Kıbrısta Vatandaşlık Alma

kıbrısta vatandaşlık alma

24

January

2022

13:40

İçindekiler

  Kıbrıs güney ve kuzey olarak ikiye bölünmüş olduğundan iki farklı ülkenin vatandaşlık kuralları da farklıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşlık alma konusunu merak edenler için detaylı açıklamaları bu yazımızda yapacağız. Kuzey Kıbrıs vatandaşlığı almak aslında diğer birçok ülkeye göre daha kolaydır.
  Kıbrıs’ta vatandaşlık almanın birden fazla yol vardır;

  • Anne-Baba’nın Vatandaşlığından Yararlanarak Kuzey Kıbrıs Vatandaşı Olmak
  • Kıbrıs’ta Doğum Yoluyla Kuzey Kıbrıs Vatandaşı Olmak
  • Evlilik Yoluyla Kuzey Kıbrıs Vatandaşı Olmak
  • Çalışma İzni Yoluyla Kuzey Kıbrıs Vatandaşı Olmak
  • Emlak Yatırımı Yoluyla Beyaz Kimlik Alınması
  • KKTC Bakanlar Kurulu Kararıyla İstisnai Vatandaşlık Hakkı

  Emlak Yatırımı Yoluyla Kıbrıs Vatandaşı Nasıl Olunur?

  Emlak Yatırımı Yoluyla Kıbrıs Vatandaşı Nasıl Olunur?

  Kıbrıs’ta konut alıp daimi oturma izni başvurusu yapabilirsiniz. Minimum 125.000 Euro değerinde emlak yatırımı yapmış olan herkes bu başvuruyu yapabilir. Altı yıllık oturma izninden sonra kimlik başvurusu yapma hakkı kazanılır. 60 yaş üstü olanlar için oturma izni alıp 3 yıl oturmak kimlik başvurusu için yeterlidir.

  Kıbrıs’ta konut almak da oldukça kolaydır. Özellikle yeni konut projeleri uygun fiyatla lüks konut seçenekleri sunar. Kıbrıs’ta konut alıp yaşamaya başlayabilirsiniz. Altı yıl düzenli oturum sonrası da vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Kıbrıs’ta emlak yatırımı oldukça avantajlıdır. Tatil cenneti Kıbrıs’ta konut sahibi olmak kazanç sağlayacak bir adım olacaktır.

  Kuzey Kıbrıs Vatandaşlığı Almanın Avantajları

  Kuzey Kıbrıs Vatandaşlığı Almanın Avantajları

  Kuzey Kıbrıs vatandaşlığı gelecekte Avrupa Birliği vatandaşı olmanın yolunu açabilir. Çünkü iki tarafın barışması hali ya da Kuzey Kıbrıs’ın tanınması durumunda KKTC vatandaşlığı değer kazanacaktır. Burada yaşamak zaten başlı başına bir hediyedir diyebiliriz. Vizesiz seyahat konusunda merak ettikleriniz için ise “KKTC Vatandaşı Hangi Ülkerlere Vizesiz Girebilir” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.
  Kıbrıs’ta oturma izni alan herkes daha kaliteli bir yaşama geçiş yapar. İleride de tarafların birleşmesi halinde Avrupa Birliği vatandaşı olma şansı yakalanır. Ayrıca Kıbrıs birçok açıdan Avrupa standartlarında bir yaşam kalitesi sunar. Siz de Kıbrıs’ta ev alarak yaşamınıza kalite katabilirsiniz. Döveç uzmanlarından emlak yatırımı ve oturma izni hakkında daha detaylı bilgi alabilirsinizi Deniz manzaralı villa sahibi olmak için çok yüksek fiyatlar ödemenize gerek yok. Kıbrıs lüks konutları daha iyi fiyatlara alma şansı sunuyor.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp