KKTC Vatandaşı Hangi Ülkelere Vizesiz Girebilir? 2023

kktc vatandaşı hangi ülkelere vizesiz girebilir? 2023

04

Eyll

2021

10:05

İçindekiler

  Kıbrıs vatandaşları seyahat özgürlüğü açısından dünyada 16. sırada yer alır. Kıbrıs vatandaşları Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Avrupa Birliği’nin tüm ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler. Ancak bu sadece Kıbrıs vatandaşlarına özel bir haktır.

  Türkiye doğumlu olup Kıbrıs’ta yaşayan Türkler için geçerli değildir. KKTC vatandaşlarına verilen pasaport ise Avustralya, Fransa, Pakistan, Türkiye, ABD ve Birleşik Krallıkta vizesiz geçiş hakkı sunar.

  Türk vatandaşları hem KKTC hem TC pasaportu alabilirler. Türkiye vatandaşları Güney Kıbrıs’a gitmek için de vize almak zorundadır. Türkiye vatandaşları KKTC’ye sadece kimlikleriyle gidebilir. Pasaport ya da vize gerekmez.

  KKTC Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

  Kıbrıs vatandaşı olmak birçok açıdan avantajlıdır. Amerika’ya vizesiz seyahat gibi hakların yanında AB standartlarında yaşam koşullarına sahip olmak da çok caziptir. KKTC’de vatandaşlığı birkaç yolla alınabilir. Kıbrıs’ta doğanlar için vatandaşlık hakkı tanınır. Kıbrıs’tan biriyle evlenenlere de vatandaşlık alma şansı sunulur.

  Daimi oturum izni alarak da KKTC vatandaşı olmak mümkündür. Oturma izni alanların beyaz kimliği olur. Çalışma izni yoluyla ya da Kıbrıs’tan konut alma yoluyla beyaz kimlik sahibi olunabilir. Emlak yatırımı yoluyla oturma izni almak için en az 120.000 Euro değerinde KKTC emlak yatırımı yapmak gerekir. Kıbrıs’tan ev aldıktan 6 yıl sonra daimi oturma izni hakkı kazanılır.

  Türklerin Kıbrıs’ta Emlak Alması Kolay Mı?

  KKTC gelişmekte olan ekonomisini yabancı yatırımcılar üzerinden büyütmeye çalışmaktadır. Bu nedenle de emlak yatırımlarına çok iyi avantajlar sağlar. Türkler için Kıbrıs’ta ev almak hem kolay hem de çok daha ekonomiktir. Deniz kenarında lüks bir villayı Türkiye’de asla alamayacak biri Kıbrıs’a kolaylıkla alabilir.

  Türkiye ve KKTC arasında geçişler de serbest olduğundan Kıbrıs’ta konut alarak cennet adada her an tatil olanaklarına da sahip olmak mümkündür. Vergi indirimleri ve birçok başka kolaylıkla Türkler Kıbrıs’tan lüks konut alabilir. Kıbrıs’ta ev almak isteyen Türklere rehberlik hizmeti sunan Döveç Construction emlak hizmetlerinden yararlanarak siz de bütçenize göre kazançlı bir emlak yatırımı yapabilirsiniz. Kıbrıs’taki evinizi kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz.

  Döveç emlak hizmetleri ile isterseniz şehir merkezinde isterseniz de denize sıfır ev ya da villa alabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz de “Kuzey Kıbrısta Ev Satın Alma Süreci Nasıldır ” başlıklı yazımız size yardımcı olacaktır.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp