KKTC Emlak Piyasası Değişiyor

kktc emlak piyasası değişiyor

13

July

2020

16:53

İçindekiler

  Kuzey Kıbrıs ekonomik kalkınma stratejileriyle yabancı yatırımcılara kapılarını açıyor. Su projesi, Havalimanı projesi, üniversite projeleri gibi projeler emlak yatırımı için ileride değerlenecek yatırım fırsatlarına imkân tanıyor. Kıbrıs’ta ekonomik yatırımları takip ederek emlak yatırımı için daha doğru atımlar atabilirsiniz.

  KKTC emlak piyasasındaki eğilimler değişirken emlak yatırımcıları için mükemmel fırsatlar doğuyor. Yeni konut projeleri Girne, Lefkoşa, Mağusa, iskele gibi bölgelerdeki emlak satışlarını arttırıyor. Uygun fiyatlı lüks konut olanakları sunan projeler emlak yatırımı için her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. İngiliz Sterlini üzerinden işleyen Kıbrıs emlak piyasası döviz kurunun sabitlenmesiyle birlikte fiyat açısından avantajlı koşullar oluşturuyor.

  Sosyoekonomik Gelişmeler Emlak Piyasasını Olumlu Etkiliyor

  Getirisi oldukça yüksek konut yatırımlarına imkân tanıyan Kıbrıs emlak piyasası, sosyoekonomik gelişmelerden olumlu etkileniyor. Akdeniz’in en büyük 3 adasından biri olan Kıbrıs, uygun fiyatlı konut fırsatlarıyla yabancı yatırımcıların gözdesi. Girne satış getirisi ve kira getirisi açısından en yüksek oranlarda emlak yatırım istatistikleriyle öne çıkıyor. Yazlık nitelikli konut piyasasında İskele bölgesindeki villalar dikkat çekiyor.

  Gazimağusa ise üniversite yakınlarındaki dairelerin kira getirileriyle adından söz ettiriyor. Eğitim ve turizm alanındaki gelişmeler Kıbrıs emlak piyasasını hareketlendiriyor. Yeni yapılan üniversiteler ve tatil bölgelerindeki yeni yaşam alanları sosyoekonomik kalkınmayı destekliyor. Sosyoekonomik kalkınmanın etkisi emlak piyasasında kazançlı yatırımlara olanak tanıyor. En güvenilir ülkeler arasında olan Kıbrıs, her yatırımcıya imkan sunuyor, bu yazımız size konu hakkında daha fazla bilgi verecektir.

  KKTC’de Yıllık Kira Getiri Oranı En Yüksek Olan İlçeler

  Kuzey Kıbrıs emlak piyasası analizlerine göre yıllık kira getiri oranı en yüksek olan ilçeler İskele, Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt olarak sıralanıyor. Kıbrıs’ta villa ya da rezidans alma imkanı çok fazla. İster satılık isterseniz de kiralık tercih edebilirsiniz.

  Kuzey Kıbrıs’tan ev alıp kiralayan bir yatırımcı kısa sürede kira geliri elde edebiliyor. Doğrudan yatırımlar için Kuzey Kıbrıs çeşitli yatırımcı avantajları da sağlıyor. Düşük konut fiyatları ve yüksek kira getirisi KKTC’yi emlak yatırımlarının en kazançlı ülkesi yapıyor. Bu nedenle de yabancı yatırımcılar Kıbrıs emlak piyasasını yakından takip ediyor. Siz de kazanç garantili emlak yatırımı yapmak istiyorsanız Kuzey Kıbrıs’tan konut alabilirsiniz. Kıbrıs konut fiyatları ve konut alma koşulları ile ilgili güvenilir bilgi almak için tıklayın.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp