KKTC'de Yabancılara Konut Satışında Hak Dörde Çıkıyor

kktc'de yabancılara konut satışında hak dörde çıkıyor

04

Aralık

2020

14:21

İçindekiler

   Yatırımcıların ülkeye gelememesi gibi durumlar birçok sektörde sorunlara yol açtı.

  Kıbrıs her zaman akıllı yatırımcıların gözdesi olmuştur. Özellikle emlak yatırımları oldukça hareketlidir. Bu nedenle de Kıbrıs’ta yabancıların emlak satın alma hakları yasalarla sınırlandırılmıştır. Aslında bu güne kadar Kıbrıs’tan yabancılar sadece bir konut alabiliyordu. Pandemi sonrası yapılması planlanan yeni düzenlemelerle yabancılara dört konut alma hakkı verilecek.

  Taşınmaz Mal Edinme ve Uzun Vadeli Kiralama Kanunu şu sıralar meclisin gündeminde. Dört konut alma hakkı tanıyacak düzenlemeler yapılıyor. Akıllı yatırıcımlar bu fırsatı değerlendirmek için şimdiden harekete geçmiş durumda.

  Kıbrıs’ta Kaçırılmayacak Konut Yatırım Fırsatı 

  Emlak sektörünün yeniden canlanması için yasal düzenlemeler yapılan Kıbrıs’tan oldukça iyi fiyatlara konut alabilirsiniz. Kıbrıs ekonomisini ayakta tutan yabancı yatırımcılardır. Yeni düzenlemeler yatırımcılara birçok avantajlı fırsat sunacak. Siz de kazançlı konut yatırımı yapmak için bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Kıbrıs’ta rezidans, villa ya da stüdyo daire seçeneklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Yatırım için güvenilir Kıbrıs konut seçeneklerini keşfedin:

  • Kuzey Kıbrıs Mağusa’da Terrace Park’ta lüks satılık daireler
  • Courtyard Long Beach Stüdyo Daire
  • Courtyard Long Beach Penthouse
  • Kuzey Kıbrıs’ta İskele bölgesindeki Long Beach'de lüks tatil evleri
  • Kuzey Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne Yakın Yatırım 2+1 Apt 49
  • Kuzey Kıbrıs Mağusa’da Golden Residence’da full eşyalı daireler

  Kıbrıs’ta kira getirileri açısından da ev almak iyi bir yatırım sayılıyor. Kira getirisi ile ilgili Kıbrıs’ta Kira Getirisi Ne Kadardır konulu yazımız size bilgi verecektir.

  Kıbrıs’ta Konut Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

  KKTC emlak yasaları biraz farklıdır. Konutlar için 3 farklı tapu verilebilir. Bu tapular içinde en güvenilir olanı Türk Koçanlı Tapudur. Buna dikkat etmelisiniz. Konut alırken güvenilir bir firmayla çalışmalısınız. Döveç Construction Kıbrıs’ta konut almak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlayan güvenilir bir firma olarak tercih edilebilir.

  Konut alırken lokasyon ve yatırım değerlerine bakmalısınız. Örneğin, İskele bölgesi turizm açısından gelişen bir bölgedir. Bu bölgede yatırım amaçlı konut alınabilir ya da üniversite yakınlarında öğrenciye kiraya verilebilecek dairelere de bakılabilir. Kıbrıs’ta konut almak istiyorsanız, mutlaka Döveç firmasının güvenilir olanaklarına göz atmalısınız.

   

   

  Paylaş: