Kıbrısta Kış Tatili Yapılır mı

kıbrısta kış tatili yapılır mı

28

Ekim

2021

16:46

İçindekiler

  Kıbrıs’ta yazlar, yani güneşli günler nerdeyse yılın her ayına yayılır. En yüksek soğuk derecesi ocak-şubat aylarında 15 derece civarıdır.

  Kıbrıs’ta kış tatili yapmak da yaz tatili kadar zevklidir. Yılın neredeyse her zamanı için tatile elverişli olan tatil adası Kıbrıs kış ayarlında mükemmel manzaralarla kalbinizi kazanır. Kıbrıs’ta kış aylarında da denize girenler olur. Zaten Türkiye’den farklı olarak kış ayları çok soğuk ve yağışlı geçmez.

  Aslında Kıbrıs’ı bilenenler yazın ortasında değil eylül ekim aylarında tatil yapmayı tercih eder. Çünkü bu aylar hem daha az kalabalık olur hem de çok aşırı sıcaklar insanı rahatsız etmez. Kıbrıs’ta kış mevsiminin nasıl geçtiğini merak ediyorsanız da bu konuda “Kıbrıs’ta Kış mevsimi Nasıl Geçer” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

  Kıbrıs’a Gidince Mutlaka Yapılması Gerekenler

  Kıbrıs’a ne zaman giderseniz gidin mükemmel manzaraların keyfini çıkarmalısınız. Gizli kalmış harika köyleri dolaşmalısınız. Antik kalıntıları görmeli, yüzlerce yıllık mitlerin izini sürmelisiniz. Afrodit’in doğum yeri olarak bilinen bölgeyi ziyaret etmelisiniz.

  Eğlenceyi seviyorsanız Kıbrıs gece hayatının keyfini mutlaka çıkarmalısınız. Muhteşem gece kulüplerindeki şovları görmelisiniz. Ve lüks, konfor olanaklarını keşfetmelisiniz. Kıbrıs’ta çok uygun fiyatla lüks villa kiralayabilirsiniz. Böylece yüksek standartlarda bir tatili ekonomik şekilde yapabilirsiniz. Tabi ki Kıbrıs’a gidince Kıbrıs’a özgü yemeklerden yemeyi de unutmamalısınız. Hellim peynirinin ve Kıbrıs’ın özel hellimli lezzetlerinin tadına bakmalısınız.

  Kıbrıs Kış Tatilinde Neler Yapılır?

  Kış tatilinde Kıbrıs’ın harikalıklarını keşfedebilirsiniz. Olympos tepesine çıkıp Akdeniz’in şahane manzarasını seyredebilirsiniz. Masalsı köylerde, keyifli geziler yapabilirsiniz. Güzelyurt Arkeoloji müzesinde Artemis’in heykelini görebilirsiniz. Bellapais manastırını görebilir burada düzenlenen konserlere katılabilirsiniz.

  Salamis Harabelerinde yüzlerce yıllık tarihin izini sürebilirsiniz. Dünyaca ünlü sahillerde dolaşabilir, uygun hava şartlarında tekne gezisine çıkabilirsiniz. Bisikletle ormanlarda gezebilir, doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Tarihi hanları, hamamları ve Venedik evlerini görebilirsiniz. Liman bölgesinde balık yiyebilir ve sahil boyu yürüyebilirsiniz.

  Festival zamanlarına denk gelebilecek şekilde tatilinizi ayarlayarak Kıbrıs’ın keyifli festivallerinde eğlenebilirsiniz. Kıbrıs’a gitmeden kalacak yerinizi yani konaklamayı halletmelisiniz. Ekonomik ve lüks bir tatil için Döveç Kıbrıs daire fiyatları seçeneklerine göz atabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp