Kıbrısta Kamp Yapılacak Yerler Nelerdir

kıbrısta kamp yapılacak yerler nelerdir

13

ubat

2022

16:30

İçindekiler

  Doğal güzelliklerin büyüleyici atmosferiyle dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye tatil olanakları sunan Kıbrıs adası farklı tatil konseptlerine uygun seçenekler sunar. Kıbrıs kiralık ev veya villa alternatifleri, otelde kalmayı tercih etmeyen doğa tutkunları için iyi bir seçenek olur.
  Doğayı sevip kamp yapmak isteyenler için de Kıbrıs’ta çok cazip kamp alanları vardır. Kıbrıs’ta kamp yapılacak yerler listemize göz atarak siz de Kıbrıs’ın harika kamp alanlarını keşfedebilirsiniz;

  Karpaz Kamp Alanları / Ardıç Ormanları ve Altınkum Plajı

  Altın gibi parlayan kumlarıyla bu adı alan Altınkum Plajı, Kıbrıs’ın en popüler plajlarından birisidir. Karpaz kamp alanları Ardıç ormanlarının içinde plaja yakın kamp yapma olanağı sağlar. Orman içinde özel meyve bahçeleri dışındaki yerlere kamp kurmak mümkündür.

  Karpaz Kamp Alanları

  Alevkayası Kamp Alanı / Başparmak Dağları

  Doğa harikası güzellikleriyle fotoğrafçıların popüler çekim alanlarından biri olan Alevkayası kampçılar için de eşsiz bir konuma sahiptir. Kamp alanı içersinde dört bir yan doğanın sunduğu manzaralar eşliğinde konaklama yapılabilir.

  Güzelyurt Çam Ormanları / Güzelyurt Kamp Alanı

  Güzelyurt’un kuzeyindeki çam ormanları tamamen doğanın içinde olmak için mükemmel bir seçimdir. Orman için harika manzaralı yerlere kamp kurulabilir. Kamp alanındaki yaşamsal olanaklardan yararlanılabilir. Doğa yürüyüşleri için bu kamp alanı iyi bir seçenektir.

  Alagadi Plajı Kamp Alanı

  Denizle kumsalın iç içe olduğu Alagadi kamp alanı sakin ve huzurlu bir kamp alanıdır. Alagadi plajının bir kısmı nesli tükenmekte olan kaplumbağaların yumurtlama alanı olarak koruma altındadır. Haziran ve Eylül aylarında tüm plaj kapalıdır. Bu bölgede tesis olmadığından kamp yapmaya gidenler hazırlıklı olmalıdır.

  Alagadi Plajı Kamp Alanı

  Galapsides Plajı Kamp Alanı

  Düzlük bir alanda yer alan kamp alanı plajdaki tesislere de yakındır. Üniversiteye yakın olmasından dolayı genellikle genç nüfusun tercih ettiği bir yerdir. Tesislerdeki duş, şezlong imkânlarından yararlanılabilir. Diğer kamp alanlarına göre daha yoğundur.

  Karavan Kamp Alanı

  Karavan sahiplerinin tercih ettiği kamp alandır. Ancak çadır kurmak da mümkündür. Karavan kamp alanı sahillere oldukça yakın olmasından dolayı çok tercih edilir. Konforlu olanaklar isteyenler için ideal bir seçimdir. Kamp alanında elektrik, su, doğalgaz gibi olanaklar mevcuttur. Yürüme mesafesindeki sahillerde su sporları yapılabilir.

  Kıbrıs kamp yapmayı sevenlerin yanı sıra bisiklet binmeyi sevenler için de çok fazla alternatif sunar. Keyifli Kıbrıs bisiklet rotaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz de “Kıbrıs’ta En İyi Bisiklet Rotaları” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp