Kıbrıs’ta Üniversite Okumak 2023

kıbrıs’ta üniversite okumak 2023

30

Ekim

2021

08:46

İçindekiler

  Okulda dünyanın her yerinden öğrenci görmek mümkündür. Kıbrıs’ta üniversite okumak her öğrencinin isteyeceği bir şeydir. Çünkü Kıbrıs adası cennet gibi bir adadır ve Kıbrıs’ta Avrupa standartlarında bir günlük yaşam rutini vardır. Bir İngiliz, Bir Alman, Bir Japon, bir Rus ya da bir Koreli ile arkadaş olabilirsiniz. Bu global yapı dil öğrenmeyi de kolaylaştırır.

  Zaten turistik bir ada olduğundan öğrenciler hep başka kültürlerle iç içedir. Konaklama ise çok iyi standartlar sunar. Öğrenciler üniversite yakınlarında lüks stüdyo dairelerde oldukça uygun fiyatla kalabilir. Kıbrıs konut fiyatları açısından öğrencilere büyük avantajlar sunar.

  Kıbrıs Üniversitelerinde Eğitim Kalitesi

  Kıbrıs öğrenciler için birçok açıdan avantajlı eğitim olanakları sunar. Eğitim kalitesi oldukça yüksek üniversitelerde öğrenciler istedikleri bölümlerde okuyabilir. Akademik eğitim sistemine büyük yatırımlar yapan Kıbrıs üniversitelerine yeni araştırma merkezleri açmaya devam ediyor.

  Üniversitelerde okuyan 120 binden fazla öğrenci 140 farklı ülkeden gelmektedir. İTÜ, ODTÜ ve Anadolu Üniversitesinin de Kıbrıs’ta kampüsleri vardır. Tıp, mühendislik, işletme, hukuk ve turizm en çok tercih edilen bölümler arasında yer alır.

  Öğrenciler için güvenli ve kapsamlı eğitim kampüsleri bulunur. Ayrıca üniversiteler konaklama, eğitim desteği gibi destekler de sağlar. Öğretim görevlileri de dünya genelinde başarılı olmuş, alanında uzman öğretim görevlileridir.

  Kıbrıs’ta Üniversite Okumanın Avantajları

  Her şeyden önce Kıbrıs doğal güzellikleri ve tertemiz doğasıyla insanın ömrünü uzatan bir coğrafyadır. Suç oranı yok denecek kadar düşüktür. Öğrenciler için çok güvenlidir. Ekonomik şekilde kaliteli yaşamak mümkündür. Öğrenciler için gürültüsüz, verimli çalışma ortamları sunar. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için ise “Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey” başlıklı blog yazısını okuyabilirsiniz.

  Uluslararası öğrenci profili sayesinde çok kültürlü eğitim almak mümkün olur. Eğitim kalitesi yüksektir ve sosyal yaşam olanakları üstün standartlardadır. Turistik bir ada olduğundan Kıbrıs’ta çalışmak isteyen öğrenciler kolay iş bulabilir.

  Gelişmekte olan emlak piyasası sayesinde çok konforlu ve lüks evlerde kalmak da mümkündür. Üniversite yakınlarında öğrenciler için konforlu, güvenli ve kaliteli yaşam olanakları sunan daireler bulunur. Kıbrıs’ta kiralık daireler hakkında detaylı bilgiyi Döveç uzmanlarından alabilirsiniz. Kıbrıs'taki üniversiteler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Kıbrıs Emlak Sektörü sayfamızdaki makaleleri inceleyebilirsiniz.

  Hem turizm hem de üniversite eğitimi açısından dikkatleri üzerine çeken KKTC’de ortalama 350 bin kişi yaşarken bu nüfusun 90 bine yakını ise öğrencilerden oluşur. Türkiye’de de üniversite okumak isteyen gençlerin gözde yerlerinden biri olan Yavru Vatan’da üniversite eğitimi almak aslında oldukça kolay ve avantajlı olmasıyla öne çıkar.

  Muazzam bir eğitim adası olarak da bilinen Kıbrıs’ta siz de okuyabilir, kaliteli bir üniversitede kendinizi yetiştirmenin ayrıcalığını yaşayarak geleceğe emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Kıbrıs, öğrenciler için oldukça ideal bir bölgedir. Hayat şartlarının uygun olmasının yanı sıra, üniversitelerdeki öğrenci başarısı da oldukça yüksektir. Özellikle %100’e varan burs imkânları mevcuttur. Bu sayede başarılı öğrenciler, ailelerinin bütçelerini zorlamadan bu tür üniversitelerde kendine yer bulabilir.

  Kıbrısta Üniversite Okumak

  Kıbrıs’ta Üniversite Okumak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

  Şayet üniversite için Yavru Vatan’ı tercih ederseniz bilmeniz gereken birçok detay bulunur. Bunların başlıcalarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  1. Kıbrıs’taki üniversitelerde Türkiye’de bulunan hemen her bölüm mevcuttur. Bu sayede istediniz bölüm için bu kurumları tercih edebilirsiniz.
  2. Öğrenci bakımından oldukça kalabalık olan adada dilerseniz öğrenci yurdunda kalabilir dilerseniz de ev kiralayabilirsiniz. Fazlasıyla faal olan konut sektöründe kiralar Türkiye’dekilerle benzer şekildedir.
  3. Yeme içme konusunda da zorluk yaşamazsınız çünkü gıdaların ortalama fiyatları Türkiye’yle aynı seviyede yer alır.
  4. Kıbrıs’ta bulunan üniversitelerin mevcut öğrencilerine yaklaşımı ise oldukça korumacıdır. Ayrıca onlara olumlu yaklaşım sergiler ve her birini benimseyerek yanlarında olur.

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Ulaşım Nasıldır?

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Ulaşım Nasıldır

  Günümüzde Kıbrıs’a ulaşım oldukça rahattır. Artan uçak seferi sayıları sayesinde isteyen herkes dilediği an Kıbrıs’a zahmetsizce gidebilir.  Özellikle;

  1. İstanbul,
  2. Ankara,
  3. Adana,
  4. Antalya,
  5. Gaziantep,
  6. İzmir,
  7. Hatay,
  8. Trabzon gibi şehirlerden direkt olarak havayolu seferi mevcuttur.

  Sıcak iklimiyle, doğal güzellikleriyle ve başarılı üniversiteleriyle karşınıza çıkan Kıbrıs, sizin de ekonomik fiyatlar üzerinden rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz ve eğitiminizi tamamlayabileceğiniz yerlerden biridir.

  Kıbrıs İçerisinde Öğrencilerin Ulaşım İmkânı Nasıldır?

  Kıbrıs’ta okumak isteyen gençlerin en çok merak ettiği konulardan biri de ada içerisindeki ulaşımlarını nasıl gerçekleştirebilecekleridir. Bu noktada Kıbrıs’ta toplu taşıma araçlarının oldukça kısıtlı olduğunu bilmeniz gerekir. Bununla birlikte üniversitelerin öğrencileri için sunduğu ücretsiz servis hizmeti de mevcuttur. Bu hizmetten çoğu öğrenci faydalanır.

  Aynı zamanda araba fiyatları da Kıbrıs’ta fazlasıyla uygun olduğu için bazı öğrenciler kendi araçlarını temin ederek ulaşım ihtiyaçlarını karşılar. Dilerseniz ihtiyaç halinde kısa süreli araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilir, acil durumlarda etkili çözümler elde edebilirsiniz.

  Hem Okuma Hem Çalışma İmkânı Sunan Üniversiteler

  Hem Okuma Hem Çalışma İmkânı Sunan Üniversiteler

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde üniversite okumayı arzuluyorsanız hem okuma hem çalışma imkânınız da bulunur. Adada çok sayıda part-time iş seçenekleri mevcuttur. Ayrıca üniversitelerin birçoğu da öğrencilerine kısa zamanlı iş ayarlayarak bünyesinde çalıştırır. Böylece iş için farklı yerleşkelere gitmek zorunda kalmadan aynı bölgede işinizi yapabilir, zaman kaybı yaşamadan okulu ve işi bir arada yürütebilirsiniz.

  Kıbırs üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz de “Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Bilmediğimiz 10 Şey” başlıklı blog yazısını okuyabilirsiniz.

  Üniversiteyi Kıbrıs’ta Okumanın Avantajları Nelerdir?

  Kıbrıs’ta üniversite okuyan gençlerin sayısı her geçen gün artış gösterir. Bunun en büyük sebebi ise Yavru Vatan’da okumanın sağladığı avantajlardır. Avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  1. Kıbrıs, oldukça güvenli ve huzurlu bir yaşam sunar. Doğru dürüst kavga yaşanmaz, gürültü olmaz. Kaostan uzak bir yerde keyifli bir üniversite hayatı sunan Kıbrıs, bu konuda gençlerin ve ebeveynlerin favorileri arasındadır.
  2. KKTC’deki üniversitelerin her biri tam donanımlı olarak karşınıza çıkar. Dikkatinizi dağıtmadan sosyalleşmenizi de sağlayan eğitim kurumları, her açıdan sizi hayata hazırlar ve başarılı olmanıza destek olur.
  3. Kıbrıs’taki üniversiteler farklı kültürleri tanımak açısından da oldukça önemlidir. Her milletten öğrencilerin yer aldığı bu kurumlarda hem dil yeteneğinizi geliştirirsiniz hem de kültürel açıdan ufkunuzu genişletirsiniz.
  4. Kıbrıs’ta hayat kalitesi üst seviyede yer alır. Bu durum öğrencilerin yaşamına da fazlasıyla yansır. Vakit kaybı yaşamayan, ekonomik açıdan endişe duymayan ve başarının anahtarlarına kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan bu kurumlar, ulaşım açısından da oldukça ideal konumlarda yer alır.
  5. Adanın eşsiz doğasının keyfine varabilir, yılın 8 ayında denize girmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Böylece öğrenirken eğlenmenin de avantajını yaşayabilirsiniz.
  6. İstanbul’a oranla çok daha ekonomik olan Kıbrıs’ta öğrencilere sunulan avantajlı fiyatlardan her alanda yararlanabilir, ihtiyaçlarınızı eksiksiz şekilde karşılayabilirsiniz.

  Kıbrıs’taki öğrencilerin çoğunluğunu Türkiye’den giden gençler oluşturur. Siz de bu öğrenciler arasında kolaylıkla yer alabilir, konuyla ilgili Döveç olarak bizden profesyonel destek alarak hangi adımları atmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Daha rahat ve özgür bir yaşam için Kıbrıs kiralık ev seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp