbrıs’ın ilkbaharda gezilecek en güzel rotasını oluşturuyor. Renkli görünümüyle küçük bir kasaba görüntüsünü andıran Girne Limanın çevresinde birçok otel ve restoran bulunmaktadır. Girne Limanı manzarasıyla birlikte Kıbrıs’a özgü tatlara şahit olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Akdeniz ürünlerini en taze haliyle yiyebilirsiniz. Eğlence mekanlarının bulunması sebebiyle Girne Limanı oldukça göze çarpan gezi yerlerinden biridir.

  Girne Kalesi

  Girne’den devam eden yolculuğumuzda Kıbrıs’ın göz alıcı manzarasıyla bir fotoğraf çekilmek isteyebilirsiniz. Girne Limanına kuş bakışı bakmak isteyenler için de muazzam bir mekân olan Girne Kalesi içinde St. George Kilisesini de barındırmaktadır. Bunların yanı sıra Venedik Kulesi, Luzinyan Kulesi ile dünyanın en eski Batık Gemisi Müzesi bulunuyor.

  St. Hilarion Kalesi

  Girne’yi kuş bakışı izlemek isteyenler için eşsiz bir doğa manzarası sunuyor. Ayrıca kalenin içinde birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını görebilirsiniz. Birçok tarihi yapı bulunuyor. Gece aydınlatılması ile St. Hilarion Kalesi muazzam bir görsel şölen sunuyor. Bu aydınlatma sayesinde medeniyetlerin varlığını halen hissedebiliyorsunuz.

  Karmi (Karaman) Köyü

  Karmi Köyü bilinen yerlere gitmekten sıkılan ve daha farklı mekanlar keşfetmek isteyenlere harika bir seçenektir. Tamamen özgün ve rengarenk çiçeklerle süslenmiş evlerden oluşan bu köy sakinliği arayanların adresidir. Adeta masallar diyarında hissedebileceğiniz güzide köylerden birini ziyaret etmeyi unutmayınız.

  Pafos Hayvanat Bahçesi

  Kıbrıs’ın en büyük hayvanat bahçesi özelliğini taşıyan Pafos, ilkbahar aylarının getirdiği havanın güzelliğiyle gezmek isteyen aileler için harika bir mekândır. Özellikle çocukları olan aileler için oyun alanları bulunuyor. Birçok hayvan türünü yakından görebileceğiniz Pafos her kesim için görsel şölen imkânı sunuyor.

  Kıbrıs’ta yaşam maliyeti oldukça uygundur. Bu konuda merak ettiğiniz konular varsa da “Kıbrıs’ta Yaşama Maliyeti Ne Kadardır” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Kıbrıs’ı keşfetmek ve bir tatil planı oluşturmak için Kıbrıs ev ilanları seçeneklerine bakabilir, tatiliniz boyunca kullanacağınız çok güzel daire veya villa kiralayabilirsiniz.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp