Kıbrısta Yaşanacak En Güzel Yerler

kıbrısta yaşanacak en güzel yerler

04

December

2021

08:54

İçindekiler

  Eğlenceyi, hareketi seven insanlar şehir merkezinde yaşayabilir. Sessiz sakin huzurlu bir hayat isteyenler ise kıyılarda ya da köylerde yaşamayı tercih edebilir.

  Öğrencilerin genellikle tercih ettiği yerler üniversitelerin çevresidir. Bu bölgeler de hareketli ve dinamiktir. Hem çok sakin hem de çok keyifli olan yerler de vardır. Kıbrıs emlak piyasası çok fazla alternatif sunar. Villa, daire, tatil evi, rezidans gibi farklı konut seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Adanın dört bir yanı güzeldir ve yaşayanın ömrüne ömür katar. Ama en çok beğenilen yerler nereleri diye sorarsanız şöyle sıralayabiliriz;

  İskele

  İskele bölgesi sakin ve huzurlu, harika doğası ve kıyılarıyla ünlü bir bölgedir. Bu bölgede deniz kıyısında villa, tatil evi seçenekler vardır. İskele bölgesinde adanın hayalleri süsleyen sahillerinin keyfini her gün çıkarabilirsiniz Üstelik gelişmekte olan bir turizm bölgesi olduğundan burada ev almak yatırım açısından da avantajlıdır.

  Lefkoşa

  Sosyal yaşam ve eğlence arayanlar için başkent Lefkoşa harika bir seçimdir. Tarihi yapısı ve ezilecek çok yerinin olması bu bölgeyi popüler yapar. Hareketli bir hayat için merkezde yaşamayı tercih edebilirsiniz. Ancak Lefkoşa’nın da bazı bölgeleri sakin ve huzurludur.

  Girne

  Bir liman kenti olan Girne turistlerin gözdesi olan bölgelerden biridir. Girne etrafında gezilip görülecek harika yerler vardır. Deniz ve doğasıyla büyüleyici liman kenti Girne yaşamak için de kaliteli bir seçenektir.

  Mağusa

  Gazimağusa Kıbrıs’ın popüler kentlerinden biridir. Çok şık rezidansların olduğu bölgeler vardır. Lüks yaşamak ve Kıbrıs manzarasını ayaklarının altına sermek isteyenler için Mağusa’da mükemmel konut seçenekleri vardır.

  Lefke

  Huzurun ve sakinliğin asıl adresi Lefke’dir. Bambaşka bir dünyadaymışsınız hissi veren Lefke köylerinde de konut bulmak mümkündür. Merkezdeki dar sokaklarda Osmanlı mimarisi hâkimdir. Çilek ve üzüm yetiştiren Lefke halkı sevecendir.

  Güzelyurt

  Kuzey sahillerinde yer alan Güzelyurt tarihi ve turistik yerleriyle ziyaretçi çeker. Daha uygun fiyatlı konutları bu bölgede bulmak mümkündür. Güzelyurt’ta eski medeniyetlerin mirası üzerinde sakin ve huzurlu yaşayabilirsiniz.
  Kıbrıs gezilecek yerleri kadar sahilleri ile ünlü özel bir adadır. Yaz veya kış rahatlıkla gelinerek yaşanabilir. Denize girmeyi çok seviyorsanız Kıbrıs size aradığınızdan daha fazlasını sunacaktır. Kıbrıs sahilleri konusunda daha fazla bilgi isterseniz de “Kıbrıs Denize Girilebilen Sahiller” yazısını okuyabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp