Kıbrısta Yaşamak İçin 5 Neden

kıbrısta yaşamak i̇çin 5 neden

02

Aralk

2021

08:19

İçindekiler

  Kıbrıs’ta yaşayanların mutluluğu elbette her şeyden önce adanın muhteşem güzelliği ve temiz atmosferinden kaynaklıyor. Tertemiz koylar, oksijen deposu ormanlar, yeşil ve mavinin şifa veren güzelliği Kıbrıs’ta yaşamak için akla gelen sayısız nedenler arsında yer alıyor. Sayısız neden arasından en önemli 5 nedeni sizin için sıraladık;

  Mükemmel doğa ve mükemmel iklim

  Kıbrıs adası Akdeniz’in üçüncü büyük adası olarak, harika doğası ve iklimiyle tatil cenneti olarak bilinir. Adada yılın neredeyse 300 günü güneşlidir. En soğuk aylarda bile ılıman bir iklim hâkimdir. Bu nenle de adada yaşamak her zaman keyiflidir. İklimin böyle olması adanın bereketli olmasını da sağlar. Birbirinden şifalı meyve sebzelerin yetiştiği topraklarda insanlar da sağlıklıdır. Sahiller, koylar, doğal güzelliklerin yanında adada eski medeniyetlerin büyüsü de dolaşır.

  Avrupa standartlarında kaliteli yaşam koşulları

  Kıbrıs adası suç oranının en düşük olduğu yerlerden biridir. Adada Avrupa Birliği standartları geçerlidir. Bu nedenle günlük yaşam stressiz ve kalitelidir. Günlük yaşamda insanlar keyifli ve saygılıdır. Hem Türk lirası hem de Euro kullanmak mümkündür. İngilizce de konuşulur Türkçe de. Kozmopolit bir yapısı olan adada dünyanın her yerinden insan görmek mümkündür.

  Uygun fiyatlı emlak fırsatları

  Gelişmekte olan Kıbrıs ekonomisine katkıda bulunmak için yabancılara çeşitli fırsatlar tanınır. Bunlardan biri de emlak alma kolaylıklarıdır. Oldukça lüks ve lokasyonu çok güzel yerlerde şaşırtan fiyatlara ev bulabilirsiniz. Örneğin; Türkiye’de kesinlikle o fiyatlara villa bulamazsınız. Ancak Kıbrıs’ta yeni yapılan konut projelerinden havuzlu villa bile alabilirsiniz. KKTC kiralık ev ya da villa konusunda destek almak için Döveç uzmanlığından yararlanabilirsiniz.Yeni konut projelerinde lüks daire olanakları

  Vergi indirimleri

  KKTC yabancılar için çeşitli vergi indirimleri ile yatırımı teşvik eder. Ev almak isteyenlere de çeşitli vergi indirimleri uygulanır.

  Yeni konut projelerinde lüks daire olanakları

  Yeni konut projelerinde modern, lüks ve güvenilir harika daire seçenekleri sunulur. Villa, tatil evi, daire istediğiniz tarzda ve standartlarda lüks seçenekleri değerlendirme şansınız var.
  Kıbrıs en güvenilir ada ülkelerinden birisidir. Bu konuda daha fazla bilgi için “En Güvenilir Ada Ülkesi Kıbrıs” yazısını okuyabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp