Kış Tatili İçin KKTC’de Yapılacak Alternatifler 2023

İçindekiler
  Prş, 15 Eki - 09:06

  Genel olarak hep Kıbrıs’ın yazları ne kadar güzel olduğundan bahsedilir. Oysa Kıbrıs dört mevsim büyüleyici güzellikte bir adadır. Kış tatili için Kıbrıs harika bir seçim olabilir.

  Kışın Kıbrıs’a gitmenin en büyük avantajlarından biri de sezon dışında çok uygun fiyatlı kiralık villalar olmasıdır. Kışın Kıbrıs’a giderseniz çok lüks bir villada oldukça uyun fiyata kalabilirsiniz. Kış aylarında Kıbrıs’ta gezebileceğiniz birçok güzel turistik nokta var. Kıbrıs’ta kışın keyifle gezebileceğiniz şahane manzaralar görebileceğiniz yerler;

  • St. Hilerion Kalesi - Buradan Girne’yi kuşbakışı görebilirsiniz
  • Bellapais Manastırı - Bazı zamanlar bu gotik manastırda konserler düzenleniyor.
  • Büyük Han - Lefkoşa’da bulunan tarihi yapıyı gezerken birçok sanat eseri de görebilirsiniz.
  • Omodos Köyü - Dağların arasında gizli bir masal diyarı olan bu küçük köyü keyifle gezebilirsiniz.
  • Güzelyurt Arkeoloji ve Doğa Müzesi - Anadolu Tanrıçası Artemis’in heykeli bu müzede bulunuyor.
  • Salamis Harabeleri - Yüzlerce yıllık antik kalıntılar içinde zamanda yolculuk yapabilirsiniz.
  • Kıbrıs Araba Müzesi - Bu müzede farklı dönemlerde popüler olmuş antika arabaları görme şansınız var.
  • Olympos Tepesi - Bu tepe Kıbrıs’ın en yüksek noktasıdır. Kışın burada kayak yapılabiliyor.

  Kıbrıs’ta Yılbaşı Zamanı Sokaklar Cıvıl Cıvıl

  Kış tatili yaparken yılbaşını eğlenceli geçirmek istiyorsanız Kıbrıs’ı tercih edebilirsiniz. Kıbrıs’ta yılbaşı zamanı sokaklar çok eğlenceli olur. Dünyanın her yerinden turistler Kıbrıs sokaklarında keyifle dolaşır. Eğlence merkezleri çılgın partiler düzenler. Dans şovları ve çok eğlenceli etkinlikler olur. Sabahlara kadar eğlence bitmez. Kıbrıs’ta yılbaşı festival havasında geçer. Özel partilere katılabilir ya da sahildeki coşkuyu yaşayabilirsiniz. Kıbrıs’ın yaşam kalitesi yüksek olduğundan emniyet sorunu da yaşanmaz. Kışın lüks bir villa da kalmak Kıbrıs’ta çok kolay. Bu konuda daha fazlası için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

  Sokaklardaki kalabalık dünyan farklı yerlerinden gelen turistlerden oluşur. Sokaklarda dilediğiniz gibi başka insanlarla özgürce eğlenebilirsiniz. Gece kulüpleri yılın bu zamanı çok etkileyici organizasyonlar yapar. Romantik yılbaşı için de otellerin organizasyonları olur. Huzurlu ve eğlenceli bir yılbaşı geçirmek için Kıbrıs’ı seçebilirsiniz. Yılbaşı tatilini uzatarak Kıbrıs’ın muhteşem güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Kıbrıs’ta güzel bir kış tatili için ev veya daha fazlası için tıklayabilirsiniz.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp