Kıbrıs’ta Yatırım Araçları Nelerdir?

kıbrıs’ta yatırım araçları nelerdir?

01

Haziran

2021

10:57

İçindekiler

  KKTC gelişmekte olan ekonomisini desteklemek için yerli ve yabancı yatırımcılara teşvik ve destekler sunar. İhracata yönelik sanayi yatırımları başta olmak üzere yatırım teşvikleri sağlar. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımları da oldukça avantajlı yatırımlardır.

  Turizm ve eğitim açısından yüksek potansiyel sunan Kıbrıs adası, limanlarıyla da global ticaretin önemli merkezlerinden biridir. Kıbrıs’ta konut alarak kısa sürede yatırımın avantajlarını görmek mümkündür. Kuzey Kıbrıs’ta yatırımcılar için sağlanan teşvikler ise gerçekten cezbecidir:

  • %200 yatırım indirimi
  • Makine alımlarında sıfır gümrük vergisi, sıfır KDV
  • Arsa, arazi ve bina teşvikleri
  • İnşaat ruhsatı başvurularında harç muafiyeti
  • Serbest liman ve serbest bölge avantajları
  • Organize sanayi bölgesi avantajları
  • Diğer vergi teşvikleri

  Kıbrıs’ta Kazançlı Emlak Yatırım Fırsatları

  Başarılı konut projeleri Kıbrıs’ta akıllı emlak yatırımı için harika fırsatlar sunmaktadır. Bir turizm cennetinde konut sahibi olmak her şekilde kazançlı yatırım demektir. Üstelik Kıbrıs dünyanın en güvenilir ada ülkelerinden biridir. Sağlık ve eğitim standartları yüksektir. Avrupa Birliğin parçası olarak yaşam kalitesinde fark yaratır.

  Mükemmel doğası, iklimi, Antik hazineleri ile dünyanın en cazip coğrafyaları arasında yer alır. Kıbrıs’ta kazançlı konut yatırımı yapmak için Döveç Construction rehberliğine güvenebilirsiniz. Denize sıfır lüks villa ya da şehir merkezinde rezidans seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Satın aldığınız konut 8-10 yıl içinde kira amortisman süresini tamamlar. KKTC emlak sektörü açısından herkese çok fazla avantaj sunar.

  Kıbrıs’ta Emlak Yatırımını Nereye Yapmak Avantajlıdır?

  En kazançlı emlak yatırımları için Girne, İskele ve Mağusa bölgeleri öne çıkan bölgelerdir. Mağusa’da merkezde bulunan rezidanslar, İskele bölgesindeki tatil konutları, Girne öğrenci daireleri tercih edilebilir. Üstün kalite standartlarındaki yaşam projeleriyle dikkat çeken Döveç firmasının Long Beach lüks yaşam konutları turizm yatırımı açısından oldukça değerlidir.

  Karpaz ve Lefke yeni filizlenen emlak yatırım olanakları sunar. Üniversitelerin çevresinde uygun fiyatlı lüks daireler kısa sürede kiraya verilebilir. Mağusa merkezde rezidans seçeneklerini, Girne’de doğayla iç içe konut projelerini, İskele Long Beach bölgesindeki denize sıfır villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Güvenilir ve kazançlı emlak yatırımı için Döveç ayrıcalıklarından ve uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yatırım konusunda daha fazla bilgi için “Kıbrıs’ta Ev mi Almalı Arsa mı” başlıklı yazımız size bilgi verebilir.

   

   

  Paylaş: