Kuzey Kıbrıs'tan Ev Almanın Avantajları Nelerdir? 2023

kuzey kıbrıs'tan ev almanın avantajları nelerdir? 2023

30

Mays

2022

09:05

İçindekiler

  Mükemmel tatil rüyalarını süsleyen Kıbrıs adası, Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Kıbrıs adasının kuzey kısmında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet yer alır ve Yavru Vatan olarak kabul edilir. Türkiye’den KKTC’ye gitmek çok kolaydır. Hem ulaşımın rahat olması hem de sunduğu avantajlar sebebi ile eğitim, tatil ve yatırım için birçok Türk vatandaşının bu güzel ada ülkesine gitmesine neden olur.

  Kıbrıs özellikle emlak yatırımı açısından oldukça elverişlidir. Her şeyden önce eşsiz bir coğrafyaya sahip olan adanın iklim koşulları yılın her zamanı harikadır. Güneşli günler, tertemiz hava, keyifli plajlar, sayısız doğal ve tarihi güzellikle Kuzey Kıbrıs cennetten bir köşe gibidir. Sadece coğrafi güzellikler değil Kuzey Kıbrıs’ın gelişmekte olan yapısı da yabancılar için birçok fırsat sunar. Türkiye vatandaşları için ise tüm bunlardan çok daha fazlası vardır. Kuzey Kıbrıs yavru vatan olarak tanımlandığından Türkiye vatandaşlarının ikinci vatanı sayılır. Yılın her ayı binlerce turisti ağırlayan Kuzey Kıbrıs’ta ev aldığınızda evi kiraya vererek kazanç elde edebilirsiniz.

  Yatırım açısından daire, rezidans ya da villa gibi seçenekler fazladır. Mesela şehir merkezinden alınan bir daire hem yaşam hem de yatırım açısından karlı bir araç olur. Bu açıdan Kıbrıs satılık daire seçenekleri de çok fazla alternatif sunar.

  Kuzey Kıbrıs'tan Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

  Kuzey Kıbrıs’ta Ev Almak İçin 5 Neden

  Kuzey Kıbrıs’ta ev almak içim sayısız neden sayabiliriz. Biz bunları beş neden olarak sıraladık. Bu nedenleri keşfettiğinizde siz de Kuzey Kıbrıs’ta ev almanın ne kadar avantajlı olacağını anlayabilirsiniz. Özellikle de Türkiye vatandaşları için Kuzey Kıbrıs’ın emlak yatırımı açısından fırsatlar adası olduğunu görebilirsiniz.

  • Kıbrıs Şahane Ev Almak Bahane

  Kıbrıs adası o kadar güzeldir ki, sadece yılın bazı zamanlarını bile orada geçirmek için ev alan insanlar vardır. Kıbrıs şahanedir. Çünkü Akdeniz’in mükemmel sularının ortasında eşsiz güzellikleri taşır. Afrodit’in vatanı olduğu söylencesine bakacak olursak Kıbrıs adasının tam bir aşk adası olduğunu söyleyebiliriz. Kıbrıs’a gidip de adaya âşık olmamak elde değildir. Dünyanın dört bir yanından yılın her zamanı turistler bu eşsiz adayı ziyaret eder. Dünyaca ünlü plajları, tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri ve dillere destan eğlence dünyası ile adanın kendine özgü bir atmosferi vardır.

  • Hem Tatil Hem de Yatırım

  Kuzey Kıbrıs’ta ev aldığınızda kazançlı bir emlak yatırımı da yapmış olursunuz. Kendi yıllık tatiliniz için evinize istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Bunun dışındaki zamanlarda da evinizi turistlere ya da öğrencilere kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz. Kıbrıs’ta ev sahibi olmaktan asla pişman olmazsınız. İstediğiniz zaman dünyanın en gözde tatil bölgesinde tatil yapabilir, gün gelip daha sakin ve şifa dolu bir yaşama geçirmek istediğinizde evinize yerleşebilirsiniz.

  Türkiyeden Kuzey Kıbrısa Gitmek Çok Kolay

  • Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a Gitmek Çok Kolay

  Türkiye’ye çok yakındır. Uçakla 1,5 saatte Lefkoşa’da yer alan Ercan Havaalanında olmak mümkündür. Üstelik Türk vatandaşlarının Kuzey Kıbrıs’a girmek için pasaport ve vizeye ihtiyacı yoktur. Sadece kimlik ile herkes Kıbrıs’a gidebilir. Kuzey Kıbrıs’ta ev almak yapabileceğiniz en akıllı yatırım olabilir. Çünkü hem eşsiz güzellikteki bir coğrafyada, lüks konutlar uygun fiyatlıdır hem de aldığınız konut kısa sürede ödediğiniz bedeli telafi edebilir.

  • Evler Ucuz ve Devletin Tanıdığı İmtiyazlar Var

  Kıbrısta Lüks Yaşamak Mümkün

  Dünyanın hiçbir yerinde deniz kenarında, muhteşem doğal güzellikler için de ya da turizm merkezi bir şehrin göbeğinde Kuzey Kıbrıs’taki gibi uygun fiyatlı konut bulamazsınız. Tatil evi, villa, rezidans gibi konutlar Kuzey Kıbrıs’ta oldukça iyi fiyatlara sunulur. Bunun nedeni ise gelişmekte olan Kuzey Kıbrıs ekonomisinin desteklenmesi için yapılan yeni yaşam alanlarıdır. Yeni konut projeleri sayesinde ekonomik fiyata konut almak mümkün olur. Bir de devletin tanıdığı imtiyazlar vardır. Devlet yabancılar için vergi indirimi gibi olanaklar sağlar. Yabancı yatırımcıları çekmek için tanınan birçok fırsat bulunur.

  • Lüks Yaşamak Mümkün

  Yeni konut projelerindeki evler modern ve oldukça lükstür. Çok lüks konutları uygun fiyatla alma şansınız olduğunu söyleyebilirsiniz. Havuzlu, güvenlik sistemli, manzaralı villa alıp tatil yapabilir ya da kiraya verebilirsiniz. Rezidans seçeneklerinde otel konforunda her şeyin bulunduğu lüks konut keyfini yaşayabilirsiniz. Denize sıfır tatil evlerinden ful donanımlı, modern mimariyle fark yaratan konut tercih edebilirsiniz. Akıllı ev sistemleriyle donatılmış, konforlu ve güvenli konut seçeneklerini Kuzey Kıbrıs yeni konut projelerinin sunduğu fırsatlardan yararlanarak satın alabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta yatırım amaçlı ev alıp kiraya vermek ile ilgili merak ettikleriniz varsa da “Kıbrıs’ta Evime Kiracı Bulabilir miyim” başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp