Kıbrıs Satılık Arsa

kıbrıs satılık arsa

21

Eylül

2021

09:29

Kıbrıs’ta arsa alarak yatırım yapan birçok farklı dünya ülkesinden yatırımcı vardır. Yeni yaşam alanlarının giderek arttığı Kıbrıs adasında emlak yatırımları oldukça avantajlıdır. Kuzey Kıbrıs’ta herkese konut ve arsa alma konusunda destek olan bir ekonomik kalkınma planı uygulanır. 

Yeni konut projeleri ile Kıbrıs emlak yatırımı yapmak isteyenlere çok uygun fiyatlarla ev alma şanı yaratır. Kıbrıs’ta arsa ya da konut almak istiyorsanız bu akıllıca bir yatırım fikri olacaktır. Ancak güvenilir adresten yardım almalısınız. Çünkü Kıbrıs’ta tapu olayları biraz karışıktır.

Kıbrıs’ta Arsa Ya da Konut Alırken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Kıbrıs’ta ada ikiye bölünmüş durumda olduğundan arsa ve konut tapularında bazı farklı düzenlemeler vardır. Üç çeşit tapu ile arsa ya da konut satışı yapılır. Türk koçanlı tapu, eşdeğerli tapu ve tahsisli tapu olarak üç çeşit tapu bulunur. 

En sağlam tapu İngiliz tapusu olarak da bilinen Türk koçanlı tapudur. Arsa ilanlarına bakarken tapuya dikkat etmelisiniz. Çünkü eşdeğer tapularda arazinin kime ait olduğu ile ilgili sorunlar çıkabilir. Garanti olarak Türk tapusunu tercih etmelisiniz. 

Arsa yerine yeni konut projelerinden konut almak hem daha güvenli hem de yatırım olarak daha avantajlıdır. Kıbrıs’ta kendinizi garantiye alarak konut yatırımı yapmak istiyorsanız Döveç Construction ücretsiz emlak danışmanlığından yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Ev mi Arsa mı Almak Daha Mantıklı ?

Kıbrıs bir tatil cenneti olmanın yanı sıra yatırım açısından da çok avantajlı olanaklar sunan bir ada ülkesidir. Yeni konut projeleri herkese hitap eden fiyatlarla ev sahibi olma şansı sunar. Arsalarda tapu sıkıntısı olabilir. Ancak konut projelerindeki konutlar yeni yapıldığı için zaten garanti tapuyla satılır. 

Kıbrısta ev alırken nelere dikkat etmeliyim

Arsaya bir konut yapmak lüks bir ev almaktan daha pahalıya gelebilir. Çok uygun fiyatla denize yakın villa alarak hem istediğiniz zaman tatil yapabilir hem de kısa vadede kira geliri elde edebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz de “Kıbrıs’ta Ev mi Almalı Arsa mı” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Paylaş: