Kıbrıs’ta Kira Getirisi Ne Kadardır? 2023

kıbrıs’ta kira getirisi ne kadardır? 2023

13

July

2020

16:45

İçindekiler

  İngilizler başta olmak üzere birçok yabancı yatırımcının yeni gözdesi Kıbrıs, konut almak isteyenler için mükemmel fırsatlar sunuyor. Akdeniz’in Sicilya ve Sardunya adalarından sonra üçüncü büyük adası olan Kıbrıs’ta kazanç garantili emlak yatırımı yapmak mümkün.

  Eşsiz doğal güzellikleri, tarihin izlerini taşıyan mimari yapıları, antik kalıntılarıyla adanın birçok bölgesi dünyanın her yerinden binlerce turisti ağırlıyor. Turizm açısından emlak yatırımı kira getirileri oldukça yüksek.

  Denize sıfır villalar, doğa ile iç içe konutlar günlük, haftalık ve aylık kiraya verilebiliyor. Eğitim konusunda da gelişen Kıbrıs’taki üniversiteler emlak yatırımına başka bir boyut katıyor. Üniversitelere yakın konut projelerinden ev alanlar kısa sürede evlerini öğrencilere kiralıyor. Her bütçeye uygun ev bulmak da çok kolay. Cebinize uygun fiyatlarla ev satın almak veya kiralamak planınız varsa da bu yazımız size yardımcı olacaktır.

  Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yapmak İçin En Avantajlı Bölgeler

  Türkiye ve Avrupa’daki konut fiyatlarıyla karşılaştırılınca Kıbrıs çok daha uygun fiyatlarla konut alma fırsatı sunuyor. Girne emlak piyasasının en gözde bölgelerinden biri. Özellikle Araplara yönelik lüks rezidans ve villalar kazançlı yatırım anlamına geliyor. İskele Long Beach bölgesi de yükselişte olan emlak dinamikleriyle dikkat çekiyor. Long Beach bölgesinde denize sıfır villalar turizm yatırımı olarak görülüyor.

  Lefkoşa’daki yeni konut projelerinden daire almak da oldukça avantajlı bir yatırım fırsatı. Kira getirilerinin İngiliz sterlini üzerinden olması nedeniyle turistlere kiraya verilecek konutların yatırım açısından oldukça kazançlı olduğunu söyleyebiliriz. Mağusa, İskele, Girne, Lefkoşa, Güzelyurt, Karpaz yatırım yapmak için en avantajlı bölgeler arasında yer alıyor.

  Kıbrıs’ta Ne Tarz Konutlar Yatırım İçin Daha Çok Tercih Ediliyor

  Cennet ada Kıbrıs’ın dört bir yanında yeni konut projeleri yapılıyor. Denize sıfır villalar, Kıbrıs manzaralı lüks daireler, üniversitelere yakın stüdyo daireler gibi birçok konut seçeneği var. Yatırım için denize sıfır villalar ve lüks daireler tercih ediliyor.

  Bütçenize göre yatırım amaçlı konut seçimi yapabilirsiniz. İskele Long Beach bölgesinde günlük kiraya verebileceğiniz villa ya da Mağusa merkezde rezidans satın alabilirsiniz. Kıbrıs’taki uygun fiyatlı konut fırsatlarını değerlendirirken Döveç Construction rehberliğinden yararlanabilirsiniz. Kıbrıs’ta yatırım amaçlı konut almak ile ilgili aklınıza takılan her şeyi öğrenmek için tıklayınız.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp