Kıbrıs’ta Yaşama Maliyeti Ne Kadardır?

kıbrıs’ta yaşama maliyeti ne kadardır?

17

Ekim

2020

08:55

Bereketli topraklara sahip olan adada her türlü sebze meyve yetişir. Marketlerde taze sebze meyveleri ekonomik fiyatlara bulabilirsiniz. Kıbrıs’ta kişi başına düşen gelir endeksi 1.23’tür. İşsizlik oranı ise %6’dır.

Mutlu ve kaliteli yaşam standartları sunan Kıbrıs’ta şehir içi ulaşım aylık kart 40 Euro’dur. Ülkede asgari maaş 911 Euro ve uygun fiyatlı bir restoranda tek kişilik yemek 12 Euro kadardır. Trafik, kaos, stres ve bin bir türlü dertten bıkanlar için Kıbrıs ideal bir kaçış noktasıdır. Kıbrıs’ta çok merkezi bir yerde lüks bir daireyi oldukça uygun fiyata kiralayabilirsiniz. İstanbul’da asla bu fiyatlara merkezi ve lüks daire bulamazsınız.

Mutluluk Adası Kıbrıs’ta Yaşam Kolay ve Huzurlu

Kıbrıs’ın dört tarafı Akdeniz’in muhteşemliğiyle çevrili. Havasında, suyunda huzur olan bir ada burası. Kimsenin kimseye karışmadığı, özgür ve rahat yaşadığı bir atmosfer var. Avrupa standartlarıyla çalışan firmalar çalışanlarına belli hakları tanımak zorunda. En düşük asgari ücretle bile insani yaşam koşulları sağlanabiliyor.

Kıbrıs’ta yaşamak kolay. Çünkü zaten kalabalık olmayan kalite standartları yüksek yaşam alanları var. Ekim’de bile denize girilebiliyor. Yani her an tatil yapabiliyorsunuz. Kültürel olarak birçok farklı ülkeden insan bir arada yaşıyor. Güvenli ve huzurlu kamusal düzen sağlanmış durumda. Sağlık konusunda da epey iyi hizmet standartları sunuluyor. Kıbrıs’ta yaşamanın kolaylığı hakkında daha fazla bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Lüks Yaşamanın Sırrı Emlak Fiyatlarında

Kıbrıs emlak fiyatları herkese lüks ev alma şansı sunuyor. Denize yakın villa seçenekleri bile oldukça uygun fiyatlı. Yeni yapılan konutlar lüks daire arayanlar için ideal. Lüks yaşamak için mükemmel bir ev bulabilirsiniz. Stüdyo daireler bile ihtiyacınız olan lüksü sağlıyor.

Şehir merkezinde yaşam kalitenizi yükseltecek daire kiralayabilirsiniz. Kıbrıs’ta ev ve araba fiyatları da vergileri de Türkiye’dekine göre çok uygun. Bu nedenle burada lüks sayılan şeyler Kıbrıs’ta normal standartlar olarak görülüyor. Kıbrıs’ta yaşamayı seçerek mutlu olmak için daha konforlu, sağlıklı, keyifli ve daha kaliteli bir hayata geçiş yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı villa ve daireler konusunda daha fazla bilgi için de tıklayınız.

 

Paylaş: