Kıbrıs'ta Yatırım Yapmanın Avantajları

kıbrıs'ta yatırım yapmanın avantajları

20

Ocak

2020

15:42

İçindekiler

  Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan ve 9 bin 251 kilometrekare alana sahip olan Kıbrıs, yatırım için en ideal yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. Son yıllarda bu muhteşem adada yatırım yapmak pek çok açıdan size avantaj sağlar. Peki, bu avantajların başlıcaları nelerdir?

  Yatırım yapmadan önce Kıbrıs adasının konumunun oldukça stratejik olduğunu bilmelisiniz. Orta Doğu ve Avrupa arasında bir köprü görevi gören bu ada, iki toplum arasında kültür alışverişine yardımcı olur. Ayrıca Kuzey Kıbrıs ile Güney Kıbrıs 1974 yılından itibaren birbirinden tamamen bağımsızdır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs hayat pahalılığı açısından Güney Kıbrıs’a göre çok daha ekonomiktir ve pek çok açıdan orada yaşayan halkına sıklıkla fırsat sunar.

  Buna ek olarak Kuzey Kıbrıs’taki emlak sektörü özellikle Yunanistan’da yaşanan ekonomik krizden sonra çok daha cazip hale geldi. Çok sayıda yatırımcı bu fırsattan yararlanarak Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmayı tercih etmeye başladı.

  Siz de Kuzey Kıbrıs’ın Yatırım Fırsatlarından Yararlanabilirsiniz

  Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak günümüzde çok kolaydır. Ayrıca bu tür gayrimenkul alım satım işlemleri size birçok fayda sağlar. Öncelikle Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yaparken işlemler için İngiliz Sterlini kullanılır. Bu durum hem kur hem de enflasyon konusunda karlı olmanıza olanak sağlar. Buna ek olarak adadaki benzin fiyatı düşük olduğu için, yaşam için gerekli olan her şey çok daha ekonomik hale gelir. Bu da sizin çok daha refah yaşamanıza yardımcı olur.

  Kuzey Kıbrıs’ta resmi dil Türkçe olmasına rağmen, hemen hemen her yerde İngilizce konuşulur. Bu sayede dünya standartlarında İngilizce kullanımına alışılır. Ayrıca adadaki eğitim oldukça revaçtadır ve eğitime verilen önem çok yüksektir. Hem özel kolejlerin eğitim seviyesi çok iyidir hem de okul fiyatları oldukça makuldür.

  Üniversite öğrencilerinin artış göstermesi, adadaki konutların tamamının öğrencilere kolaylıkla kiralanmasını sağlar. Siz de her geçen gün artan Kuzey Kıbrıs yatırımına katkıda bulunabilir ve adanın size sağladığı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

  Yatırım İçin Neden Kuzey Kıbrıs Seçilmelidir?

  Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak istediğinizde karşınıza pek çok seçenek çıkar. İsterseniz doğrudan yatırım fırsatlarından yararlanabilir, isterseniz farklı yatırım olanaklarına da yönelebilirsiniz. Örneğin; yap sat daire seçenekleri ya da inşaat ortaklığı en yaygın yatırım fırsatları arasında yer alır.

  Her geçen gün gelişim gösteren Kıbrıs ekonomisi, bütün yatırımcılar için çok çeşitli fırsatlar sunar. Özellikle Gazimağusa ve İskele Long Beach Bölgesi yatırım için son zamanlarda en çok tercih edilen yerler arasındadır. Bu bölgeler hem yerli hem de yabancı yatırımcılar için gözde yatırım alanları haline gelmiştir. Vade farksız ödeme seçenekleri ve kira garantisi gibi avantajları ile size pek çok yatırım fırsatı sunulur. Unutmamalısınız ki Kıbrıs’taki yatırımların geri dönüşümü 8 ile 10 yıl arasında geri dönüyor. Ayrıca buralardaki kira geliri oldukça iyidir. Emlak vergisi ise makul olduğu için sizi zorlamaz. Yatırım yaptığınız zaman Kuzey Kıbrıs’ta rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Bunların dışında Kıbrıs’ta yatırım yapmanın pek çok avantajı daha mevcuttur. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Kıbrıs’a Yatırım Yapmanız İçin 5 Sebep: Kıbrıs Satılık Ev İlanları başlıklı blog yazımıza göz atınız. Ayrıca Kıbrıs’ta yapabileceğiniz yatırımlar hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp