Muharrem Döveç Ortaokulu İskele’de Hayata Geçiyor

muharrem döveç ortaokulu i̇skele’de hayata geçiyor

15

March

2023

13:55

İçindekiler

  Döveç Group ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolde, İskele Bölgesi'nde inşa edilecek olan Muharrem Döveç Ortaokulu duyuruldu.

  Şirket, Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokol sayesinde “Bir Okul da Sen Yap” projesi kapsamında , tam donanımlı bir okul inşa edecek. 
  Okul içerisinde bulunan çok amaçlı salona Şampiyon Meleklerimizin adı verilecek.

  Döveç Group, uzun yıllardır hayalini kurduğu, şirketin kurucusu Muharrem Döveç'in adını taşıyacak olan okul projesini, Yüzyılın Felaketi'nin ardından öne aldı.

  İskele Bölgesi'nin öncelikli ihtiyaçlarından biri olan tam donanımlı, son teknoloji ile donatılmış Ortaokul projesi, Döveç Group ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokollerin tamamlanması ile birlikte hayata geçiriliyor.

  Muharrem Döveç Ortaokulu, çağdaş eğitim normlarını ve gereklerini yansıtan modern mimarlık ile hayat bulacak. Okulda her sınıfta akıllı tahtaların, bilgisayarların bulunduğu, teknolojik açıdan eksiksiz, bilgisayar laboratuvarlarının ve hızlı internet altyapılarının yer alacağı öğrenildi.

  Döveç Group, İskele Bölgesi'nde Yeni Bir Okul İnşa Ediyor

  Projenin tamamlanması için Döveç Group öz kaynakları, mühendisleri ve vizyonu ile inşaata başlayacak. Yaklaşık 50000 metrekare alan içerisine toplamda 8000 metrekare olarak inşa edilecek okul projesi, Döveç Group tarafından tamamen kendi kaynakları ile finanse edilecek.
  Millî Eğitim Bakanlığı'nın "Bir Okul da Sen Yap" projesi kapsamında ülkemize fayda sağlamak adına Muharrem Döveç Ortaokulu için 75 Milyon TL bütçe ayrıldı.

  Döveç Group Direktörü Burçin Döveç, proje hakkında şunları söyledi: "Döveç Group olarak, uzun yıllardır hayalini kurduğumuz bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Kurucumuz, babamızın adını taşıyan Muharrem Döveç Ortaokulu, eğitim sektörüne yapacağımız bu katkı ile İskele Bölgesi'nde artan talebin ve ihtiyaçların karşılanması noktasında büyük fayda sağlayacak. Eğitim, toplumumuzun en önemli değerlerinden biridir ve biz de Döveç Group olarak bu değeri en üst seviyede tutuyoruz. Bu proje ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha iyi bir eğitim alabilmesine ve hayatlarını şekillendirebilmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz."

  Döveç Group'un eğitime verdiği önem ve yatırımlar, şirketin sadece iş dünyasında değil, toplumsal sorumluluk alanında da faaliyet gösterdiğinin bir kanıtı olarak değerlendirilirken. Şirket, sürdürülebilirlik, inovasyon ve toplumsal fayda odaklı çalışmaları ile örnek bir kurum olma yolunda ilerliyor.

  Muharrem Döveç Ortaokulu aynı zamanda Şampiyon Meleklerimizin adını taşıyacak, çok amaçlı bir salona da sahip olacak. Bu salon, seminerler, kültürel ve sanatsal etkinlikler, öğretmenler için mesleki gelişim eğitimleri gibi birçok aktivitenin düzenlenmesine elverişli olarak tasarlanacak.

  Burçin Döveç, "Döveç Group, her ne kadar özel bir şirket olsa da, bu halka mal olmuş bir şirkettir.  Zor zamanlarda tüm öz sermayemiz, profesyonel kadromuz ve çözüm ortaklarımız ile ülkemiz için elimizi taşın altına koyduk ve koymaya da devam edeceğiz.

  Eğitim sektörüne, böyle güzel bir katkıda bulunacağımız için duyduğumuz heyecan tarif edilemez. Deprem gündemi nedeniyle öne aldığımız Muharrem Döveç Ortaokulumuzun, hedeflenenden daha kısa bir süre içinde teslim edilmesi için var gücümüzle çalışacağız.  " şeklinde konuştu.

  Muharrem Döveç Ortaokulu projesi, Döveç Group'un ülkemize birçok kalıcı eser bırakarak gelecek nesillere faydalı olabilmek adına önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. Projenin tamamlanması için çalışmaların başladığı ve kısa süre içinde tamamlanması hedefleniyor.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp