Kuzey Kıbrıs'taki İş ve Yatırım Fırsatları Nelerdir? 2023

kuzey kıbrıs'taki i̇ş ve yatırım fırsatları nelerdir? 2023

20

Aralk

2022

09:35

İçindekiler

  Gelişmekte olan ekonomisiyle Kuzey Kıbrıs, iş ve yatırım fırsatlarıyla dikkatleri üzerine çeker. Ülkede gelişmekte olan yaşamsal alanlar da emlak yatırımı fırsatlarını destekler. Turizm ve eğitim dinamikleriyle bu güzel ada ülkesi yaşamsal olanaklar konusunda oldukça zengindir.

  Ülkenin kalkınması için yabancı yatırımcılara birçok fırsat sunulur. İş yapmak için ülkeye gelen yatırımcılara hükümet tarafından avantajlı olanaklar sağlanır. Bu açıdan da ekonominin amiral gemisi olan sektörler turizm, hizmet ve inşaat sektörleridir. Bu alanlarda inovatif bakış açısı ile girişimler yapan firma ya da kişiler oldukça karlı çıkar. Ayrıca gelişmiş ve gelişmekte olan sektörlerde avantajlı iş fırsatları da bulunur.

  Hizmet sektöründe iş gücü eksiği her daim devam ettiğinden dolayı hizmet sektöründe deneyimli ya da deneyimsiz yeni personel arayışı da devam eder. Turizm sektöründe dinamikler her zaman yoğundur. Kuzey Kıbrıs’ta en çok yayınlanan iş ilanları şunlardır:

  • KKTC'de Kurumsal Satış Yöneticisi
  • KKTC'de Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Aranıyor
  • KKTC'de Mağazalarda Çalışacak Personeller Aranıyor
  • KKTC Bankaları Personel Arıyor
  • KKTC'de Teknisyenler Aranıyor
  • KKTC'de Garson Sıkıntısı Yaşanıyor
  • KKTC Üniversiteleri Personel Arıyor
  • KKTC'de Mimarlar Aranıyor

  Kuzey Kıbrıs'taki Yatırım Fırsatları

  Kuzey Kıbrıs özellikle emlak yatırımı açısından bir cennet olarak görülür. İskele, Gazimağusa gibi bölgelerde yeni yapılan konut projeleri, uygun fiyatla kazançlı konutlar alma imkanları elde edilmesini sağlar. Gelişmekte olan yaşam alanlarında konut almak gelecekte değerlenen konuta yatırım yapmak anlamına gelir. Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’ta ev almak ise ekstra avantajlıdır. Çünkü hem tatil için konut kullanılabilir hem de kiraya verilerek kazanç elde edilebilir. Kuzey Kıbrıs’ta en gözde yatırım fırsatları uygun fiyatla sunulan konut yatırımlarıdır. Şehir merkezinde lüks ve konforlu rezidans kadar denize sıfır Kıbrıs satılık villa seçenekleri de yatırımcıların tercihleri arasındadır.

  Emlak yatırımı açısından cennet olarak görülen lokasyonlar arasında İskele, Boğaz, Ötüken, Salamis gibi bölgeler yer alır. İnşaat sektörü de yatırım yapmak isteyen yabancıların dikkatini çekecek avantajlar hazırlar. Turizm sektöründe yatırım yapmak da her zaman kazanç sağlayacak yatırımlar arasındadır. Yeni yapılan konut projelerinden konut almak uygun fiyat avantajlarıyla öne çıkar.

  İnşaat sektöründeki eksik alanları tamamlayacak yatırımlar da yapılabilir. Ülkede gelişmekte olan sektörlerde her zaman yatırıma açık pozisyonlar bulunur. Bölgeye göre mağaza, bakkal gibi farklı işletmelere ihtiyaç vardır. Hizmet sektöründe de oldukça kazançlı yatırımlar yapılabilir. Az parayla çok kazanç elde etmek için konut fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

  Özellikle de kalabalık yaz aylarında iş fırsatları da artma eğilimi gösterir. Ancak Kıbrıs sadece yazın gidilecek bir yer olmadığından yaza göre turist sayısı azalsa da kış aylarında da turizm oldukça kalabalık olur. Bu da otellerden restoranlara, alışveriş mekanlarından otellere kadar herkesin turizm gelirinden yararlanmasına olanak verir.

  Kuzey Kıbrıs Yabancı Yatırımcılara Avantajlı Fırsatlar Sunuyor

  Yabancı yatırımcıların gözdesi olan Kuzey Kıbrıs gelişmekte olan ekonomisini kalkındırmak için yabancı yatırımlara kolaylıklar sağlar. Vergi indirimleri, uygun fiyatlı konut ve dükkân seçenekleri gibi avantajlardan yararlanmak mümkündür. Ülke, yabancı yatırımcıların parasının iç piyasada dolaşmasını sağlamak için çeşitli olanaklar verir. Uygun fiyat olanakları, vergi indirimleri, iş ve yatırım destekleri gibi desteklerle yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek için sunulan bazı avantajlardır.

  Kuzey Kıbrıs yönetimi adanın ekonomisini canlı tutacak yatırımcıları destekleyerek herkesin kazanmasına olanak verir. Özellikle de Kuzey Kıbrıs’ın gelişmekte olan yıldızı emlak sektöründe yabancı yatırımcılara düşünüldüğünden daha fazla kolaylıklar, avantajlar ve fırsatlar sunulur. Kazançlı yatırımlar için Kuzey Kıbrıs, ideal olanakların sağlandığı bir ülkedir. Örneğin; konut alacaklara vergi indirimleri, kolay ödeme olanakları gibi olanaklar sağlanır. Konutlar da oldukça uygun fiyatlarla sunulur.

  Gelişmekte olan ekonominin yabancı yatırımcılara sunduğu fırsatlar oldukça etkileyicidir. Siz de Kuzey Kıbrıs fırsatlarından yararlanabilir ve kazançlı yatım olanaklarından yararlanabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta kazanç sağlayan birçok Türk girişimci arasına katılabilirsiniz. Konut veya villa fiyatları hakkında detaylı bilgiler için “Kuzey Kıbrıs’taki Satılık Villa Fiyatları Ne Kadardır” başlıklı yazıya göz atabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp