Kıbrıs’ta Satılık veya Kiralık Ev bulmak için dikkat edilmesi gerekenler

kıbrıs’ta satılık veya kiralık ev bulmak için dikkat edilmesi gerekenler

05

Eylül

2019

13:52

İçindekiler

    Öncelikle satın almayı düşündüğünüz dairenin veya villanın bulunduğu konum, yapı kalitesi ve değer kazanan bir projeye ait olması önemli unsurlardan biridir.

    Kıbrıs emlak sektörünün son yıllarda gelişmesi ile birlikte artık daha rahat bir şekilde satılık veya kiralık daire bulabilirsiniz. Böylelikle Kıbrıs’ta satılık veya kiralık dairelerin fiyatlarını ve daha detaylı bilgileri hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Kıbrıs’ta satılık ev ararken bir önemli konu ise satın almayı düşündüğünüz gayrimenkul hakkında tapu dairesinden bilgi edinmeniz gerekmektedir. Bu sayede satın alacağınız daire veya villa ile ilgili olarak detaylı bir bilgi almış olursunuz. Koçan tipini, kredi uygunluğunu ve hisseli olup olmadığını öğrendikten sonra daha net bir karar verebilirsiniz.

    Kuzey Kıbrıs ev almak için Akdeniz bölgesinin en gözde adresi olarak gösteriliyor. Gerek Avrupa Birliği süreci, gerekse turizm ve eğitim sektörünün gün geçtikçe büyümesi, adaya yatırımı cazip hale getiriyor. Kuzey Kıbrıs gayrimenkul yatırımı için fiyat karşılaştırmasında da Avrupa ülkelerine göre 1 adım önde bulunuyor. Kıbrıs’ta ev almak veya satmak için tüm gerekli bilgileri Sözleşmenin İmzalanması sayfamızda bulabilirsiniz.

    Bununla birlikte, Kuzey Kıbrıs ev satın almak için güvenilir emlak firmaları ve inşaat şirketlerinden bilgi almanız, yapacağınız yatırımın daha hızlı kazanca dönüşmesini sağlayacaktır. Kuzey Kıbrıs emlak sektörü 2017 yılı ile birlikte ivme kazanarak yükselişe geçti ve yabancı yatırımcıların ilk durağı olarak gösterilmektedir. 2018 yılı içinde Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul fiyatları bir önceki yıla göre yükselişe geçecektir.

    Paylaş: