Kıbrıs Yaşam Maliyetleri 2023

kıbrıs yaşam maliyetleri 2023

22

June

2022

08:55

İçindekiler

  Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs, bir tatil cenneti olarak dünyanın en meşhur adalarından birisidir. Kıbrıs’ta yaşam Avrupa standartlarında, kaliteli olanaklar sunar. Bu nedenle de sadece tatil için değil yaşamak için de mükemmel bir coğrafyadır.

  Kıbrıs’ta yaşam maliyetleri 3 kişilik bir aile için ortalama olarak şu şekildedir;

  • Faturalar dahil konut kirası – 4.000 – 7.000 TL arasında
  • Gıda – 1.000 – 1.500 TL
  • Benzin (yaklaşık olarak) 1.000 TL
  • Anaokulu – 4.500 – 5.500 TL
  • Üç aylık sağlık sigortası (yaklaşık olarak) – 1.000 – 1.250 TL

  Kıbrıs’ta ortalama maaş ise 1.500 Euro civarındadır. Her yerde olduğu gibi mesleklere göre maaşlar da değişir. Mesleklere göre ortalama maaşlar;

  • Bir muhasebecinin maaşı: 10.000TL
  • Mimarın maaşı: 14.000TL
  • Çocuk bakıcısının maaşı: 9.000TL
  • Garsonun maaşı: 8.800TL
  • Duvarcı ustası maaşı: 11..000TL
  • Bir dişçinin maaşı: 12.000TL

  Kıbrısta İnternet Fiyatları Ne Kadardır

  Kıbrıs’ta İnternet Fiyatları Ne Kadardır?

  Türkiye’de olduğu gibi Kıbrıs’ta da internet sağlayıcıları çeşitli internet kampanyaları sunar. ADSL internet fiyatı aylık ortalama 190 TL'dir. Ayrıca mobil internet paketleri de sunulur. Mobil internet paketleri Türkiye’deki fiyatlara yakın fiyatlardadır.

  • Kıbrıs’ta Ulaşım Ne Kadara Mal Olur?

  Kıbrıs’ta şehir içi ulaşım için toplu taşıma kartı alınabilir. Otomobil fiyatları da uygun olduğundan otomobil almak da avantajlıdır. Kıbrıs’ta ulaşımla ilgili fiyatlar;

  • Bir gidişlik toplu taşıma bileti: 15TL
  • Taksi açılış ücreti (standart): 50TL
  • 1 km taksi ücreti (standart): 50TL
  • Mercedes E220 Coupe 2017 (yaklaşık olarak): 40.000 £
  • Audi Q5 S Line 2015: 25.000 £
  • 1 litre benzin: 22TL

  Kıbrıs’ta Kıyafet ve Ayakkabı Fiyatları Ne Kadardır?

  Kıbrısta Kıyafet ve Ayakkabı Fiyatları Ne Kadardır

  Kıbrıs’ta AVM ve butiklerde şık kıyafet seçenekleri bulmak mümkündür. Tanınmış markaların kıyafet ve ayakkabılarına kolay ulaşılabilir. Kıbrıs’ta ortalama kıyafet ve ayakkabı fiyatları;

  • Bir çift deri ayakkabı: 700TL
   Kot pantolon: 350TL
   Yazlık elbise: 120TL
   Bir çift Nike spor ayakkabısı: 800TL

  Kıbrıs’ta Asgari Ücret Ne Kadar?

  2023 yılında, Kıbrıs’ta asgari ücret brüt 7 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kıbrıs’ta asgari ücretler;

  Saatlik

  78.24 TL

  Günlük

  625.98 TL

  Haftalık

  3,129.00 TL

  Brüt Aylık

  13.563 TL

  Aylık Net

  11,800.00 TL

  Kıbrıs’ta Konut Fiyatları Ne Kadar?

  Kıbrıs’ta yeni konut projeleri konut fiyatları açısından avantajlı fırsatlar sunar. Lüks ve kaliteli konutları oldukça iyi fiyatlara satın almak veya kiralamak mümkündür. Denize sıfır villa gibi Türkiye’de çok uçuk fiyatlara satılan konutlar Kıbrıs’ta herkesin alabileceği fiyatlardadır.

  Kıbrısta Konut Fiyatları Ne Kadar

  Metrekare başına fiyat aralığında 500 Euro'dan yaklaşık 2.000 Euro'ya kadar farklı seçenekler vardır. Döveç konut projelerinde kolay ödeme planlarıyla, herkes lüks konut alabilir. Oldukça iyi fiyatlara Kıbrıs’ta lüks konut sahibi olabilirsiniz. Firmamızın Kıbrıs satılık daire seçeneklerini incelemek için web sitemizi ziyaret edebilir ya da alanında uzman ekip arkadaşlarımızı arayarak istediğiniz kriterde kiralık ya da satılık ev/villa alabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Yatırım Olarak Ne Yapılır?

  Kıbrıs’ta en kazançlı yatırım emlak yatırımıdır. Kıbrıs’ta satın alınan konutlar kısa sürede bedelini amorti eder. Çünkü adanın turizm dinamikleri her zaman hareketlidir. Türkiye vatandaşlarında da fiyat ve evrak prosedürü konusunda çeşitli avantajlar sağlanır. Kıbrıs’ta konut alarak istediğiniz zaman tatil yapabilir, tatil yapmadığınız zamanlarda da konutu turistlere kiraya vererek kazanç sağlayabilirsiniz.
  Kıbrıs’ta yatırım aracı olarak ev almak büyük avantaj sağlar. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz de “Kuzey Kıbrıs’tan Ev Almanın Avantajları Nelerdir” başlıklı blog yazısını okuyabilir ya da danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

  Kıbrıs’ta tam donanımlı hastaneler ve klinikler bulunur. Yılda 250 Euro ödeyerek sağlık sigortası alınabilir. Avrupa standartlarında sağlık hizmetleri sunan Kıbrıs adasında modern tıp olanaklarından yararlanabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Günlük Yaşam Nasıldır?

  Ada insanları sakin ve huzurludur. Bu nedenle de günlük hayatta stres yaşanmaz. Yaşam kalitesi oldukça yüksektir. Hayat biraz yavaş akar. Çok kalabalık ve gürültü olmaz. İnsanlar hoşgörülüdür. Suç oranı çok düşüktür. Eğlence kulüplerinde özgürce ve rahat eğlenmek mümkündür. Adanın liman bölgesi biraz daha hareketlidir. Daha sakin bölgeler de vardır. Yaşam tarzına göre alternatif yaşam olanakları değerlendirilebilir.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp